Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kaspars Teodors Brambergs aicina "plūst līdzi" viņa darbiem


atlikušas 250 zīmes


Kaspars Teodors Brambergs aicina "plūst līdzi" viņa darbiem (1) Kaspara Teodora Bramberga izstādes atklāšana mākslas telpā

Autors: irliepaja.lv
Ceturtdienā, 12. jūlijā, 2018 | BIRKAS: izstāde , Lielais Dzintars , Civita Nova , laikmetīgā māksla
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova" atklāta mākslinieka, lielo formu meistara Kaspara Teodora Bramberga izstāde "Plūstamība".

Kā stāsta pats mākslinieks, "Plūstamība" sevī ietver ideju par virzienu: "Fiziskajā telpā plūstamība parādās kā vienā virzienā virzītas formas. Gleznās ir redzamas galvenokārt paralēlas līnijas, kas izpildītas reljefā, met ēnu un uztver gaismu. Tajās ir ļoti izteikta materialitāte. Tekstūra tiecas lauzt valdošo kustību un kalpo kā nianse ritmizētajās un kontrastējošajās formās. Abstraktas formas provocē prātu meklēt pazīstamo. Tā ir cilvēciska prāta reakcija, sastopoties ar nezināmo. Skatītājs ir aicināts plūst līdzi un veidot savu vīziju vai sajūtu."

Mākslas darbu formas pārsteidz ar izmēru un smagumu – lielākā no tām sver 500 kilogramu. Gleznās izmantoti dažādi minerāli, tai skaitā grants, jūras smiltis, dolomīta un marmora frakcijas.

Kaspars Teodors Brambergs ir divkārtējs Purvīša balvas nominants, viens no atpazīstamākajiem laikmetīgā abstraktā ekspresionisma skolas pārstāvjiem Latvijā. 2000. gadā pabeidzis Latvijas Mākslas akadēmiju, un kopš tā laika viņa izstādes ir pārsteigušas Latvijas skatītāju un radušas atsaucību ārvalstīs. Mākslinieka darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Francijā, Vācijā, Šveicē, Marokā, Taiti un Martinikā.

Izstāde bez ieejas maksas skatāma līdz 4.septembrim.Attēli:

Sludinājums

meitene
23:36 | 12/07/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Puisi, ej izguli dzēruma durnumu!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki