Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā būs filmas "Astoņas zvaigznes" pirmizrāde


atlikušas 250 zīmes


Liepājā būs filmas "Astoņas zvaigznes" pirmizrāde

Izdrukāt Ziņot

Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar studiju "Centrums" 1.decembrī pulksten 18 piedāvā piedzīvot dokumentālās filmas "Astoņas zvaigznes" pirmizrādi.

Savukārt 3.decembrī pulksten 14 būs filmas papildseanss, kas norisināsies Biedrības nama Kamerzālē, informē Latviešu biedrības nama Kultūras pasākumu organizatore Simona Puiga.

Pirmizrādes seansā apmeklētājiem būs iespēja tikties ar filmas režisoru Askoldu Saulīti, kurš pastāstīs par filmas tapšanas aizkulisēm un dalīsies savos iespaidos par piedzīvoto. Pasākumā piedalīsies vīru ansamblis "Dziedonis" un bijušie Liepājas teātra aktieri.

Vēsturiski hronoloģisks pētījums par latviešu strēlnieku bataljoniem, to veidošanos un dalību Pirmā pasaules kara kaujās, par Latvijas Neatkarības kara cīņām līdz pat Krievijas Pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās nesen dibinātā Latvijas valstī. Mājās.

Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku bataljons – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas. Un astoņi ar strēlnieku cīņām saistīti patiesi dzīvesstāsti, kas caurvij vēstījumu, ietverot sevī Latvijas kopējo likteņstāstu. Filma par astoņām strēlnieku zvaigznēm ir stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja Liels Laikmets un, neprasot atļauju, noteica viņu dzīves robežas.

Askolds Saulītis ir dzimis Liepājā, mācījies Liepājas lietišķās mākslas vidusskolā, 20 gadu vecumā pārcēlies uz Rīgu un sācis strādāt kinostudijā. Paralēli iesaistījies kinoamatieru kustībā, saņēmis vairākas balvas starptautiskos festivālos. 1993. gadā debitējis kā dokumentālā kino režisors, 1999. gadā vienlaikus veidojis savus pirmos un pagaidām vienīgos mēģinājumus citos filmu veidos – animācijas īsfilmu un spēles īsfilmu. Ieguvis bakalaura grādu TV režijā (2000), vēlāk papildinājies dažādos starptautiskos kursos. Regulāri saņēmis Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvas – gan kā labākais dokumentālā kino režisors, gan Skatītāju balvas. Laika gaitā izkristalizējusies galvenā tematiskā interese kā režisoram un producentam – Latvijas valsts vēsture visa 20. gadsimta garumā. 2011. gadā dibinājis biedrību Terra Europa, kurā tapušas dokumentālās Atmodas antoloģija (2013), Baltijas Brīvības ceļš (2014) un citas.

Biļetes pieejamas Liepājas Latviešu biedrības nama kasē. Cena 2 eiro..

Par godu Valsts simts gadu jubilejai, arī turpmāk Liepājas Latviešu biedrības nams interesentiem piedāvās piedzīvot jaunākās simtgades filmu pirmizrādes. Nākamā dokumentālās filmas pirmizrāde "Vēsture aiz kadra" tiks demonstrēta 2018. gada 19. janvārī.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki