Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Koncertsēriju "Personīgi" turpinās franču marimbu ansamblis


atlikušas 250 zīmes


Koncertsēriju "Personīgi" turpinās franču marimbu ansamblis

Autors: Santa Margeviča, SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja
Ceturtdienā, 13. septembrī, 2018 | BIRKAS: Lielais Dzintars , koncerts , kamerzāle
Izdrukāt Ziņot
"Trio SR9" no Francijas.
"Trio SR9" no Francijas.
FOTO: Publicitātes

13. oktobrī pulksten 16 koncertzālē "Lielais dzintars" kamerzāles sērijas "Personīgi" ietvaros uz dejisku ritmu piesātinātu koncertu aicina viens no slavenākajiem marimbu ansambļiem "Trio SR9" no Francijas.

Pirms koncerta pulksten 11 "Trio SR9" vadīs ķermeņa perkusiju meistarklasi bērniem un ģimenēm, savukārt pēc koncerta – tikšanās ar māksliniekiem, baudot sarunas nepiespiestā gaisotnē.

Pirms astoņiem gadiem Lionas Nacionālajā mūzikas un dejas konservatorijā (National Conservatory of Music and Dance of Lyon) dibinātā apvienība "Trio SR9" ieguvuši atpazīstamību teju visā pasaulē un saņēmuši neskaitāmus apbalvojumus. Ar savu mūziku puiši iestājas par svaigu, radošu skatījumu uz tradicionāli Āfrikai raksturīgo sitaminstrumentu spēli Rietumu pasaulē. Viņi strādā ar slavenu komponistu darbiem, virtuozi radot jaunas klasiskās un mūsdienu mūzikas interpretācijas, kas 2015. gadā vainagojās ar debijas albuma Bach au marimba izdošanu. Albums bija rezultāts plašām komponista Johana Sebastiana Baha mūzikas studijām, un tas tika izdots slavenās franču izdevniecības Naïve paspārnē.

Pols Šangarnjē (Paul Changarnier), Nikolā Kuzēns (Nicolas Cousin) un Aleksandrs Esperē (Alexandre Esperet) ir trīs jauni un ziņkārīgi mūziķi, kuri sevi piesaka ne vien dažādu žanru mūzikā, bet izmanto  katru iespēju sadarboties arī ar citu jomu māksliniekiem, piemēram, dejotājiem un aktieriem. 2015. gadā šādas sadarbības rezultātā tapa pirmā izrāde "MACHINE(s)". Tajā pašā gadā trio devās tūrē  jau ar otro  iestudējumu – ķermeņa perkusiju programmu "C O R P O R E L S".

Liepājas koncertā "Dejas ar marimbām" "Trio SR9" klausītājus aicinās  izdzīvot muzikālu piedzīvojumu, kas izvijas  caur dažādiem gadsimtiem un valstīm. Tas vedīs no senajām deju svītām līdz mūsdienu deju ritmiem, no franču galma spozmes līdz jautrībai tirgus placī vai kaislībām Buenosairesas ielās, no elegantā valša līdz trakulīgajai tarantellai, un no svinīgi ceremoniālām parādēm līdz dažādu tautu dejām. Turpinot koncertsērijas "Personīgi" tradīcijas, pēc koncerta apmeklētāji ir aicināti uz neformālu tikšanos ar māksliniekiem, lai baudītu sarunas un atspirdzinošus dzērienus.

Koncerta programmā skanēs Antuāna Forkerē (Antoine Forquer), Georga Frīdriha Hendeļa (Georg Friedrich Haendel), Domeniko Skarlati (Domenico Scarlatti), Žana Filipa Ramo (Jean-Philippe Rameau), Henrija Pērsela (Henry Purcell), Fransuā Kuperēna (François Couperin), Johana Sebastiana Baha (Jean-Sébastien Bach), Kloda Debisī (Claude Debussy), Bēla Bartoka (Béla Bartok), Aleksandra Borodina (Alexandre Borodine), Manuela de Falja (Manuel De Falla) un Fransuā Tašdiāna (François Tashdjian) skaņdarbi.Savukārt pirms koncerta, 13. oktobrī, pulksten 11 franču marimbisti Liepājas koncertzālē radīs jautru, attīstošu un izglītojošu nodarbību – meistarklasi ģimenēm ar bērniem, kurā atklās ķermeņa ritmikas iespējas. Līdzīgi kā spēlējot perkusijas, meistarklases dalībnieki ievibrēs un ieskandinās savu ķermeni un telpu, izmantojot piesitienus, berzēšanu un dažnedažādus citus ritmikas elementus. Ritmizēšanu apvienojot ar vienkāršām kustībām, dalībnieki atklās  neierastu skaņu pasauli, kā arī muzikalitāti un radošumu sevī. Nodarbība attīstīs koordinācijas spējas, uzdrošināšanos, ieklausīšanās prasmi, spēju sastrādāties komandā, ritma izjūtu, radošo fantāziju un iemaņas improvizācijā.

Pasākumus organizē SIA "Lielais dzintars", koncertsēriju "Personīgi" ar atspirdzinošie dzērieniem atbalsta SIA "Prike Latvija". Koncerts notiks kamerzālē, bet meistarklase – deju zālē Civita Nova 6. Biļetes nopērkamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, personām ar I un II grupas invaliditāti, to pavadoņiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki