Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kulakovs un Akuratere jubilejas koncertā savaldzina Liepājas publiku


atlikušas 250 zīmes


Kulakovs un Akuratere jubilejas koncertā savaldzina Liepājas publiku

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 22. oktobrī, 2018 | BIRKAS: koncerts , Lielais Dzintars , Ieva Akurātere , Juris Kulakovs , Ainars Virga
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

21.oktobra vakarā piepildīto koncertzāli "Lielais dzintars" savā ziņā bija ņēmuši "dzīvie klasiķi" Juris Kulakovs un Ieva Akuratere un viņu sajūsminātā publika.

Ievas Akurateres un Jura Kulakova 60 gadu jubilejas koncerttūres "Gandrīz tautas dziesma" Liepājas koncerta publika ar aplausiem sagaidīja vai katru dziesmu un katru Jura Kulakova izteikto frāzi. Koncerta otrā daļa noslēdzās, publikai kājās stāvot, līdzi dziedot un pat dejojot ne tikai pēdējās dziesmas laikā, bet jau labu laiku pirms tam.

Sirsnīgus aplausus klausītāji veltīja gan abiem jubilāriem, gan pārējiem grupas "Pērkons" mūziķiem – Raimondam Bartaševičam, brāļiem Sējāniem, Ikaram Ruņģim, kā arī Ivaram Cinkus un Ievas dēlam, perkusionistam Matīsam Akurateram, bet jo īpaši Nacionālās operas solistam un kādreizējam grupas "Pērkons" dalībniekam Naurim Puntulim.

Koncertā skanēja dziesmas no visu grupas pastāvēšanas gadu repertuāra: "Liepiņa, māsiņa", "Dzīves pulkstens", "Lampas un zvaigznes", "Vanags", "Kas kait Rīgas meitiņām", "Reiz zaļoja jaunība", "Mīlestībā viļņo krūts", "Baletomānija", "Mana dienišķā dziesma", kā arī grupas lielākie hīti "Labu vakar", "Sapumpurots zars", "Kāzas", "Pie baltas lapas", "Zaļā dziesma", "Actiņas", "Mēs pārtiekam viens no otra", "Slidotava", "Gandrīz tautasdziesma", "Ballīte".

Noslēgumā publika, protams, pieprasīja "Pērkona" koncertu neiztrūkstošo hītu – "Balādi par gulbi". Starp citu, pirmais, kurš paģērēja tieši šo dziesmu, bija "Līvs" Ainars Virga.

Vēlāk vaicāts par iespaidiem, Ainars sacīja, ka pirmo reizi klausījies "Pērkonu" koncertā, iepriekš viņu uzstāšanās dzirdējis festivālos.

"Pārsteidza, ka "Lielajā dzintarā" arī šādā koncertā bija tik laba skaņa, lai gan man nedaudz par klusu."

Tieši šis apstāklis liekot ar bažām skatīties uz paša iecerēto koncertu "Lielajā dzintarā" nākamā gada aprīlī.

Ainars atzina, ka Kulakova dziesmas viņam vienmēr patikušas, "īpaši daiļrades agrīnais posms, kad sākās "Pērkons", un arī pēc tam, kad dziesmas kļuva citādākas, nekāda vaina nebija".

Rokmūziķis arī uzteica otru jubilāri: "Ļoti patika Ieviņa, īpaši viņas pašas dziesma pirmajā daļā bija ļoti laba."

Nākamie tūres "Gandrīz tautas dziesma" koncerti notiks 26.oktobrī Ādažu Kultūras centrā, 3.novembrī – Valmieras Kultūras centrā, 11.novembrī – Talsu Tautas namā, 16.novembrī –  VEF Kultūras pilī un 2.decembrī –  Alūksnes kultūras centrā. Biļetes nopērkamas "Biļešu Paradīzē".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki