Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Koncertciklu "Iededz gaismu" atklās ģitāru kvartets


atlikušas 250 zīmes


Koncertciklu "Iededz gaismu" atklās ģitāru kvartets

Svētdienā, 09. oktobrī, 2016 | BIRKAS: koncerts , Iededz gaismu , Promenade Hotel , Via Cultura
Izdrukāt Ziņot

Jau nākammēnes Liepājā aizsāksies koncertcikls "Iededz gaismu", kura ietvaros līdz gada beigām būs klausāmi pieci džeza un kamermūzikas koncerti.

Šogad koncertcikls tiks atklāts 12.novembrī pulksten 17 "Promenade Hotel" Hika zālē ar viena no ievērojamākā Portugāļu ansambļa – Lisabonas ģitāru kvarteta koncertu, informē koncertcikla rīkotāja Dace Bluķe.

Desmit savas pastāvēšanas gadu vēsturē kvartets muzicējis kopā ar tādām mūzikas zvaigznēm kā perkusionistu Pedro Karneiro, kurš pirms vairāk kā 10 gadiem arī ir koncertējis Liepājā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri. Koncerts Liepājā notiek sadarbībā ar festivālu "Arēna" un tajā dzirdēsim kompozīcijas, kas veltītas kvartetam un kas izdotas jaunajā albumā "Prima Luce". Veidojot savas koncertprogrammas un izvēloties darbus no milzīgā klasiskās mūzikas kompozīciju klāsta, kvartets cenšas īstenot mērķi oriģinālā veidā savienot kvalitāti un savdabīgumu.

Savukārt 26. novembrī pulksten 18 koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē notiks divu Lielās mūzikas balvu ieguvēju piansites Hertas Hansenas čellista Ērika Kiršfelda veidots koncerts "Variācijas dzīves vietas iegādei". Tajā skanēs humora pilnais Leonīda Desjatņikova skaņdarbs, kas ņemts par pamatu koncerta nosaukumam, pārdomu cauraustā Ludviga van Bēthovena piekto Sonāti klavierēm un čellam un viens no kamermūzikas šedevriem – Johannesa Brāmsa Sonāte miminorā. Visu papildinās pasaules pirmatskaņojums – Grieķijā dzīvojošās latviešu komponistes Gundegas Šmites tieši šai koncertprogrammai un šim duetam rakstītais jaundarbs.

Džeza mūzikas mīļotajiem svētki būs sestdien, 10. decembrī pulksten 18 koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē. Māra Briežkalna kvintets (Māris Briežkalns – sitaminstrumenti, Gints Pabērzs – saksofoni, Edvīns Ozols – bass, Viktors Ritovs – taustiņinstrumenti, Raimonds Macats – tasutiņinstrumenti) piedāvās unikālu audiovizuālu projektu, kas guvis jau starptautiksu atzinību "Rothko in Jazz". Iedvesma tam rasta Daugavpilī dzimušā mākslinieka Marka Rotko darbos. Projekts īstenots vairākos posmos un tā pamatā ir mūzikas un mākslas darbu sinerģija. Muzikālās tēmas radījuši 10 latviešu komponisti; vēlāk tās aranžējuši Māra Briežkalna kvinteta mākslinieki. Projekta tapšanu atbalstījuši Marka Rotko pēcteči – Keita Rotko Prizela un Kristofers Rotko. Projekta Rothko in Jazz pirmatskaņojums notika 2015.gada 29.aprīlī Kenedija centrā Vašingtonā, ASV. Projekta kopējā noskaņa ir tuva minimālisma un askētisma stilistikai, ko savās gleznās centies radīt pats mākslinieks.

Sestdien, 17.decembrī, pulksten 18 "Promenade Hotel" Hika zālē latviešu un lietuviešu mūziķu sadarbībā notiks muzikāls vakars dziesmās un stāstos "Gustavs un Alma Māleri". Vakars klausītāju vedīs ceļojumā uz Vīni 20. gadsimta pašā iesākumā. Daiļava Alma ir jauna, kaislīga un valdzinoša sieviete, kura aizrāvusies ar dziesmu komponēšanu un kļūst par tobrīd slavenā diriģenta Gustava Mālera sievu. Viņš savukārt  uzstāj, ka būs vienīgais skaņradis šajā savienībā... Un kas to zina, vai Alma bijusi atbalsts, rota, apteksne vai mūza komponista – ģēnija Gustava Mālera dzīvē... Šajā koncertprogrammā, kuru caurvīs Oresta Silabrieža stāstījums, šo divu personību domu un gara lidojums izskanēs viņu dziesmās soprāna Guntas Gelgotes, baritona Steina Skjervolda un pianistes Aijas Kuzmanes sniegumā.

Otrdien, 27.decembrī, pulksten 18 koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē vokālā grupa "Putni" (vadītāja Antra Dreģe) arfiste Jekaterina Suvorova, solistes – Iveta Romancāne, Agnese Urka un Ilona Dzērve-Tālute priecēs ar koncertu "Ziemassvētku dziesmas".Tā būs sirsnīga un apcerīga mūzika, kas šķīsta un pacilā dvēseli, harmoniski ievibrējot cildenākas jūtas ikvienā cilvēkā, lieliski piederas šim laikam. Koncertprogrammā "Ziemassvētku dziesmas" apkopotas gan pašmāju, gan ārzemju autoru skaistākās kompozīcijas, kurās organiski mijiedarbojas sakrālā un folkloras tradīcija, kas Eiropā gadsimtiem ilgi pastāvējušas līdzās.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja bez maksas. Organizatori lūdz izvērtēt koncerta piemērotību bērna vecumam. Biļešu cenas no 7 līdz 15 eiro.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Valsts SIA "Latvijas koncerti" atbalstu.

Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos facebook.com, twitter.com/ViaCulturaLv, draugiem.lv/viacultura/.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki