Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā notiks Tautas deju kolektīvu skates koncerts


atlikušas 250 zīmes


Liepājā notiks Tautas deju kolektīvu skates koncerts

Trešdienā, 10. aprīlī, 2019 | BIRKAS: dejas , koncerts , skate , TMKC , LOC
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Laila Dūna

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina viesus šo sestdien, 13.aprīlī pulksten 14 uz Liepājas deju apriņķa Tautas deju kolektīvu skates koncertu "No visas sirds un tā pa īstam".

Tas norisināsies Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, informē centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Skati organizē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, sadarbībā ar Liepājas deju apriņķa kolektīvu virsvadītāju Jāni Purviņu, lai veicinātu deju kolektīvu nepārtrauktu darbību, profesionālo un māksliniecisko izaugsmi un attīstību Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku starpposmā, kā arī, lai noteiktu jauniešu (A grupa), vidējās paaudzes (D grupa) un senioru (F grupa) deju kolektīvu koprepertuāra apguves līmeni un gatavību jūnija beigās Liepājā gaidāmajiem Kurzemes Dziesmu svētkiem.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktore Baiba Kļava stāsta: "Dziesmu un Deju svētku starplaikā dejotājiem nozīmīgs satikšanās brīdis ir skates, kurās katrs deju kolektīvs ar prieku un lielu centību tiecas uz izcilību. Arī šogad Liepājas deju apriņķa Tautas deju kolektīvi tiksies skates koncertā "No visas sirds un tā pa īstam", kurā būs iespēja redzēt Liepājas pilsētas, Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rucavas un Vaiņodes novadu jauniešu, vidējās paaudzes un senioru 23 tautas deju kolektīvus."

Skates koncerta pirmajā daļā pulksten 14:00 būs iespēja vērot B, C grupu jauniešu un E grupas vidējās paaudzes 12 deju kolektīvu sniegumu, bet pulksten 15:35 savas prasmes rādīs A grupas jauniešu, D grupas vidējās paaudzes un F grupas senioru 11 kolektīvi. Saskaņā ar skates Nolikumu, katrs tautas deju kolektīvs izpildīs 2 dejas – vienu obligāto no Liepājas deju apriņķa koprepertuāra un vienu izvēles deju no kolektīva repertuāra.

Skates koncertā tautas deju kolektīvus vērtēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra izveidota žūrija trīs ekspertu sastāvā - horeogrāfe, Dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja, Deju svētku virsvadītāja, Tukuma deju apriņķa virsvadītāja Zanda Mūrniece, horeogrāfe, Dejas nozares konsultatīvās padomes locekle, Saldus deju apriņķa virsvadītāja Santa Laurinoviča, horeogrāfs, Deju svētku virsvadītājs, Liepājas deju apriņķa virsvadītājs Jānis Purviņš. Tiks vērtēts dejas mākslinieciskais izpildījums un rakstura atklāsme, dejas horeogrāfiskā teksta precizitāte, izpildījuma muzikalitāte, tautas tērpa pareizība un tā valkāšanas kultūra, kā arī katra deju kolektīva skatuves kultūra un kopiespaids. Pēc koncerta kolektīvu vadītājiem būs iespēja tikties ar žūrijas ekspertiem, lai saņemtu izvērstu priekšnesumu analīzi un ieteikumus.

Skates rezultātus paziņos pulksten 19:00. Baiba Kļava uzmundrina dejotājus: "Plānojot šo dienu, mēs vēlējāmies mudināt dejotājus un kolektīvu vadītājus uztvert skati kā svētkus un dejot ne sacensības un punktu dēļ, bet kā devumu sava kolektīva izaugsmei. Tādēļ pēc rezultātu paziņošanas, kā pateicību visiem dejotājiem, vadītājiem, repetitoriem un koncertmeistariem par ieguldīto laiku un darbu, esam sagādājuši īpašu horeogrāfisku sveicienu."

Skatītāji koncertu varēs vērot bez maksas. Laipni aicināti!


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki