Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Krāšņs sniegums koncertā "Mīlas dziesma"


atlikušas 250 zīmes


Krāšņs sniegums koncertā "Mīlas dziesma"

Autors: Linda Ulāne
Svētdienā, 11. februārī, 2018 | BIRKAS: koncerts , Latviešu biedrības nams , Raimonds Pauls , Alfreds Krūklis , INTIS , Ilze Valce , Karīna Tatarinova , Pēteris Lapiņš
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Sestdien, 10. februārī, Liepājas Latviešu biedrības namā koncertā "Mīlas dziesmas" skanēja mūsu novadnieka Alfreda Krūkļa dzeja.

Klausītāji to dzirdēja gan aktieru lasījumos, gan divu koru izpildījumā.

Nu jau par tradīciju kļuvis Liepājas jauktā kora "Intis" ar diriģenti Ilzi Valci un Rīgas jauktā kora "Austrums" ar diriģentu Āriju Šķepastu ikgadējais kopkoncerts. Šoreiz dziesmu programmā "Tevī sadegšu" viņi izpildīja mīlas dziesmas ar dzejnieka Alfreda Krūkļa tekstiem.

Alfreds Krūklis (1921-2003) dzimis Krotē, un piederību Kurzemei apliecinājis ne vienā dzejolī vien. Mūzika viņu saistījusi jau kopš bērnības – Ata Kronvalda Krotes pamatskolas orķestrī viņš spēlēja mandolīnu un vijoli. Viņš arī mācījies Liepājas 1. ģimnāzijā. Vēlāk dzejnieks strādāja par redaktoru Radioraidījumu un televīzijas komitejā. Šajā laikā viņš satika komponistu Raimondu Paulu,un šī pazīšanās izauga par mūža sadarbību. Arī koncertā izskanēja vairākas tautā plaši zināmas un iemīļotas Paula dziesmas ar dzejnieka vārdiem, tai skaitā "Tik dzintars vien", "Lai tik līst", "Zilie lini". Arī citi komponisti ir iecienījuši dzejnieka darbu – zināmas vairāk kā 500 dziesmas ar Alfreda Krūkļa tekstiem.

Krāšņo koru sniegumu bagātināja šarmantās aktrises Katrīnas Tatarinovas un talantīgā aktiera Pētera Lapiņa dzejas lasījumi, kā arī viņu dziedātās dziesmas. No tām gribētos izcelt lieliski izjusto "Lai tik līst" izcilā un nebēdnīgā Tatarinovas izpildījumā.

Iepriecinošs pārsteigums bija arī trīs pirmatskaņojumi, it īpaši "Mana ragana melnā", kas lika skudriņām skriet pār muguru. Skanīgais pasākums bija kvalitatīvs un patiešām baudāms, un prieks, ka tik krāšņi tika godāts izcilais novadnieks Alfreds Krūklis.

Koncerta režisora lomu bija uzņēmies Andrejs Migla.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki