Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Muzejā atklās vizuālās mākslas rudens izstādi


atlikušas 250 zīmes


Muzejā atklās vizuālās mākslas rudens izstādi

Autors: Maruta Eistere, Liepājas muzeja muzejpedagoģe
Trešdienā, 11. oktobrī, 2017 | BIRKAS: izstāde , muzejs , Smaida Rubeze , Dace Kārkla , Juris Pasternaks , Līga Ķempe , Kultūras pārvalde
Izdrukāt Ziņot

Liepājas vizuālās mākslas izstādē, ko piektdien, 13. oktobrī, pulksten 17 atklās Liepājas muzejā, būs skatāmi 58 Liepājas un apkaimes mākslinieku 70 dažādu žanru, tehniku un izpildījumu mākslas darbi.

Mākslinieku darbus izstādei atlasījusi un tās tēlu atbilstoši koncepcijai veidojusi profesionāla komisija, kuras sastāvā darbojās mākslinieks un pedagogs Aldis Klaviņš, PIKC Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pedagoģe un māksliniece Smaida Rubeze, Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla un grafiķis un pedagogs Juris Pasternaks.

Šogad ir iesniegts apjomīgs darbu klāsts – kopumā 63 autori iesnieguši 106 darbus, līdz ar to atlases procesā komisijai nācās atlasīt daļu iesniegto darbu, tāpēc tika izvērtēta mākslas darbu profesionalitāte un izpildījums, kā arī atbilstība izstādes kopējai koncepcijai, lai parādītu Liepājas mākslinieku vizuālās mākslas daudzveidību.

Izstādes atklāšanas dienā tiks sadalīts Liepājas Kultūras pārvaldes balvu fonds 1000 eiro apmērā. Balvu fondu bagātina arī Liepājas speciālā ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde, veikals “Rūtiņa”, mārketinga projektu aģentūra “Fortius”, kā arī divi restorāni – “Oskars” un “Barons Bumbiers”.

Žūrijas sastāvā darbosies Latvijas Mākslinieku savienības priekšsēdētājs Igors Dobičins, māksliniece Līga Ķempe un Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas katedras vadītāja asoc. profesore Vineta Groza.

Liepājas muzejs iegādāsies izstādes darbu muzeja mākslas krājuma papildināšanai. Darbu izvēlēsies Liepājas muzeja Krājuma komisija saskaņā ar Liepājas muzeja krājuma komplektēšanas koncepciju, īstenojot pārdomātu un mērķtiecīgu Liepājas muzeja krājumu politiku.

Ieeja gan izstādes atklāšanas pasākumā, gan izstādes darbības laikā – līdz 5. novembrim – bez maksas.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki