Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Māris Salējs un Zane Daugule viesosies "Austras istabā"


atlikušas 250 zīmes


Māris Salējs un Zane Daugule viesosies "Austras istabā" (2)

Autors: Jana Egle, rakstniece Inese Muižniece, Austras biedrības projektu vadītāja
Piektdienā, 26. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Austras istaba , dzeja , Romas dārzs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Sestdien, 27. aprīlī, pulksten 16 radošajā telpā "Austras istaba", mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā, aicina uz tikšanos ar dzejnieku Māri Salēju un viņa mūzu Zani Dauguli.

Māris Salējs, latviešu dzejnieks, atdzejotājs un literatūrzinātnieks, pagājušā gada nogalē sagaidīja nākam gaismā savu piekto dzejoļu krājumu "Tuvošanās". Māra dzeja nav ekscentriska, šokējoša vai žilbinoša. Tā ar līdzenu, siltu gaismu apmirdz ikvienu, kurš tai tuvojas. Tā liek domāt, ieraudzīt, sajust. Tā pasmaida, reizēm viegli ironiski pasmīn. Šai dzejai piemīt skaista, bagāta un ļoti trāpīga valoda, bez liekām rišām un cilpām lasītāja noķeršanai. Tās nav vajadzīgas, šai dzejai lasītājs tuvojas pats, tās dziļuma un smalkuma savaldzināts.

Grāmatas redaktore ir Zane Daugule, Māra dzīvesbiedre, draugs un atbalsts. Zane raksta gan dzeju, gan dziesmas un pati tās dzied savā gaišajā, dzidrajā balsī, pavadot savu dziedājumu uz ģitāras vai klavierēm.

Nešķiramais dzejas un dziesmas tandēms Zane un Māris ir vienmēr klātesošs visos dziesminieku festivālos un Austrasbērnu koncertos. Kā dalībnieki, kā atbalstītāji, kā īsteni Austrasbērni. Tieši tādus viņus abus sastapsim arī Austras istabā 27. aprīlī. Ar dzeju, ar dziesmām, ar tuvošanos.

Kultūras notikumus "Austras istabā" rīko Austras biedrība, atbalsta mākslas galerija "Romas dārzs", Liepājas Kultūras pārvalde, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pasākumi "Austras istabā" tiek fotografēti un filmēti. Foto un video materiāli vēlāk tiks izmantoti pasākumu publicitātei internetā (sociālajos tīklos, medijos).

Ieeja par ziedojumiem "Austras istabai".

Uzziņa
Radošā telpa "Austras istaba" atrodas mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā, Liepājā, Zivju ielā 3. Verot durvis "Austras istabai", Austras biedrības pārstāvji un Austrasbērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā. "Austras istaba" tika atklāta 2018. gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.


Sludinājums

Diegspolīte Rami Lēni
14:17 | 26/04/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Kur tas redzēts, ka sieva vīram par redaktori iet? Skaidrs, ka balti diegi vējā plivinājās.

diegspolītei
21:01 | 28/04/19
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Liek tak mieru, kritiķe diegaspole. Salēja dzeja ir laba un Zanes dziesmas labi skanēja.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki