Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Koncertzālē gaidāma dejas izrāde "Manu acu tulkojums"


atlikušas 250 zīmes


Koncertzālē gaidāma dejas izrāde "Manu acu tulkojums"

Trešdienā, 26. septembrī, 2018 | BIRKAS: Lielais Dzintars , Mākslas forums , dejas
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Sestdien, 29.septembrī, pulksten 15 liepājnieki un pilsētas viesi aicināti uz horeogrāfes Alises Bokalderes dejas izrādi "Manu acu tulkojums".

Tajā piedalīsies visjaunākās paaudzes latviešu dejotājas – Jana Jacuka un Laura Kušķe, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

Izrādi mūsdienu mākslas festivāla "Liepājas Mākslas forums" ietvaros organizē koncertzāle "Lielais dzintars" sadarbībā ar Latvijas jaunā teātra institūtu. Tā notiks koncertzāles Ziemeļu atpūtas telpā bez ieejas maksas.

 "Vai iespējams runāt par to, ko paši nepiedzīvojam? Mēs visi pazīstam prieku un visi pazīstam arī skumjas. Mums tās ir saprotamas. Bet kas notiek brīdī, kad vairs nav saprotams, kādēļ tās mūs apciemo? Cik ilgi mēs šo sāpīgo viesi pieņemam un paciešam un kad pazūd mūsu spēja to izraidīt? Šī izrāde ir balstīta tajā, ko es redzu kā meita, kā draugs, kā paziņa, esot līdzās, tomēr spējot palikt tikai vērotāja no malas," par izrādi saka tās autore, horeogrāfe Alise Bokaldere.
Izrāde ir Alises diplomdarbs, pabeidzot laikmetīgās dejas studijas Latvijas Kultūras akadēmijā, un šovasar jau ir rādīta festivālā "Laiks dejot", "Vides dejas festivālā" un alternatīvās kamermūzikas festivālā "Sansusī" Latvijā un "L1dancefest 2018" Budapeštā.  
"Manu acu tulkojums" atklāj precīzu, koncentrētu un uzticēšanās pilnu sadarbību starp divām dejotājām – Lauru Kušķi un Janu Jacuku. Izrādes skaņu partitūru veidojušas grupas "Tautumeitas" dalībnieces Aurēlija Rancāne, Asnate Rancāne un Ilona Dzērve. Tērpu māksliniece – Berta Vīlipsone.

Alise Bokaldere, Jana Jacuka un Laura Kušķe šogad absolvēja Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas nodaļu. Šobrīd viņas visas piedalās kā dejotājas horeogrāfes Sintijas Siliņas topošajā izrādē. Jana pēc uzvaras laikmetīgā cirka konkursā "Baltic Talent" veido jaunu izrādi Tallinā, savukārt Alise piedalās programmas "Latvija 100" lielizrādē "Abas malas" un strādā pie jauna iestudējuma, kuram pirmizrāde gaidāma pavasarī.

Izrādes norise Liepājā ir daļa no starptautiskā projekta [DNA], kas tiek līdzfinansēts ar ES programmas "Radošā Eiropa" atbalstu. Iestudējums turpina maijā aizsākto sadarbību dejas mākslinieku radošajā rezidencē "Liepājas dejas ateljē", kuras laikā jaunie horeogrāfi veidoja īsas izrādes un notikumus koncertzāles perifērajās telpās, apdzīvojot vestibilus, kāpnes, laukumiņus un rampas.

Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) ir nevalstiska un nekomerciāla projektu organizācija, kas strādā ar laikmetīgo teātri, deju un citām skatuves mākslas formām vietējā un starptautiskā līmenī. LJTI paplašina teātra radīšanas, izplatīšanas un uztveres robežas un veicina daudzveidīgas, inovatīvas, atbildīgas un neatkarīgas profesionālās skatuves mākslas attīstību Latvijā. LJTI organizē vienreizējus (viesizrādes, izrāžu producēšana) un ilgtermiņa (festivāli, izglītības programmas, informācijas aprite, starptautiskā sadarbība) projektus un pasākumus, dzīvi reaģējot uz procesiem un vajadzībām Latvijas un Eiropas teātrī.

Mūsdienu mākslas festivāls "Liepājas Mākslas forums" no 28. līdz 30. septembrim Liepājas koncertzālē piedāvās vairāk nekā desmit dažādu žanru notikumus un aicinās klātienē sastapt spilgtus māksliniekus no Latvijas un savu žanru līderus no ārvalstīm. Festivāls sola pārsteigt ar Eiropas un pasaules skatuves mākslas šedevriem, izpaužoties gan mūzikā un dejā, gan teātrī, kino, vizuālajā mākslā un vēl nepieredzētās dažādu žanru saplūsmēs. Festivālu organizē SIA "Lielais Dzintars", tas tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas pašvaldības un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Visa festivāla programma pieejama mājas lapā lielaisdzintars.lv.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki