Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Mākslinieku Peršēvica un Rubeža izstādi varēs skatīt Viļņā


atlikušas 250 zīmes


Mākslinieku Peršēvica un Rubeža izstādi varēs skatīt Viļņā

Autors: PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola
Trešdienā, 16. janvārī, 2019 | BIRKAS: Egons Peršēvics , Uldis Rubezis , izstāde , mākslas vidusskola
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pasniedzēju, mākslinieku Ulda Rubeža un Egona Peršēvica  izstādi "Nekurienes vidū" no 18.janvāra varēs skatīt Viļņā, "Svētā Jāņa ielas galerijā".

Izstāde veidota, lai reflektētu uz mūsdienu mediju pārsātinātās vides ietekmē dzīvojošu cilvēku realitātes uztveri un tās ilūziju. Mākslas darbi radīti speciāli šai izstādei, abiem māksliniekiem dialogā runājot par realitāšu un ideju konfrontācijām. Izstāde Viļņā būs apskata līdz pat 31. maijam.

Izstādē ir divas gleznu sērijas, instalāciju sērija un lielformāta skulptūra.

Mākslinieks Uldis Rubezis savos darbos jauc reālos dokumentālos kadrus ar nereāliem foniem, radot postsireālas ainavas, savukārt ready-made objektus viņš pārveido, radot miniatūras scenogrāfiskas ainiņas. Jaucot reālo (dokumentālo) ar nereālo, mākslinieks cenšas likvidēt robežas starp realitātēm un to uztverēm.

Savukārt mākslinieks Egons Peršēvics savā darbā "Dižkareivja G***a G*******a" (prototips ir reāls Latvijas Armijas kareivis, tādēļ viņa vārdu medijos minēt nedrīkst) arī runā par realitāšu konfrontāciju. Reāls cilvēks ir tāds, kādu mēs to redzam visās mums pieejamajās fiziski izmērāmajās dimensijās, turklāt viņš spēj vienlaicīgi pilnvērtīgi darboties pavisam citā virtuālā vidē, izspēlējot reālus un nereālus scenārijus. Apgleznoto un reālistiski veidoto figūru papildina gaismas instalācija.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki