Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Laukšteins par Džilindžera teikto: "Tā ir mūsu darīšana!"


atlikušas 250 zīmes


Laukšteins par Džilindžera teikto: "Tā ir mūsu darīšana!" (12)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 21. maijā, 2019 | BIRKAS: teātris , Herberts Laukšteins , Dž.Dž.Džilindžers
Izdrukāt Ziņot
Skats no Dž.Dž.Džilindžera iestudējuma "Kleo-kleo-kleo-patra".
Skats no Dž.Dž.Džilindžera iestudējuma "Kleo-kleo-kleo-patra".
FOTO: Publicitātes

Gan režisors Dž.Dž.Džilindžers, gan viņa pašreizējā dzīvesbiedre Inga Grencberga Liepājas teātra vadītājam pārmet iestudējuma "Kleo-kleo-kleo-patra" nepamatotu norakstīšanu.

"Mana izrāde, komēdija "Kleo-Kleo-Kleo-Patra" Liepājas teātrī tika izrādīta sešas reizes pilnās skatītāju zālēs. Pēdējo reizi tā bija skatāma šī gada 14.februārī. Kāpēc? Kāpēc, neskatoties uz skatītāju interesi un teātra kases finansiāliem apsvērumiem, izrāde vairs netiek izrādīta?" – Facebook.com izplatītajā paziņojumā jautā Dž.Dž.Džilindžers.

Režisors Liepājas teātra vadītājam Herbertam Laukšteinam arī pārmet "cenzūru" un melošanu sabiedrībai (izdevumā "Privātā Dzīve") par to, ka izrāde joprojām ir repertuārā.

Portāls irliepaja.lv lūdza teātra vadītāju viest skaidrību šajā jautājumā.

"Izrāde nav norakstīta, to var izdarīt tikai ar manu rīkojumu, bet šādu rīkojumu es neesmu parakstījis," irliepaja.lv skaidroja Laukšteins.

Teātra vadītājs arī norādīja, ka "nevienam svešam cilvēkam, tajā skaitā režisoram Džilindžeram, nav tiesību iejaukties Liepājas teātra repertuāra politikā, tā ir tikai mūsu darīšana".

"Liepājas teātris ir repertuāra teātris, un mums jāspēlē visi iestudējumi, piemēram, "Ragana" arī uz skatuves tiek vienreiz gadā," sacīja Laukšteins.

Pēc teātra vadītāja teiktā, Džilindžeram par iestudējumu ir samaksāts, un tagad tas ir Liepājas teātra īpašums, ar ko tas var darīt, ko uzskata par pareizu. Šajā sezonā izrāde tik tiešām vairs spēlēta netikšot, jo sezona beidzas, un "viss ir saplānots, notiek mēģinājuma process sezonas pēdējai pirmizrādei".


Sludinājums

Zudusī realitāte
06:05 | 21/05/19
ZIŅOT
(-9)
(17)
+

Kārtējās intrigas Liepājas kultūras dzīvē. Laikam kamēr slēptie gomiki Laukšteins un Jirgens kūrēs lietas, šādas intrigas un nesmukumi būs regulāri. Ņemas kā tādas bābas. Teātra vadītāja retorika nav pieņemama, uzvedas tā it kā tas būtu viņa kabatas teātris. Neaudzināti un nepieklājīgi. Ja pašiem zems kultūras līmenis, tad arī pašu darbos tas ir zems.

Līmenis
06:51 | 21/05/19
ZIŅOT
(-4)
(15)
+

Izlasiet Feisbukā Džilindžera viedokli. Ja tiešām tāds ir līmenis, kādā komunicē teātra vadība, tad no kauna gribas zemē ielīst. Cik prasti. Cik vulgāri. Lai kāda izrāde arī būtu un lai kādi iemesli būtu to atcelt, šādā līmenī risināt jautājumu ir vienkārši nožēlojami. Vai Herbertam nebūtu laiks doties pensijā? Nedrīkst ļaut šādi apkaunot visu teātri. Kolhoza līmenis.

Hi to Ha
10:28 | 21/05/19
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

šeit vairāk ir stāsts par to, kādā līmenī runā un lietas kārto teātra direktors.

Aha
10:25 | 21/05/19
ZIŅOT
(-2)
(24)
+

Nezinu, ko tur Džilis raksta feisbukā, bet runājot pa šo izrādi, piekrītu, ka ar steigu vajag norakstīt. Liepājas teātrim ir bijušas dažādas izrādes - labas, ne tik labas, izcilas...bet nu kaut ko tik štruntīgu kā Kleopatra Liepājas teātrī vēl nebiju redzējusi. Vīrs gandrīz aizmiga izrādes laikā un es pirmo reizi dzīvē biju gatava vienkārši piecelties un izrādes laikā iet prom - bija tik garlaicīgi, neprofesionāli, bija sajūta, ka tur vienkārši lieki nositu laiku. Tā izrāde ir izcili štruntīga un Džilim ir jānokāpj no sava 5.stāva un jāsaprot, ka ne viss, ko viņš rada ir labs un kvalitatīvs.

Zaļais
08:37 | 21/05/19
ZIŅOT
(-2)
(15)
+

Kauns par tādu publisku attiecību risināšanu caur dzelteno presi. Nedara godu Liepājas teātrim un kultūrai kopumā. Sētas puišeļu uzvedība.

Kāda jēga no Laukšteina?
08:53 | 21/05/19
ZIŅOT
(-5)
(10)
+

Liepājas teātra repertuārs tiek noteikts ar domes e-pastiem.

nbgh
15:09 | 21/05/19
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Vai ta tam DŽili grabulimskim kād izrāde vispār ir vieni drazas un m''ēeeesli Pīiiss unn ddzzeeer

Mazliet zinu teātra aizkulises
18:58 | 21/05/19
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Laukšt....jau trešais piegājiens graut mūsu teātri.nevaru komentēt šīs izrādes kvalitāti,bet cilvēks kautko šauj garām-kā nevienam nav daļas par teātri???? No kurienes tad naudiņa nāk-ne no pašvaldības budžeta? Tad nu godīgi atsakās no visām dotācijām no nākamā budžeta un uz priekšu.kamēr iekšējā mafija balstīs viens otru tā arī pļurkāsies. Bija cerība ka seska nomaiņa kautko mainīs-bet nekā.esie godīgi un laukšt... un domes vadība sniedziet jēdzīgu skaidrojumu,jo ir jau tomēr vēl kautkur liepājas,teātra patrioti kuriem rūp reputācija un arī nomaksāto nodokļu izlietojums.

Kabatas partija
19:44 | 21/05/19
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Pievienojos rakstītajam. Laukšteins ļoti grauj teātra reputāciju, nepatīkami klausīties. Kamēr Liepājas kultūras dzīvi vadīs Vilnīša pakalpiņš un ņuņņa Deksnis, tikmēr nekas nemainīsies. Vai tiešām nevar beidzot ielikt kādu spēcīgu un gudru vadītāju?

Dagoberts
14:23 | 22/05/19
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

Nu, nez ...
Šeit Laukšteins visu korekti pateica - repertuārs ir teātra iekšējā darīšana. Punkts!
Privāto dzīvi nelasu, nezinu, kas tur sarakstīts, taču nez vai tas izdevums būtu īstais, no kura smelties spriedumus par komunikāciju.

Skatītājs
21:16 | 22/05/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Vai parādīs kādreiz klasiku? Šitā bļadošana, dzeršana un smēķēšana uz skatuves jau ir līdz kaklam! Liels paldies aktieriem un tiem, kas izdomā un uztaisa dekorācijas! Vai tik tiešām būs dramaturģijas krīzes gadsimts!

Dagoberts
21:38 | 22/05/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Tu domā, Rupeiks nevarētu sačakarēt klasiku??

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki