Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Leļļu teātris no jauna atklās bērnos prieku spēlēties


atlikušas 250 zīmes


Leļļu teātris no jauna atklās bērnos prieku spēlēties Leļļu teātra sezonas atklāšanas preses konference

Ceturtdienā, 14. septembrī, 2017 | BIRKAS: Juris Ločmelis , Lelde Kaupuža , Leļļu teātris , Lelde Vīksna
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Liepājas Leļļu teātris trešdien aicināja iepazīties ar iepriekšējā sezonā paveikto un stāstīja par plāniem jaunajai sezonai. Pārmaiņas skārušas gan aktieru sastāvu, gan telpas.

13.septembrī Liepājas Leļļu teātris aicināja medijus iepazīties ar aizvadītās sezonas veikumu, stāstīja un rādīja, kas izdarīts, un iezīmēja tuvākās nākotnes plānus teātrim jaunajā sezonā, kura pa īstam sāksies šīs nedēļas nogalē.

Režisore un teātra mākslinieciskā vadītāja Lita Belte-Svētiņa pastāstīja, ka šajā sezonā Leļļu teātris mazos skatītājus priecēs ar četriem jauniestudējumiem, bet kopumā repertuārā būs vairāk nekā desmit izrādes. Arī iepriekšējā sezona bijusi ražīga – pirmizrādi piedzīvoja četras izrādes, tostarp "Īkstīte" un "Zeķu zaķis". Lai neatpaliktu no "lielā" teātra, arī Leļļu teātris šogad plāno sagatavot Ziemassvētku uzvedumu.

Iepriekšējā sezonā teātrī nospēlētas 133 izrādes, no kurām 92 Leļļu teātra telpās, un tās noskatījušies vairāk nekā 6 tūkstoši skatītāju. Aktieri vadījuši arī 43 pasākumus bērniem. Teātra direktore Lelde Vīksna norādīja: "Kopumā mūsu izrādēs un pasākumos ir bijuši gandrīz 10 tūkstoši skatītāju. Tas varbūt liekas maz uz kopējā fona, salīdzinot ar "lielo" teātri, bet mūsu zālīte ir ļoti maza – tikai septiņdesmit vietas – un mēs esam priecīgi par tiem skatītājiem, kas ir."

Izmaiņas piedzīvojis ne tikai repertuārs, bet arī aktieru sastāvs – Normunda Karpiča vietā turpmāk izrādēs piedalīsies Uldis Strēlis. Šobrīd Leļļu teātrī darbojas seši aktieri.

Leļļu teātris šo sezonu sāks uzlabotās telpās – lielāka kļuvusi skatuve, un izveidotas aizkulises, remonts veikts arī elektroinstalācijai. Vēl kāds no jaunumiem, kas iedzīvināts pagājušajā sezonā, ir ekskursijas Leļļu teātrī, turklāt tās pieejamas arī krievu un angļu valodā. Savukārt tālākā nākotnē Lelde Kaupuža pieļauj iespēju veidot arī bilingvālu izrādi. Vaicāta, vai plānots arī kas lielākiem bērniem, pusaudžiem vai pieaugušajiem, viņa atbild, ka par to tiek domāts, bet ne šajā sezonā: "Mums ir plānota viena tāda kā stand-up izrāde, kas tagad top. Šosezon mums ir klasiskās, pārbaudītās vērtības, jo skatītāju vajag arī pieradināt. Un tad mēs piedāvāsim kaut ko citādāku. Bet tas ir grūti. Ir stereotips, ka leļļu teātris – tas jau pavisam maziem bērniem."

Jau 30.septembrī pirmizrādi piedzīvos viens no šīs sezonas jauniestudējumiem – "Sarkangalvīte" Jura Ločmeļa režijā – kas būs brāļu Grimmu pasakas daudz rotaļīgāka versija, un, kā saka režisore Lelde Kaupuža, nevienam bērnam nevajadzētu baidīties no vilciņa. Juris Ločmelis stāsta: "Mēs visi zinām, kāda ir šī pasaka. Ar apēšanu, vēdera griešanu – diezgan skarbi. Tā ir viena no pasakām, ko bērni zina. Mūsu versija ir interesanta ar to, ka mums nav mērķa baidīt, nav didaktikas. Iespējams, ka bērni gaidīs ko citu, bet tas ir mērķis – šoreiz būs savādāk. Pēc izrādes bērniem jāaiziet mājās priecīgiem."

Pirmizrāde būs arī Leldes Kaupužas režisētajai izrādei – spēlei "Lec pa gaisu", kuras pamatā ir Kaspara Vecvagara dziesmas: "Mēs veidojam dziesmuspēli, kurā spēlēsimies ar bērniem. Kādreiz spēlēties bija kaut kas ļoti dabisks. Tagad šī spēlēšanās ir aizgājusi malā, tas ir kas neparastāks par planšetes vai telefona paņemšanu. Scenogrāfijā un visā, ko darām, mēs it kā izgaismosim lietas, priekšmetus un veidus, ar kuriem un kā var spēlēties. Mēs gribam bērnus uzraut kājās, izkustināt un pašās beigās arī kopā darboties."

Jaunajā gadā sekos Daces Skadiņas režisētais dzejas iestudējums "Viens, divi, trīs" un Valda Pavlovska populārās lugas "Lapsēns – blēdis" izrāde, kurā aktieri paši pārģērbsies maskās nevis izmantos lelles.

Nedaudz mainījusies biļešu cena – tagad biļete bez atlaides maksās 4 eiro. "Jācer, ka skatītājus tas nenobaidīs. Ja saņems pretī tiešām labu, kvalitatīvu produktu, tad, domāju, cilvēkiem naudiņas nebūs žēl," cer Lelde Vīksna. Kā īpašu iespēju viņa to, ka dzimšanas dienas nedēļā biļeti var nopirkt par puscenu.

Jau pavisam drīz Leļļu teātris arī "izies pie cilvēkiem"– 23.septembrī, laikmetīgās mākslas pasākumā "Akti naktī", varēs noskatīties uzvedumu "Teika par vilciņu".Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki