Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Mākslas kolēģiem" gaidāma rosīga vasara


atlikušas 250 zīmes


"Mākslas kolēģiem" gaidāma rosīga vasara (3)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 11. jūnijā, 2018 | BIRKAS: Mākslas kolēģi , Ilze Eniņa , Gunārs Silakaktiņš , vēsture , vēsturiskais centrs , plenērs , LBN
Izdrukāt Ziņot
"Mākslas kolēģi" gadu iesāka ar izstādi Rucavā.
"Mākslas kolēģi" gadu iesāka ar izstādi Rucavā.
FOTO: no Mākslas kolēģu arhīva

Pirmdien, 11.jūnijā, mākslinieku grupa, kas sevi dēvē par "Mākslas kolēģiem", uzsāk savu šā gada pirmo, zīmēšanas un grafikas, plenēru "Nezūdošā Liepāja".

"Mākslas kolēģu" vadītāja pastāstīja, ka plenēru iedvesmojusi vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa lekcija par seno Liepāju, kurā mākslinieki daudz uzzinājuši par kādreizējo apbūvi, iespaidīgo atpūtas un izklaides nozari ar restorāniem, kafejnīcām, viesnīcām pludmales labiekārtojumu.

"Skumji noskatīties, kā daudzkas brūk un zūd, neesam arī tik bagāti, lai atjaunotu mājas, bet varam tās uzzīmēt un uzgleznot," atzina Eniņa.

Plenēristi nedēļas garumā zīmējumos un grafikās iemūžinās veco apbūvi Bāriņu ielā, Kungu ielā, zīmēs kādreizējo Liķieru fabriku un ūdenstorni pie kādreizējā dzelzceļa tilta, "Liepājas metalurgu", Graudu ielu.

Pēc plenēra divas dienas kopā ar Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolas pasniedzēju Juri Pasternaku mākslinieki strādās skolas sietspiedes darbnīcā, bet plenērs noslēgsies ar ekspresizstādi uz molbertiem.

Plenēra "Nezūdošā Liepāja" otrā daļa plānota jūlija nogalē, un tajā mākslinieki Liepājas vēsturisko apbūvi nevis zīmēs, bet gleznos.

Plenēru laikā māksliniekus ik dienas varēs satikt ne tikai pilsētas ielās, bet vakaros, pulksten 18 – Novusa klubā, Jaunliepājā.

Pirms 20.jūlija, ka Latviešu biedrības namā paredzēta rožu izstādes atklāšana, "Mākslas kolēģi" pulcēsies īsā "Rožu plenērā" Rožu laukumā. Tur tapušos darbus varēs apskatīt arī "dzīvo" rožu izstādes apmeklētāji.

Savukārt augustā iecerēts tradicionālais vienas dienas plenērs Sv.Jāzepa katoļu katedrāles dārzā un izstāde "Tornis 5" – katedrāles torņa zālē.

"Izstādīsim darbus arī Palangā, bet biedrības piecu gadu jubilejas izstāde plānota ap gadumiju Latviešu biedrības namā. Mūs gaida un aicina arī uz Rucavu," pastāstīja Eniņa.

Līdz 15.jūnijam Zinātniskās bibliotēkas logos vēl ir iespēja aplūkot "Mākslas kolēģu" mākslas dienu izstādi.

Sludinājums

hm
09:31 | 11/06/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

kaut kas viņos ir....

...
10:20 | 11/06/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

viņās...

Nav, nav
12:20 | 11/06/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Nav, nav nekas viņās - kārtējoreiz ķellēsies par un ap vienu un to pašu tēmu (citu jau neko neprot) un pat jēdzīgu uzrunu iztādē nevarēs izkunkstēt. Pašdarbnieki.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki