Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāle saņems dāvinājumu


atlikušas 250 zīmes


Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāle saņems dāvinājumu

Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 30.septembrī, pulksten 18 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē 16. Starptautiskā Liepājas ērģeļmūzikas festivāla noslēguma koncertā draudze saņems dāvinājumu.

Tas būs pirmais "Sabiedrisko mediju biedrības" veikto ērģeļmūzikas festivālu koncertu videoierakstu komplekts ar sešiem koncertiem, kas notika pērn, festivāla 15 gadu jubilejas reizē, portālu informēja Verners Bokums un Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītāja Kristīne Liepa.

"Sabiedrisko mediju biedrība" Vernera Bokuma vadībā nepagurstoši un nesavtīgi visus šos 15 festivāla norises gadus ir veikusi koncertu ierakstus. Ieraksti ir apkopoti vairākās koncertfilmās, kuras šī gada festivāla noslēguma koncertā "Sabiedrisko mediju biedrība" dāvinās katedrālei. Bokums iecerējis, ejot "atpakaļgaitā" veidot koncertfilmu komplektus parkatru no 15 gadiem, un dāvināt tos Sv.Trīsvienības katedrāles draudzei, kas visus šo laiku festivālu laipni uzņēmusi savās mājās.

Koncertfilmu izdevēja ir "Sabiedrisko mediju biedrība", SIA "Elektrons un K" un nodibinājums "Liepājas atklātais sabiedriskais fonds "Liepājas teātris".

Lai festivāla koncertu ieraksti taptu šo gadu garumā atbalstu sniegusi Liepājas kultūras pārvalde, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, SIA "LDC Datortehnika," SIA "Elektrons un K," Liepājas Rotary klubs, personīgi Valdis Skujiņš, Aldis Zaķis, Guntars Krieviņš, Igors Markuševskis un Andis Dejus.

Koncertfilmu ieraksti ir daļa no Liepājas Nemateriālā kultūras mantojuma un materiāls tiks izmantots arī kā mācību palīgmateriāls vispārizglītojošajā sfērā.

Ērģeļmūzikas festivāla noslēguma koncertā "Ziemeļu ceļojums" uzstāsies ASV ērģelnieks Džeims D.Hiks (James D.Hicks). Ērģelnieks vairāku gadu garumā pastiprināti pētījis un interesējies par Ziemeļvalstu ērģeļmūziku. Rezultātā ierakstīti seši mūzikas diski dažādās Zviedrijas un Somijas baznīcās, veidojot ierakstu albumu un koncertu sēriju "Ziemeļu ceļojums". Plašāk par koncertu: www.viacultura.lv


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki