Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Mārtiņš Kalita: Simtgadi varētu svinēt ik pēc pieciem gadiem


atlikušas 250 zīmes


Mārtiņš Kalita: Simtgadi varētu svinēt ik pēc pieciem gadiem (3)

Pirmdienā, 11. martā, 2019 | BIRKAS: filmēšana , Mārtiņš Kalita , kino , teātris
Izdrukāt Ziņot

Latvijas simtgadi svinēt un līdzīgas programmas kā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" veidot varētu ik pēc pieciem gadiem.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas teātra aktieris un galvenās lomas atveidotājs vēsturiskajā krimināldrāmā "1906" Mārtiņš Kalita.

Kalita pauda bažas par mākslinieku nodarbinātību pēc projekta beigām.

"Šis bija bums, kura laikā pēkšņi ievajadzējās tik daudz jomas profesionāļu, taču simtgade beidzās, un tagad viņi var kūkot tālāk - iet atpakaļ uz fabrikām un rūpnīcām," sacīja Liepājas teātra aktieris. "Tā ir vērtība, ko nevajadzētu pazaudēt."

Projektu "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" Kalita vērtē pozitīvi, turklāt kino, viņaprāt, ir arī laba platforma vēstures faktu aplūkošanai un izglītošanai.

"Tās [filmas] no jauna iedod faktus, citādi vēsture kļūst par tādu aizmirstu leģendu," sacīja Kalita. "Veidojot filmu, esi spiests būt godīgs attiecībā pret vēstures faktiem."

Aktieris gan nenoliedza arī režisoru brīvās interpretācijas iespējas.

Kā ziņots, pēdējā no spēlfilmām Nacionālā Kino centra programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" - režisora Gata Šmita krimināldrāma "1906" pirmizrādi piedzīvos 2019. gada 15. martā.

Galvenās lomas filmā atveido Mārtiņš Kalita, Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis un Toms Auniņš, nozīmīgās lomās ir arī Kaspars Dumburs, Gatis Gāga, Lauris Dzelzītis, Inese Kučinska, Mihails Samodahovs un citi.

Kopā ar profesionāliem aktieriem filmā piedalījušies vairāk nekā 800 masu skatu dalībnieku. Filmēšanas process ilga 33 dienas un norisinājās Liepājā, Rīgā un arī Tukumā.


Sludinājums

Rīss
18:10 | 11/03/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Kā ko tik stulbu cilvēks var pateikt. Reti kura saštancētā filma ir baudāma. Valsts finansējumu var novirzīt cēlākiem mērķiem, nevis murju filmām.

diespas!
23:03 | 11/03/19
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Pēc šāda pirmā svinējuma ne dzirdēt, ne redzēt vairs gribas tādas svinēšanas. Nekad vēsturē nav svinīnībām veltīts tik daudz liekulības, hiperbolizācijas un falsifikācijas. Un nav bijis tik daudz aprobežotības.

nu gan
17:30 | 13/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kur tādi dumji subjekti rodas? Pievienojos pirmajam komentētājam. 99,99% no 100gades filmām ir absolūti s.ūdi. Absolūti nebaudāmas. Tā ir totāla mūsu naudas izšķērdēšana, ko būtu jānovirza cēlākiem mērķiem, nevis draņķu filmēšanai. Ja jaunskungs vēlas, svinēt viņš var katru dienu. Tāda sajūta, ka cilvēciņš iedomājies, ka ir Monako karalis un nauda birst kā no pārpilnības raga! Teikšu īsi un konkrēti - Kalita -attīsties, un padomā pirms izdves dumjības!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki