Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas teātris sāk jauno sezonu ar lielisku dāvanu skatītājiem


atlikušas 250 zīmes


Liepājas teātris sāk jauno sezonu ar lielisku dāvanu skatītājiem (10) Ieskats iestudējumā

Autors: irliepaja.lv
Sestdien, 08. septembrī, 2018 | BIRKAS: teātris , Latvijai 100 , sezonas atklāšana , pirmizrāde , Rasa Bugavičute
Izdrukāt Ziņot
Skats no izrādes. Lomās Rolands Beķeris un Gatis Maliks (no labās).
Skats no izrādes. Lomās Rolands Beķeris un Gatis Maliks (no labās).
FOTO: Edgars Pohevičs

Sestdien, 9.septembrī, Liepājas teātris ar režisora Valtera Sīļa iestudējuma "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta" pirmizrādi atklāj savu 112.sezonu.

Aiz plakātiskā nosaukuma "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta", kas vieš aizdomas par kārtējo "aģitbrigādes" priekšnesumu, tapis gluži citāds – godīgs, aizraujošs, aizkustinošs, mūsdienīgs stāsts par cilvēkiem un laiku, kad tapa mūsu valsts un Liepāja bija notikumu epicentrā. Tāds bija vairāku irliepaja.lv uzrunāto ģenerālmēģinājuma skatītāju viedoklis.

Iestudējuma pamatā ir dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces īpaši Liepājas teātrim radīts scenārijs. Izrādi iestudējis rīdzinieks – režisors Valters Sīlis, kurš par vēsturiski nozīmīgām tēmām runājis vairākos savos iestudējumos. Lielu darbu paveikuši iestudējumā iesaistītie aktieri, kuri katrs atveidos vairākas lomas, gan kļūstot par stāstniekiem,gan atveidojot kāda cita stāstīto notikumu varoņus. Izrādē piedalīsies Edgars Ozoliņš,Laura Jeruma, Rolands Beķeris, Ilze Trukšāne, Sandis Pēcis, Agnese Jēkabsone, Gatis Maliks, Anete Berķe, Kaspars Kārkliņš, Mārtiņš Kalita. Savu lomu izrādē izspēlē arī pianists Normunds Kalniņš.

Režisors jau iepriekš ir teicis, ka viņa vēlme, atgriežoties šajā Latvijas valstij nozīmīgā laikā, ir nevis runāt par politiskajām intrigām, bet gan par to, kā šīs intrigas un politiskie pavērsieni atbalsojās ikviena cilvēka dzīvē.

"Lai arī izrāde skars nopietnus jautājumus, tā nebūs drūma, jo, neskatoties ne uz ko, cilvēki dzīvoja tālāk. Gribam šo vitalitāti noķert arī izrādē," pauda Sīlis.

Izrādes dramaturģisko materiālu veido vairāki īsi stāsti, kas rasti 1919.gada periodikā par laiku un notikumiem, kas norisinājušies Liepājā, kamēr tur atradās Latvijas pagaidu valdība ar Kārli Ulmani priekšgalā. Tas ir stāsts par cilvēkiem, kuri dzīvoja šajā sarežģītajā laikā – gan Latvijas kultūras vēsturē labi zināmām personībām, gan vienkāršajiem pilsētas iedzīvotājiem.

Tā laika pilsētvidi, ļaujot skatītājiem ieraudzīt 1919.gada Liepāju, uz skatuves radījis scenogrāfs Uģis Bērziņš. Izrādei tapt palīdzējusi arī kostīmu māksliniece Ieva Kauliņa, horeogrāfe Kristīne Brīniņa, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un komponists Reinis Sējāns.


Attēli:

Sludinājums

Oxijs
14:05 | 08/09/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Ja dāvana, tad droši vien bezmaksas izrāde ?

Jānis
00:07 | 09/09/18
ZIŅOT
(-7)
(1)
+

Biju uz pirmizrādi, diezgan vāji. Provinciāli.

TT
12:47 | 09/09/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Uz kādu pirmizrādi? Laikam citā teātrī...

Liepājas teātra mīļotāja
00:41 | 09/09/18
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Ļoti, ļoti izrāde patika!Paldies!

Laimo
10:06 | 09/09/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Laba izrāde. No maziem sižetiem salikta. Taču trūkst kaut kā kas visu saturētu kopā. Braucu mājas un domāju, ko izcelt? Nav tās līnijas. Varbūt atradīšu. Ļoti labs aktieru sniegums. Kā vienmēr no visas sirds. Apskaņotāji gan .... tas, ka čukst ausī jau nenozīmē ka man teātrī tas nav jādzird. Beigās jau drīkstēja iepazīstināt ar tēlotājiem, režisoru un citiem izrādes veidotājiem. Paldies! Jauks bija vakars.

Lai
11:07 | 09/09/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Iepazītos ar režisoru, aktieriem utt.,tam ir domāta izrādes programmiņa.
Pirmo reizi teātrī, vai?

Ilze
12:49 | 09/09/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Izrādei ir savi mazi trūkumi, tā nav ideāla, taču ļoti ļoti laba - godīga!

skatītāja
17:57 | 09/09/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Tā kā LT nav patstāvīga režisora, bet mūžīgie viesi arī man gribētos saprast tos daudzos,kuri sanāk pirmizrādē uz skatuves! Tā atliek tikai minēt, kas ir kas! Tur jau nu tā knapā lapele neko neizsaka!

Mārtiņš Feldmanis
10:38 | 10/09/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Izrādes programmiņa ir uz 8 lapām jeb 16 lapaspusēm. Paklanoties izrādes beigas bez aktieriem uz skatuves bija režisors Valters Silis, scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Ieva Kauliņa, horeogrāfe Kristīne Brīniņa,, dramaturģe Rasa Bugavičute- Pēce un es- gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Visus kopa šos cilvēkus sauc par izrādes veidotāju radošo komandu. Ja ļoti gribas uzzināt vairāk,, varbūt vērts vērsties teātra administrācija, un par atsevišķu samaksu mēģināt iegādāties pilnu lugas eksemplāru.

Mārtiņam
11:36 | 12/09/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ļ. C. radošā komanda. Tas bars , kas saradās uz skatuves ma
n joprojām neko neizsaka. Var jau Jūs tā zolīdi pa vienam paaicināt uz skatuves nosaucot vārdā un pasniegt puķīti, tas tik būtu ļoti mīļi, jo Jūs jau esat 'mugurkauls izrādei. Varbūt es te pa daudz sadomājos, kā parasta skatītāja, kura nez ko sagribējusies no dižgariem!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki