Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jauniešu teātra studija iekļūst amatierteātru skates finālā


atlikušas 250 zīmes


Jauniešu teātra studija iekļūst amatierteātru skates finālā

Ceturtdienā, 28. martā, 2019 | BIRKAS: TMKC , Jauniešu teātra studija , amatierteātri
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Jānis Vecbrālis

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija Jura Ločmeļa vadībā ar izrādi "Gumijas Tarzāns" iekļuvusi Latvijas amatierteātru skates "Gada izrāde 2018" finālā.

Tas 27. un 28.aprīlī norisināsies Dailes teātrī, Rīgā, informē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Vērtējot liepājnieku sniegumu, žūrija atzīmēja jauniešu auditorijai un teātra ansamblim atbilstoši izvēlētu, aktuālu un interesantu materiālu, racionāli veidoto scenogrāfiju, labu skatuvisko partnerību, izrādes spilgto formu un asprātīgi risinātās darbības, veidojot organisku performatīvo izpausmju kopumu. Uzteikta arī režisora prasme strādāt ar jauniešiem, viņa metodiskais pedagoģiskais darbs, katram izrādes dalībniekam piemeklējot individuālām spējām atbilstošu uzdevumu, kas ļauj gan izcelties jaunajiem talantiem, gan darboties grupā visam ansamblim tā, lai katrs justos piederīgs.

Latvijas amatierteātru iestudējumu skati rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Lai izvērtētu amatierteātru iestudējumu kvalitāti un noteiktu labākos, skate notiek divās kārtās – reģionālās skates un fināls. Kurzemes reģionālās skates norisinājās februāra beigās Liepājā, Ventspilī un Saldū, kā rezultātā finālā iekļuvuši trīs Kurzemes reģiona pārstāvji – Liepājas Jauniešu teātra studija, režisors Juris Ločmelis (Ole Lunds Kirkegors "Gumijas Tarzāns"); Saldus Tautas teātris, režisore Inese Legzdiņa (Arta Dzīle "Vakars ar pīlādžu tēju") un Ventspils teātris, režisore Vija Draviņa (Džons Patriks "Dīvainā misis Sevidža").

Latvijas amatierteātru iestudējumu reģionālajās skatēs piedalījās amatierteātri no Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales reģioniem, kopskaitā ar 46 izrādēm.Uz finālu Rīgā izvirzīti desmit amatierteātri, kurus žūrija atzinusi par labākajiem iestudējumiem pēc reģionu skatēs iegūto punktu skaita. Bez jau pieminētajiem Kurzemes reģiona finālistiem, par titulu "Gada izrāde 2018" sacentīsies arī Balvu Tautas teātris ar Aleksandra Ostrovska "Sirds nav akmens" (režisore Vaira Resne), Jūrmalas leļļu teātris–studija ar Alberta Kronenberga "Tuntuļu Jurītis" (režisore Inguna Radziņa), Kokneses amatierteātris ar Pēra Ulova Enkvista "Vectēva māja" (režisore Inguna Strazdiņa), Ogres Tautas teātris ar Antona Čehova "Ivanovs" (režisors Jānis Kaijaks), Rēzeknes Tautas teātris ar Džanni Rodari "Ačgārnās pasakas čemodānā" (režisore Māra Zaļaiskalns), Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā Ģilde" bērnu un jauniešu teātra studija "Vinnijs" ar Aspazijas "Vaidelote" (režisores Karīna Šišlo un Ingūna Gremze) un Smiltenes Tautas teātris ar Anšlava Eglīša "Pēc kaut kā cēla, nezināma" (režisors Agris Māsēns).

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija Jura Ločmeļa vadībā darbojas kopš 1999.gada un šogad svin apaļu 20 gadu jubileju. Kolektīvā daudz uzmanības tiek veltīts jauniešu prasmēm un talantu attīstībai teātra mākslā (skatuves runa, kustība, vokālās nodarbības), kā arī, iestudējot izrādes, vienmēr tiek meklētas jaunas izteiksmes formas un tehnikas. Izrādes ir mūsdienīgas, kvalitatīvas un interesantas. Liepājas Jauniešu teātra studijas veikums augsti novērtēts arī iepriekš – H.Paukša "Baltā jahta" skates "Gada izrāde 2003″ laureāte, V.Šekspīra "Love or not to love" skates "Gada izrāde 2011" žūrijas īpašā balva, H.Paukša "Vai tev tas neliekas dīvaini, Rodžer?" skates "Gada izrāde 2012" fināliste, V.Buša "Makss un Morics" balva "Gada izrāde jauniešiem 2013″, Ē.Vilsona "Kur ir mana mamma?" skates "Gada izrāde 2016" fināliste.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki