Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Lielajā dzintarā" gaidāma īpaša programma


atlikušas 250 zīmes


"Lielajā dzintarā" gaidāma īpaša programma

Autors: Santa Margeviča, SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja
Trešdienā, 28. novembrī, 2018 | BIRKAS: Lielais Dzintars , Ziemassvētki , Jaunais gads , koncerts
Izdrukāt Ziņot
Entonijs Strongs
Entonijs Strongs
FOTO: publicitātes
Entonijs Strongs Gidons Krēmers "Sniegavīrs" Reinis Zariņš

"Lielā dzintara" Ziemassvētku un gadu mijas programmā sev ko piemērotu atradīs ikviens. Gan ģimenēm ar bērniem, gan džeza, klasikas, tango un senās mūzikas cienītājiem sarūpēts piedāvājums.

Pirmajā adventē, 2.decembrī, pulksten 16 "Lielais dzintars" klausītājus aicina uz latviešu pianista Reiņa Zariņa solokoncertu, kurā virtuozais mūziķis izpildīs franču komponista Olivjē Mesiāna grandiozo klavierciklu "Divdesmit skatieni uz Kristus bērnu". Šis cikls ir viena no klaviermūzikas virsotnēm, kurai tuvoties uzdrošinās vien retais pianists. Pēc koncerta, raksturīgi kamerzāles koncertu sērijai "Personīgi" klausītājiem būs iespēja tikties ar mākslinieku, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē.

Otrajā adventē, 9. decembrī, pulksten 16 izsmalcinātās koncertsērijas "Pasaule Lielajā dzintarā" ietvaros notiks 24 gadus jaunā klavesīna ģēnija Žana Rondo un apvienības Jasmin Toccata Project koncerts. Vakara programmā Eiropas baroka tradīcija satiksies ar tradicionālās persiešu mūzikas ritmiem. Perkusionists Keivans Čemirani, lautists Tomass Danfords un klavesīnists Žans Rondo starp šķietami atšķirīgajām mūzikas pasaulēm pārliecinoši būvēs vienojošus tiltus, pretstatot lielo baroka meistaru skaņdarbus virtuozajām persiešu kompozīcijām. Pēc koncerta – tikšanās ar māksliniekiem, lai baudītu sarunas un atspirdzinājumus.

15. decembrī pulksten 12 Ziemassvētku gaidās neparastā koncertuzvedumā ģimenēm ar bērniem Liepājas koncertzālē dzirdēsim pasaku par Riekstkodi Liepājas Simfoniskā orķestra izpildījumā un britu diriģenta Timotija Hentija vadībā. Uzvedumu "Ziemas rīts ar Sniegavīru un Riekstkodi" papildinās britu mākslinieces Emīlijas Karevas Vudardas veidotās ilustrācijas un Liepājas teātra aktiera Kaspara Kārkliņa pasakas lasījums. Savukārt sirsnīgās un mīļās animācijas filmas "Sniegavīrs", kas ir aizkustinājusi visas pasaules lielo un mazo klausītāju sirdis, slavenā titituldziesma "Pastaiga debesīs" izskanēs Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mazā solista Raivo Jonasa dzīvajā izpildījumā.

Jaunā gada gaidās, 28. decembrī, pulksten 18 Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" klausītājus sagaida īpašs viesis no Lielbritānijas. Entonijs Strongs ir britu dziedātājs un džeza pianists, kuru britu mediji dēvē par "jauno Anglijas džeza superzvaigzni". Mūziķis uzstāsies kopā ar Latvijas Radio bigbendu, izpildot Whatever Lola Wants, Higher Ground, Luck Be A Lady un citus populārus, mūzikas topu virsotnes iekarojušus skaņdarbus.

Zvaigznes dienā, 6. janvārī, pulksten 17 "Lielajā dzintarā" gaidāma īpaša svētkiem veltīta koncertprogramma, kurā savdabīgu dialogu starp laikmetiem veidos viduslaiku gregoriskie dziedājumi un mūsdienu improvizācijas sitaminstrumentiem. Riharda Zaļupes (marimba), Ivara Kalniņa (sitaminstrumenti), Guntara Prāņa (rata lira) un vokālās grupas Schola Cantorum Riga izpildījumā savīsies cauri gadsimtiem mantotās mūzikas vērtības ar to interpretācijām mūsdienu cilvēka skatījumā.

Svētku maratonu 27. janvārī pulksten 17 noslēgs pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers ar koncertu "Krēmers. Kremerata Baltica. Cirks". Būdams liels cirka cienītājs, Gidons Krēmers ar šo koncertu vēlējies radīt sava veida kamermūzikas versiju par cirku – aizrautīgu priekšnesumu, kurā teatrālas etīdes apvienojas ar mūziku un vācu cirka Circus Roncalli klauns sadarbojas ar orķestri un pašu Krēmeru. Atzīmējot slavenā poļu komponista Mečislava Veinberga simto jubileju, koncertā būs klausāma viņa brīnišķīgā mūzika, kas nereti rakstīta tieši kino un cirkam. Savukārt koncerta pirmajā daļā skanēs argentīniešu tango karaļa Astora Pjacollas tempermentīgā mūzika. Koncertu atklās ar slavenā pašmāju komponista Artura Maskata opusu "Pusnakts Rīgā", ko pats skaņradis raksturo kā tango un veltījumu skaistai mīlestībai.

Koncertus organizē SIA "Lielais dzintars". Koncerts "Entonijs Strongs un Latvijas Radio bigbends Ziemassvētkos" tapis sadarbībā ar "Latvijas Koncerti" un "Latvijas Radio bigbends". Plašāka informācija lasāma "Lielā dzintara" mājas lapā lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv .


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki