Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Koncertciklā "Iededz gaismu" būs virtuozā beļģu grupa "Aranis"


atlikušas 250 zīmes


Koncertciklā "Iededz gaismu" būs virtuozā beļģu grupa "Aranis"

Pirmdienā, 16. oktobrī, 2017 | BIRKAS: Iededz gaismu , koncerts , Promenade Hotel
Izdrukāt Ziņot

Piektdien, 20. oktobrī pulksten 19 viesnīcas “Promenade Hotel" Hika zālē, Liepajā notiks beļģu grupas "Aranis" koncerts "Made in Belgium. No Balkāniem līdz džezam".

Tas klausītajus iepazīstinās ar beļģu jaunākās mūzikas kompozīcijām, kam piemīt gan mūsdienu skaņu mākslas, gan Balkānu, klezmeru, panku, džeza un tango iezīmes, informē koncertcikla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Grupa "Aranis" ir sešu mūziķu apvienība no Beļģijas, kas darbojas jau vairak nekā desmit gadus un savu laiku velta jaunas un pārdrošas mūzikas radīšanai un atskaņošanai. Viņu programmā apvienojas daudzi mūzikas stili, radot iespaidu, ka viņu atskaņotā mūzika ir nekad nedzirdēta, bet tajā pašā laikā tik ļoti pazīstama. Tā ir pilna pretstatu un kontrastējošu tēmu, tā ir vienlaikus gaiša un smaga, skaista un disharmoniska, kas "runā" gan vienkāršā, gan ļoti sarežģītā mūzikas valodā. Tas viss rada laikmetīgu un dinamisku mūzikas stilu ar unikālu raksturu, ko mūziķi sniedz profesionāli nevainojamā un artistiskā izpildījumā.

Programmā Petera Vermēra, Jana Keikena, Kūna van Roisa, Mārtena van Ingelghema, Boki un daudzu citu autoru kompozīcijas, kā arī grupas vadītāja komponista un kontrabasista Jorisa Vanvinkernoja oriģinālkompozīcijas. Grupas sastāvā vēl ir vijolniece Līsbeta Lambrehta, akardeonists Matjolem Kūls, ģitārists Stīns Denis, flautiste un dziedātāja Jana Arnsa un pianists Pjērs Ševaljē.

Koncerts notiek sadarbībā ar festivālu "Arēna", kura ietvaros šī programma izskanēs arī Rīgā 19. oktobrī pulksten 19 VEF kamerzālē, Rīgā.
Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja koncertos ir bez maksas. Organizatori lūdz izvērtēt koncertu piemērotību bērna vecumam.
Koncertcikls “Iededz gaismu" jau vairākus gadus iepriecina liepājniekus un pilsētas viesus ar kamermūzikas koncertiem gada tumšākajos mēnešos. Nupat ir aizvadīts pirmais koncerts ar franču duetu "Lua", tālāk koncertciklā būs dzirdams "Sinfoniettas Rīga" stīgu kvarteta un saksofonista Arvīda Kozlovska "Dziesmas bez vārdiem" 4. novembrī, un 18. novembrī – pianistu Jura Žvikova un Sanitas Glazenburgas duets "Melno taustiņu burvji". Koncerti notiek gan viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē, gan Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" telpās.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu. Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos facebook.com un draugiem.lv/viacultura/.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki