Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Muzejā apgūs Dienvidkurzemes rokdarbu noslēpumus


atlikušas 250 zīmes


Muzejā apgūs Dienvidkurzemes rokdarbu noslēpumus

Otrdienā, 13. martā, 2018 | BIRKAS: muzejs , tautastērps
Izdrukāt Ziņot

Trešdien, 14.martā, pulksten 15 muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā notiks radošās darbnīcas Dienvidkurzemes brunču šūšanā un rotāšanā, kā arī vīriešu kaklasaišu tamborēšanā.

Tajās piedalīsies un amata prasmi apgūs rokdarbnieces no vairākiem Latvijas novadiem, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Radošās darbnīcas Liepājas muzejā organizē Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena, lai tuvāk iepazītu Kurzemes tautastērpu darināšanas tehnikas.

Ar Dienvidkurzemes rokdarbu meistarību daudzkrāsu tamborējumu darināšanā iepazīstinās TLMS "Liepava" jostu meistare Ingrīda Kalna. Par senajiem brunču šūšanas paņēmieniem un šodien pielietotajām šūšanas tehnoloģijām stāstīs Lia Mona Ģibiete. Abās radošajās darbnīcās to dalībnieces apgūs arī praktiski.

Dziļākai seno vērtību izpētei Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā būs skatāma arī ekspresizstāde par Dienvidkurzemes tautastērpiem, īpaši akcentējot Liepājas muzeja krājuma tekstilizstrādājumu vērtības. Ekspresizstāde būs atvērta apmeklētājiem līdz marta beigām.

Paredzēts, ka pirms radošajām darbnīcām Liepājas muzejā, rokdarbnieces no tāliem un tuviem Latvijas novadiem apmeklēs arī Bārtas muzeju, lai iepazītos ar Liepājas muzeja un Bārtas muzeja kopīgi veidoto krājuma izstādi "Bārta godos".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki