Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kiršfelds un Hansena izspēlēs "Variācijas dzīves vietas iegādei"


atlikušas 250 zīmes


Kiršfelds un Hansena izspēlēs "Variācijas dzīves vietas iegādei"

Autors: Dace Bluķe, koncertcikla rīkotāja
Sestdien, 26. novembrī, 2016 | BIRKAS: Iededz gaismu , koncerts , Via Cultura , Lielais Dzintars , Promenade Hotel , Ēriks Kiršfelds
Izdrukāt Ziņot
Ēriks Kiršfelds.
Ēriks Kiršfelds.
FOTO: Publicitātes

Sestdien, 26.novembrī, pulksten 18 koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē izskanēs cikla "Iededz gaismu" koncerts "Variācijas dzīves vietas iegādei".

Ar klausītāju lielu atsaucību un uzslavām "Lisabonas ģitāru kvartetam" pirms divām nedēļām "Promenade Hotel" Hika spīķerī tika atklāts koncertcikls "Iededz gaismu". Šovakar divi izcili pašmāju mūziķi – Lielās mūzikas balvas laureāti čellists Ēriks Kiršfelds un pianiste Herta Hansena piedāvā interesantu programmu ar nosaukumu "Variācijas dzīves vietas iegādei".

Koncertā varēs klausīties humora pilnās Leonīda Desjatņikova "Variācijas Dzīves vietas iegādei". Komponists pats savu jaunradi definējis kā "minimālismu ar cilvēcisku seju", "banālā pārvērtības" un "konsonanses emancipāciju." Latvijā Desjatņikovs pazīstams kā Gidona Krēmera atskaņoto skaņdarbu autors un aranžētājs viņa orķerstrim Kremerata Baltica, kā arī autors kora "Kamēr" pasūtītajām kora dziesmām.

Kamermūzikas klasikas cienītājiem būs iespēja baudīt šī žanra šedevrus - Ludviga van Bēthovena Piekto sonāti klavierēm un čellam un Johannesa Brāmsa Sonāti miminorā. Visu papildinās Gundegas Šmites tieši šai koncertprogrammai un šim duetam rakstītais jaundarbs "Šūpuļdziesma". Šmites darbs tapis, iedvesmojoties no Garsijas Lorkas poētiskās un izzinošās lekcijas "Spāņu šūpuļdziesmas".

Lielās mūzikas balvas laureāti Herta Hansena un Ēriks Kiršfelds ir pieredzes bagāti saspēles partneri, kas kopā muzicē jau vairāk nekā desmit gadus. Ē. Kiršfelds ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars, bijis ilggadējs kamerorķestra "Kremerata Baltica" solists un čellu grupas koncertmeistars. Kā solists bieži uzstājies ar kamerorķestri "Kremerata Baltica", vairākkārt ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri "Sinfonietta Rīga", profesionālo pūtējorķestri "Rīga" un Liepājas Simfonisko orķestri. Visbiežāk čellists Ēriks Kiršfelds muzicē dažādos kameransambļos. Piedalījies daudzos ieskaņojumos Latvijas Radio.

Vienu no Latvijas izcilākajām koncertmeistarēm Herta Hansena ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzika akadēmija asociētā profesore. Bijusi koncertmeistare neskaitāmos meistarkursos un vasaras nometnēs. Piedalījusies koncertos kā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un orķestra "Rīgas kamermūziķi" pianiste. Piedalījies daudzos ieskaņojumos Latvijas Radio.

Koncertcikls turpināsies 10.decembrī "Lielā dizntara" kamerzālē ar Māra Briežkalna kvinteta autorprojektu "Rothko in Jazz".

Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja bez maksas. Organizatori lūdz izvērtēt koncerta piemērotību bērna vecumam.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un valsts SIA "Latvijas koncerti" atbalstu.

"Variācijas dzīves vietas iegādei"
Piedalās: Herta Hansena (klavieres), Ēriks Kiršfelds (čells)

Programmā: Leonīds Desjatņikovs "Variācijas dzīves vietas iegādei"; Johannes Brāmss Sonēte E-moll; Gundega Šmite jaundarbs; Ludvigs van Bēthovens -Sonāte klavierēm un čellam nr.5 D-dur op. 102


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki