Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas teātris jau gatavojas Ziemassvētku koncertiem


atlikušas 250 zīmes


Liepājas teātris jau gatavojas Ziemassvētku koncertiem (1)

Trešdienā, 10. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Ziemassvētki , koncerts , teātris , Herberts Laukšteins
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Lai arī līdz Ziemassvētkiem vēl ir gana daudz laika un līdz tiem plānotas vēl divas pirmizrādes, Liepājas teātris uzsācis gatavoties arī svētku koncertam "Ziema".

"Pēdējā desmitgadē Liepājas teātris ir meklējis savu vietu kultūras piedāvājumu programmā gada izskaņas laikā, kad tiek svinēta Kristus dzimšana, Saulgrieži un Jaunā gada atnākšana, lai piedāvājums atšķirtos no citiem svētku pasākumiem. Mums tas ir izdevies, jo skatītāju pieprasījums pēc Liepājas teātra svētku koncerta ar katru gadu aug aizvien vairāk un vairāk, informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Teātris savu svētku programmu veido sirsnības un jautrības gaisotnē, akcentējot arī piederību savai zemei. Teātra galvenā vērtība ir aktieris, un tieši aktieru atraktivitāte dziesmu un stāstu pasniegšanas veidā ir bijis un būs arī šogad atšķirīgais gadumijas piedāvājumā. Un vēl – ja ārā līs lietus, teātrī noteikti snigs sniegs," par koncertu saka tā režisors Herberts Laukšteins.

Šogad uz teātra skatuves tiks uzburta īsta pasaka. Ziemassvētku laiks. Gadumija. Brīnumu laiks, kad pa debesīm lido ziemeļbrieži, vecītis dala dāvanas, un visi kaut ko gaida. Kad realitāte saplūst ar sapņiem un fantāzijām, skaistā pasaku mežā satiekas zvēriņi, pasaku varoņi un cilvēki, lai ļautos svētku priekam un brīnumainajam.

Koncertā skanēs gan ļoti populāras, gan mazāk zināmas latviešu komponistu, piemēram, Raimonda Paula, Aigara Voitišķa, Kārļa Lāča, Jāņa Lūsēna un citu komponistu dziesmas.

Koncertam palīdzēs tapt arī Aurika Feldmane (scenogrāfija), Kristīne Abika (kostīmi), Inga Krasovska (horeogrāfija), Mārtiņš Feldmanis (gaisma), Elīza Ruciņa (video), muzikālais vadītājs Normunds Kalniņš un vokālā pedagoģe Ieva Dreimane.

Koncertā piedalīsies Liepājas teātra aktieri Egons Dombrovskis, Inese Kučinska, Edgars Pujāts, Karīna Tatarinova, Viktors Ellers, Sigita Jevgļevska, Armands Kaušelis, Agnese Jēkabsone, Sandis Pēcis, Signe Dancīte, Everita Pjata-Gertnere un Liepājas mūziķi Normunda Kalniņa vadībā.

Ņemot vērā ik gadu pieaugošo skatītāju interesi par svētku koncertu, šogad tas tiks rādīts 17 reizes laika posmā no 15. līdz 30.decembrim.


Sludinājums

Kaļam
09:03 | 12/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

ragavas vasarā

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki