Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Komisija tiek pie vietnieka, spriež par pieminekli un simtgadi


atlikušas 250 zīmes


Komisija tiek pie vietnieka, spriež par pieminekli un simtgadi (15)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 11. oktobrī, 2017 | BIRKAS: kultūras komisija , Kultūras pārvalde , Atis Deksnis , Juris Jirgens , Latvijas simtgade , piemineklis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no independent.co.uk

Vai celt pieminekli pazudušiem bērniem un kā izskatīsies valsts simtgades svinības Liepājā, bija galvenie darba kārtības jautājumi Kultūras lietu komisijā.

Otrdien, 10.oktobrī, domes Kultūras lietu komisija bija pulcējusies uz savu pirmo sēdi jaunajā sastāvā. Komisija (ar tās sastāvu var iepazīties šeit) bija pulcējusies astoņu, nevis deviņu cilvēku sastāvā, un tāda arī paliks līdz turpmākiem domes lēmumiem – savu dalību komisijā atsaukusi Katrīna Knese-Šmite. Arī Maija Kalniņa uzdeva jautājumu priekšsēdētājam, lai gūt pārliecību, ka komisijas darbam ir jēga un nozīme.

Atis Deksnis, kurš vada Kultūras lietu komisiju, darba kārtības jautājumu izskatīšanu rosināja sākt ar komisijas priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu. Par to kļuva vienīgais izvirzītais kandidāts – Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens, kurš pirms tam daiļrunīgi izskaidroja vietnieka funkcijas, proti, vadīt sēdes, ja klāt nav komisijas priekšsēdētāja. Jirgens arī izskaidroja, ka vietnieks “nav ne gudrāks, ne skaistāks” par pārējiem komisijas locekļiem un ka arī vietniekam ir “tikai viena balss un tādas pašas tiesības izteikties kā jebkuram”.

Pārējie divi darba kārtības jautājumi bija Kultūras pārvaldes sniegtās informācijas par Latvijas valsts simtgades sagaidīšanu Liepājā (par to sīkāka informācija sekos) uzklausīšana un diskusija par to, vai atbalstīt pieminekļa pazudušiem bērniem uzstādīšanu, vai ne.

Komisijas lēmums bija – nenoraidīt iniciatīvas grupas sagatavoto lēmumprojektu par atbalstu pieminekļa uzstādīšanai, bet lūgt iniciatorus konkretizēt savus tālākos soļus attiecībā uz vietas izvēli, pieminekļa metu un tamlīdzīgi.

Komisijas locekļu diskusija, kurā iesaistījās Maija Kalniņa, Juris Raķis, Juris Jirgens, Tatjana Beļikova, Inga Auziņa, parādīja, ka ir pārāk daudz nezināmo, lai izšķirtos par konkrētu lēmumu. Vai, uzceļot šādu pieminekli, bērni vairs nepazudīs? Varbūt ir jāceļ piemineklis, kas atgādinātu vecākiem un sabiedrībai kopumā – neesat vienaldzīgi? Vai pašvaldībai ir jāizlemj būt vai nebūt piemineklim? Varbūt pašvaldībai būtu nevis jāceļ piemineklis, bet jāatbalsta bezvēsts.lv atbalsta punkta izveide Liepājā, lai vienmēr nav jālūdz palīdzība Rīgai? Vai var uzcelt labu pieminekli, nerīkojot metu konkursu? Vai piemineklim ir jābūt konkrētam vai ļoti neitrālam? Varbūt šāds piemineklis varētu kļūt par īpašu akcentu Dienvidu kapsētā, kā tas ir ar piemiņas zīmi politiski represētajiem Centrālajos kapos?

Sludinājums

super
09:20 | 11/10/17
ZIŅOT
(-3)
(22)
+

beidzot normāla komisija ar normāliem jautājumiem. Nekādā gadījumā mums nevajag Agešina ierosināto pieminekli. Ja viņš grib- lai liek pie sevis mājās uz balkona

riso
09:54 | 11/10/17
ZIŅOT
(-2)
(19)
+

Arī es esmu kategoriski PRET Saskaņieša bezjēdzīgo pieminekli! Ir kas jādara, lai tādas situācijas nenotiktu, nevis jāatbalsta vecāku pofigisms ar bezjēdzīgu pieminekli ! Patiešām, lai Agešins sev uz balkona liek kaut 10 pieminekļus un kanālmalas pudeļu metēju vidū iesprauž! Neļausim piesārņot mūsu pilsētu ar bezjēdzīgiem veidojumiem!

liepājniece
11:11 | 11/10/17
ZIŅOT
(-2)
(12)
+

tas ir pilnīgs murgs. Šis piemineklis būs kā pārmetums pieaugušajiem, ja miera laikā pazud bērni.
Man nav svarīgi kas ierosināja šo ''dziļo domu'' par šadu pieminekli.
Vai kāds zin cik liepājas bērnu gāja bojā kara un deportācijas laikā?
Pilnīgi pret šīs idejas piemineklim!

xt
11:21 | 11/10/17
ZIŅOT
(-3)
(12)
+

liepājniekiem vajadzētu sākt domāt arī ko darīt ar okupācijas laika padomju propagandas pieminekli kanālmalā, kur to pārvietot vai pārveidot. Jo centrā tādu skulptūru kur bariņš met pudeli pa vēsturisko centru vai vajag?

loo
13:14 | 11/10/17
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Jā ,šis jautājums nav pacelts komisijā,bet būtu pēdējais laiks,savākt PSRS atliekas.

loo
13:14 | 11/10/17
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Jā ,šis jautājums nav pacelts komisijā,bet būtu pēdējais laiks,savākt PSRS atliekas.

lai
11:22 | 11/10/17
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Sagādniece uzceļ šo pieminekli Lauma Fabric teritorijā, ja to tik ļoti viņai ar Agešinu vajag

Vājprāts
11:37 | 11/10/17
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

Agešins taisa Saskaņas reitingu un mirušiem bērniem...

jautājums
17:08 | 11/10/17
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Kā Tu domā, Maija? Akcija, patriotisms, dziesminieki Popē un visur... Piemineklis rokgrupai, māksliniekiem Tava ideja- par katru cenu un ātri. Jā, bija piemiņa mūziķiem - mirušiem un dzīviem. Te brauc tūristi skatīties, kā koks spokojas, skan un mirdz, un aiznes Liepājas vārdu pasaulē. Spoku koks un Līvi, Atmodas turētāji, roķīgie liepājnieki. Par Latviju un savu pilsētu. Vai tikpat ātri nevajag šo - visos ideoloģiskajos karos zaudēto bērnu piemiņu? Šis gadījums par pazudušo bērnu ir katra paša sirdsapziņa, to atcerēsies ģimene. Bet bērni miruši no ārstu nolaidības, abortēti bērni, Gulaga bērni, nolaidības vecāku dēļ miruši bērni. Ja ir motivācija, ka, pateicoties legālam 1940. gada iebrukumam, esam šodien piespiesti kalpot diktātam, ko piekopj tāda pati vara, un komisijā sēžat jūs - NA Daina Vanaga un patriote Maija Kalniņa Vilnīša labā roka. Kam būs piemineklis? Protams, komisija piekāpies. Jo nekas nav vienkāršāk, kā spēlēt uz jūtām. Tad tam piemineklim ir jābūt Rožu laukumā.

Agešins&Ko
08:19 | 12/10/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Agešins&Ko ar "gaišiem cilvēciņiem" sāka rakstīt sevi slavējošus komentārus. Smiekli nāk )))

kas notiek ar Liepāju?
17:50 | 11/10/17
ZIŅOT
(-5)
(3)
+

Ak, kungs! Kā jums nav kauns, mīļie cilvēki? Tik daudz naida un agresijas. Ja tā ideja par pieminekli būtu Maijas, Dainas, Seska vai Vilniša ideja - tad jūs, tauta, aplaudētu stāvot! Protams, krievu tautības cilvēks it īpaši Agešins nevar izdomāt neko labu, viss tas tikai lai taisīt PR kampaņu! Pretīgi lasīt jūsu ierobežotās domas. Ja mēs un komisija nevaram neko izdomāt, tad ļaujiet realizēties citām gaišām idejām.

Miķēlis
23:39 | 11/10/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

bet ko darīt, a saskaņiešu propoganda savādādāk neprot rīkotties? kur ir mūsu, LATVIEŠU, pilsētas un valsts saimnieku mugurkauli? mēs tiešām to pieļausim? neticu! vāksim parakstus, iesniegsim pašvaldības komisijas nejēgām, ko paši ievēlējām!

to jautātājai/am kas notiek...
22:08 | 11/10/17
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Vai Jums tomēr neliekas, ka komisijai ir daudzi citi jautājumi, ko risināt, nevis vienīgais un aktuālais uz sitiena piemineklis? Jāprasa Jums, vai nav kauna neredzēt to, ka tiek darīts viss, lai jauktu komisijas darbu un liktu atbildību uz komisiju, kultūras cilvēkiem, prasīt atbildēt, sist pie krūtīm, ka tieši šis, god. Agešina kunga jeb Kremļa cilvēku inspirētais pasākums ir tīra politika un gaisa jaukšana? Jūs neredzat, ka Latvija pamazām padodas un iet pavadā tiem, no kuriem pirms vairākiem gadu desmitiem prasīja būt lojāliem Latvijai? Tāpēc jautājums tiem, kuri komisijā. Kurā pirkstā kost, lai paliktu bez sāpēm? Ja būtu godīgi, tad Agešina kunga vadītie cilvēki, paši meklētu risinājumu un atrisinātu bez liekām komisijām. Puisēns, lai man piedod ģimene, ir miris. Cik daudzi ir bērnu namos, cik daudziem vajadzīgas zāles un palīdzība... Nevajag sist pie krūtīm labsirdībā. Reāli darbi Liepājā notiek. Cilvēki reāli palīdz bērniem, nevis taisa uz vēlēšanu kampaņas PR pieminekli.

Jepirdonovs
00:13 | 12/10/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Uzceļot pieminekli 1kjārši tupajiem pilsētniekiem var aizbāzt viepļus.
Tāpat kā ar salūtu un ralliju. Šitiem liepājas idiņiem darbu un algu nevajag! Iedo tik pāris reizes gadā kaukādu balagānu un sapičkā uz ielām kaukādas dekorācijas.
Liepājnieki ir naivi mērkaķi, kuriem pilsētu var iemainīt pret spīdīgiem sūdiņiem un pirdeļspineriem.
Ja kādam reāli ievaidzēsies atpirks līdzīgi kā Manhetenu. Par banāniem...

Ļeņin bil i Ļeņin budet v Libave!
20:18 | 17/10/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Hotite ili nehotite - Lenin bil i Lenin budet v Libave!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki