Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Māksla un mūzika satiekas Muzeju naktī


atlikušas 250 zīmes


Māksla un mūzika satiekas Muzeju naktī (1) Ieskats Muzeju nakts pasākumos

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 20. maijā, 2019 | BIRKAS: Muzeju nakts , muzejs , galerija Romas dārzs , Promenade Hotel , Astra Dzērve , koncerts
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Aizvadītās sestdienas pievakarē, neraugoties uz spēcīgajām lietus gāzēm, liepājnieku simti pildīja ielas maršrutā, ko noteica Starptautiskās muzeju nakts apjomīgā programma.

Pērn pirmo un šogad jau otro reizi Muzeju nakts sarīkojumos iesaistījās arī mākslas galerija "Romas dārzs". Galerijas vadītāja Astra Dzērve portālam irliepaja.lv atzina, ka publikas interese nav mazinājusies, un arī šogad apmeklētāju bijis tikpat daudz kā iepriekšējā gadā.

"Ļoti daudzi nāca klāt un stāstīja, ka atnākuši pirmo reizi un ir pārsteigti par galerijas vērienu."

"Romas dārza" vadītāja secina, ka Muzeju nakts publika bijusi inteliģenta un ieintersēta – arfiste Dārta Tisenkopfa, kas  galerijas telpās sniedza solokoncertu "Te it kā pa sapņiem…", vēl labu brīdi pēc priekšnesuma bijusi zinātkārās publikas ielenkta un turpinājusi sarunu ar apmeklētājiem.

"Lai gan mūziķei nebija viegli koncertēt telpās, kas nav koncertzāle un kur tikai daļa publikas mierīgi sēž krēslos, turpretī citi klīst pa galerijas zālēm, Dārta Tisenkopfa bija ļoti atsaucīga un pat atzina, ka telpas viņu tik ļoti iedvesmojušas, ka labprāt tajās sniegtu vēl kādu koncertu un arī ierakstītu mūziku," pastāstīja Astra Dzērve.

Lielu apmeklētāju interesi raisīja arī Martas Kauliņas un Roberta Dintera duets, kas meditēja par Muzeju nakts tēmu "Tālavas taurētājs", izmantojot marimbu, vibrofonu, perkusijas, ģitāru un elektroniku.

Paralēli Muzeju nakts notikumiem, ko bija sarūpējusi galerija, tās telpās ar savu programmu piedalījās arī Austras istaba un Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskola, kuras audzēkņu un pedagogu vadītajās meistarklasēs apmeklētāji varēja paši līdzdarboties, arī tām bijusi liela atsaucība, stāsta Astra Dzērve.

Apmeklētāju netrūka arī Muzeju nakts programmai, ko piedāvāja "Promenade Hotel" – Māra Čaklā "Dzeja dziedama" aktrises Karīnas Tatarinovas un mūziķa Roberta Dintera izpildījumā lika aizmirst visas raizes un uz stundu piebremzēja Muzeju nakts maratonu uzsākušos.

Ilze Ruperte-Andriksone par šo priekšnesumu sociālajā tīklā Facebook.com raksta: "Ar katru reizi šo tandēmu iemīlu arvien dziļāk...skaisti, jutekliski, tik dzīvi. Absolūta bauda visām maņām un pats labākais Muzeju nakts iesākums, kādu vien var iedomāties!".

Muzeju nakts programma, kas aptvēra visus Liepājas rajonus, Karostu ieskaitot, bija vilinājumiem bagāta, un liepājnieki labprāt tiem ļāvās – gan kā "klīstošie holandieši" kursējot no punkta A uz punktu B un tālāk, gan pēc savas gaumes izvēloties divus, trīs objektus vai notikumus, kuriem veltīt uzmanību.

Ieskatu arī citos Starptautiskās muzeju nakts notikumos piedāvājam fotogalerijā.


Attēli:

Sludinājums

Opis
12:51 | 20/05/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Muzeju naktis vajadzētu biežāk, lai tautai nav jāgaida gads uz izpriecām

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki