Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Liepavas" sievu jaunrades un krāsu trakums "Gadu rakstos"


atlikušas 250 zīmes


"Liepavas" sievu jaunrades un krāsu trakums "Gadu rakstos" (3) Studijas

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 28. septembrī, 2018 | BIRKAS: izstāde , galerija Romas dārzs , Liepava , Smaida Rubeze , Astra Dzērve
Izdrukāt Ziņot
Astras Dzērves un Andra Garokalna darinātais Pērkones līgavas vainags.
Astras Dzērves un Andra Garokalna darinātais Pērkones līgavas vainags.
FOTO: Modris Helds

27.septembrī galerijā "Romas dārzs" bija pulcējušās čaklākās mūspuses sievas un meitas, lai atklātu studijas "Liepava" 65 gadu jubilejas izstādi "Gadu raksti".

Izstādes atklāšanā visilgāk laiku aizņēma lietišķās mākslas studijas "Liepava" vadītājas Smaidas Rubezes  garumgarais pateicību saraksts studijas dalībniecēm – gan par ilggadēju darbu un tradīciju uzturēšanu, gan jaunradi.

Viens no biežāk lietotajiem vārdiem studijas vadītājas pateicības runā bija "traka", jo vai tad nav jābūt mazliet trakam, lai turpinātu smalki pērļot arī pēc 90.dzimšanas dienas, kā to joprojām dara Anna Rozenberga, vai, lai atnāktu uz studiju un, gandrīz no nulles sākot, kļūtu par izcilām audējām, adītājām, kreklu šuvējām un izšuvējām, arheoloģisko tērpu restaurētājām vai pērļainu jostu darinātājām kā Ingrīda Kalna, Inta Ambrēna, Elza Hofmane, Sanita un Danuta Šķilas, Aina Dzirīte, Edīte Dūčmane, Ilga Tīrmane, Aisma Demme, Ilga Kadiķe un daudzas citas, jo šobrīd "Liepavas" dalībnieču skaits sniedzas pāri pussimtam. Daža no "Liepavas" sievām jau četrdesmit gadus klausa studijas vadītāju Smaidu Rubezi, citas, kā Gita Kūla, tikai otro. Gan vienas, gan otras ir meistarojušas tautastērpu villaines un brunčus ne tikai sev, bet arī daudziem Dziesmu svētku dalībniekiem, un, kā mutīgajām "Atštaukām" sacīja "Liepavas" vadītāja, – ja nebūtu mūsu čaklo roku, tad arī jūs staigātu plikas!

"Liepavas" saimei pieder arī galerijas "Romas dārzs" vadītāja Astra Dzērve, kura godam paveica viņai uzticētā krāšņā Pērkones līgavas vizuļu vainaga darināšanu simtgades tautastērpu skatei.

Pavisam zem "Romas dārza" galerijas velvēm skatāmi vairāk nekā 400 visdažādākie roku darbi, ko darinājušas 38 meistares – no smalkiem adījumiem un tamborējumiem līdz krāšņi austām segām, lakatiem, gataviem tautastērpiem un vissīkākajām to detaļām.

Šķiet, vislabākais vēlējums studijas dalībniecēm jubilejā ir Astras Dzērves sacītais: "Lai pietiek laika un acu gaišuma!"

Izstāde "Gadu raksti" galerijā "Romas dārzs" apskatāma līdz 27.oktobrim.Attēli:

Sludinājums

KATE
09:29 | 29/09/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

ĻOTI ĻOTI SKAISTA IZSTĀDE

Ate
14:04 | 01/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Bagāta

Kača
14:03 | 02/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai tiešām netika pat pieminēts Jānis Sudmalis? Nu, traka vai traki. Cilvēks, kas pirmais Liepājā pirms apmēram 100 gadiem to pūra lādi vaļā rāva.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki