Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kultūras projektu vērtēšanas žūrija vēl nepilnā sastāvā


atlikušas 250 zīmes


Kultūras projektu vērtēšanas žūrija vēl nepilnā sastāvā (2)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 15. februārī, 2016 | BIRKAS: Kultūras pārvalde , konkurss , Atis Egliņš-Eglītis
Izdrukāt Ziņot

Lai arī kultūras projektu konkurss jau sācies, konkursa žūrijas priekšsēdētājs Atis Egliņš-Eglītis atzīst, ka ir grūtības izveidot žūriju jaunā sastāvā.

Līdz ar to kultūras projektu iesniedzēji (projektus pieņems līdz 22.februārim) joprojām visu zinošo un erudīto vērtētāju komandas dalībnieku vārdus nezina.

No iepriekšējo vismaz trīs gadu žūrētājiem jaunizveidotajā komandā palikusi tikai Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte. Projektu vērtēšanā vairs nepiedalīsies Dace Bluķe (to nedarīja jau pērn), Ingūna Tomsone, Juris Zviedrāns, Vēsma Lēvalde, Santa Mazika un Solveiga Pētersone. Cita starpā – dažs no “brīvlaistajiem” pat nebija informēts, ka vairs nav kultūras projektu žūrijā.

Jaunizveidotajā žūrijā bez priekšsēdētāja un Kraftes šobrīd iekļauti Linda Markus-Narvila, Liepājas domes Stratēģiskās attīstības plānošanas nodaļas vadītāja; Sandra Okuņeva, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes lektore; Rasa Bugavičute – Liepājas teātra dramaturģe, Latvijas Dramaturgu ģildes valdes priekšsēdētāja.

Viens no žūrijas locekļiem, kurš vēl pagājušajā nedēļā figurēja pārvaldes mājaslapā redzamajā sarakstā, bija arī "Rietumu radio” raidījumu vadītājs Dzintars Hmieļevskis, kurš savu kandidatūru pēkšņi bija atsaucis. Nu viņa uzvārda vietā lasāms "Komisijas sastāvs vēl tiks papildināts”.

Neapšaubot žūrijas locekļu kompetenci, tomēr acīmredzams, ka tajā trūkst mūzikas un vizuālās mākslas nozaru pārzinātāju, savukārt humanitārā joma pārstāvēta dubultā.

Kā portālam sacīja Egliņš-Eglītis, "grūti no šīm nozarēm kādu pierunāt". Vieni atsaucoties uz iespējamo interešu konfliktu, jo paši vēlas iesniegt projektus konkursam (projektus gan iesniedz arī teātris un Karostas glābšanas biedrība, kas žūrijā ir pārstāvēti), citiem problēmas sagādājot līdzatbildība par pieņemtajiem lēmumiem, kuru dēļ pēc tam jāattaisnojas. Arī tas, ka jau otro gadu Kultūras pārvalde atradusi iespēju apmaksāt žūrijas darbu (pēc Egliņa-Eglīša sacītā – līdz simts eiro), nav atvieglojis jaunu kandidātu piesaisti.

"Meklēsim!" – telefonsarunā portālam sacīja žūrijas priekšsēdētājs, kurš, šķiet, tomēr nav zaudējis optimismu.

Sludinājums

Opis
10:09 | 15/02/16
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Par ko tad vecā žūrija nederēja?

vecā
20:00 | 17/02/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nav ne jausmas.....

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki