Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Krauze un Ērglis pirmatskaņos dziesmu ciklu "Lins"


atlikušas 250 zīmes


Krauze un Ērglis pirmatskaņos dziesmu ciklu "Lins" (5)

Autors: Inese Muižniece, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja
Ceturtdienā, 12. oktobrī, 2017 | BIRKAS: Latviešu biedrības nams , koncerts , Jānis Peters , Jānis Strazds , Ance Krauze , Andris Ērglis , Egons Dombrovskis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Uģis Bērziņš

Svētdien, 15. oktobrī, pulksten 16 notiks komponista Jāņa Strazda un dzejnieka Jāņa Petera dziesmu cikla "Lins" pirmatskaņojums koncertā Liepājas Latviešu biedrības namā.

Koncertā piedalīsies dziedātāji Ance Krauze un Andris Ērglis, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "Laiks" (diriģente Ilze Balode) un instrumentālā grupa – komponists Jānis Strazds (taustiņi), Māris Kupčs (ģitāra), Aivars Meijers (bass) un Māris Zīlmanis (sitaminstrumenti). Jāņa Petera dzeju lasīs Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis.

Jauktā kora "Laiks" dalībnieki atzīst, ka dziesmu ciklu "Lins" izpilda ar lielu prieku, to izjūtot ļoti emocionāli kā īsteni latvisku un vērtīgu. Kora prezidents un dziedātājs Kaspars Grīnfelds stāsta: "Albums "LINS" ir tiešām ļoti latvisks un latvietību aktualizējošs. It kā vienkāršs kā lina audums, un tai pat laikā patriotiski romantisks, mūsdienīgi aktuāls, rotaļīgi ironisks un arī akadēmiski daudzbalsīgs. Tā ir ekskursija latvietim pašam sevī – cauri laikiem, cauri emocijām, cauri mūsdienīgām aktualitātēm/problēmām – ar nopietnību, ar jautrību, varbūt pat ar skumjām. Un ekskursijas galā katrs var apzināties, ka cauri visai šai emociju daudzkrāsainībai ir kaut kas tīrs un neaptraipīts – vienkāršs un ļoti latvisks simbols – lins. Un tas katram sevī jāsaglabā. Esmu priecīgs, ka esmu daļa no šī fundamentālā mākslas darba. Un ceļš no pirmā ieraksta fragmenta līdz skatuvei ir bijis jauks izaicinājums un patīkama kormūzikas pieredze." Savās sajūtās dalās arī kora dziedātāja Baiba Davidaite: "Ar Jāņa Strazda kora mūziku mūsu koris saskaras ne pirmo reizi. Arī šajā žanrā Jānim ir veiksmīgi izdevies iepīt ļoti skaistas melodijas, kuras cilvēkiem "pielīp", ilgi skan galvā un gribas dungot līdzi. Melodiju vēl krāšņāku padara skaista harmonija un akordu salikumi, daudzbalsība dažādās koru balsīs."

Savukārt dziedātāja Ance Krauze stāsta: "Jānis Strazds, manuprāt, vēl pagaidām ir tāds apslēptais dimants latviešu mūzikā. Viņa mūzika ir ārkārtīgi skaista, tomēr pagaidām vēl maz dzirdēta, tāpēc var teikt, ka ir ekskluzīvi to izpildīt. Tai piemīt burvība, un ar to esmu saskārusies, dziedot šī cikla dziesmas dažādos citos kolektīvos, ne tikai ar Jāni Strazdu un viņa pavadošo sastāvu, bet, piemēram ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu kori. Diriģentēm, kuras vienmēr ļoti skrupulozi izvēlas repertuāru, dziesma "Te un tagad", ko es ieteicu, bija ļoti liels un patīkams pārsteigums. Tāpat arī jaunās paaudzes diriģents Edgars Vītols ir sajūsmā par Jāņa "Zaļo zemi", ko izpilda jauktie kori. Man ir prieks, ka varu kaut kādā ziņā palīdzēt Jānim popularizēt viņa mūziku, jo man pašai tā ļoti patīk. Dziedot ciklu "Lins", es ļoti izjūtu piederību Latvijai, latvietībai. Tas arī to raksturo, tas viss parādās mūsu dziedājumā." Jautāta par sadarbību ar komponistu, dziedātāja atbild: "Ar Jāni strādāt jau ir ļoti viegli, jo viņš jau pats ir ārkārtīgi gaišs cilvēks."

Dziesmu cikla "Lins" pirmatskaņojums Rīgā notika 2015. gada rudenī, kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Tika izdots arī CD albums un nošu grāmata, kas interesentiem pieejami arī Liepājā. Albumā "Lins" iekļautas 10 cikla dziesmas (mūzika – Jānis Strazds, dzeja – Jānis Peters), kā arī starp dziesmām iekļauti Jāņa Petera dzejoļi autora lasījumā. Ierakstā bez augstāk minētajiem koncerta dalībniekiem piedalījušies arī koklētāja Laima Jansone, obojists Mārtiņš Zālīte, trompetisti Normunds Piesis un Jānis Ivuškāns.

Biļetes (7 – 9 eiro) pieejamas SIA "Biļešu Paradīze" kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.
 


Sludinājums

varbūt ,ka koncertu nevajadzēja piedāvāt
17:38 | 12/10/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

par tik augstām biļešu cenām! Ļoti, ļoti ceru, ka zāle nebūs pustukša !

Inga
18:08 | 12/10/17
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Ja katrs mākslinieks grib honorāru saņemt, un pieļauju ka koris arī, tad cenas ir tādas. Bet piekrītu, ka priekš Liepājas cenas ir par augstu, jo koru koncertus pamatā apmeklē pensionāri un radinieki,nu labi varbūt ieklīst kāds īpašais koru mīlis.
Nu lai veicās! Es nēeju tikai tāpēc ka nevaru atļauties tādu samaksu par biļeti.

žēl
14:21 | 13/10/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

``ieklīst kāds īpašais koru mīlis``? Pasaules koru forumi, kas bijuši Rīgā, liecina - ne mums trūkst koru (pat pasaulē slavenu), ne koru mīļu. Un Mežaparka estrāde uz koru dziedāšanām pilna, un ne jau vienīgi ar pensionāriem. Un ne jau cilvēks iet klausīties vienīgi kori. Citam kāds solists vēl arī ir īpašs, citam diriģents. Citam kāda dziesma īpaša. Vai pat dziesmas autors. Žēl, ja kāds nevar atļauties. Es arī nevaru. Man no minimālās pensijas vēl jāpalīdz citiem. Lai nevajadzētu doties prom no Latvijas. Varu vienīgi cverēt, ka kāds uzdāvinās man šo prieku.

ciska
00:11 | 13/10/17
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Ūja, kur ta nu tur dārgi! Tik jau var atļauties.

dziesma
14:29 | 08/11/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Andris Ērglis izjusti dziedāja, prieks par mūsu Liepājas talantiem!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki