Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Muzejs visus aicina stāstīt par dziesmas nozīmi savā dzīvē


atlikušas 250 zīmes


Muzejs visus aicina stāstīt par dziesmas nozīmi savā dzīvē

Autors: Maija Treile, Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapas redaktore
Ceturtdienā, 14. augustā, 2014 | BIRKAS: bibliotēka , aptauja , dziesmu svētki
Izdrukāt Ziņot

Ordien, 19.augustā, pulksten 13 Centrālās zinātniskās bibliotēkas Vispārīgo zinātņu lasītavāuz tikšanos aicina Rakstniecības un mūzikas muzejs.

Ikviens varēs pastāstīt par kādu īpašu dziesmu vai ar dziedāšanu saistītu notikumu savā dzīvē.

Intervijas notiks nepiespiestā gaisotnē pie kafijas vai tējas tases.

Iedzīvotāju stāstus izmantos, veidojot Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) ekspozīciju „Dziesma”, kuru plānots atklāt 2016.gadā līdz ar rekonstruēto muzeja ēku Rīgā, Pils laukumā 2.

Pamatojoties uz dziesmas un dziedāšanas tradīcijas nozīmību Latvijas kultūrā, ekspozīcija iecerēta kā muzeja dāvana Latvijas Republikas 100 gadu jubilejā. Ekspozīcijas struktūra tiks veidota, Latvijas dziesmu vēsturi stāstot caur mūsdienu cilvēka dzīves ritējumu.

Līdzīgi kā Krišjāņa Barona tautasdziesmu kārtojumā, ekspozīcijas ietvaros cilvēks piedzims, augs, izies cauri noteiktai sociālajai pieredzei, ieaugs savas kopienas mantojumā un kļūs jau par nākamās paaudzes pamatu. Līdz ar to šodienas Latvijas iedzīvotāju iesaiste ekspozīcijas izveidē ir ļoti būtiska.

Dalīties savā pieredzē iespējams dažādos veidos, ne tikai tiekoties ar muzeja darbiniekiem klātienē. Aptauja pieejama internetā.

Līdz 19.augustam izdrukātas anketas iespējams aizpildīt Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā. Ikviens, kuram ir personīgs stāsts par īpašu notikumu, kurā liela nozīme bijusi kādai dziesmai, aicināts arī sazināties ar muzeju (aivars.madris@rmm.lv; 67221956).

Ar aptauju un interviju palīdzību centīsimies kopīgi noskaidrot, cik pamatoti ir tādi tradicionāli (arī klišejiski) apgalvojumi kā: latvieši ir dziedātāju tauta; latviešu kori ir Latvijas Nokia; dziesmotā revolūcija ļāva atjaunot Latvijas valstisko neatkarību u. c. Ar dziesmas vēstures interpretācijas starpniecību RMM ekspozīcija sniegs ieskatu ne tikai divu profesionālu mākslas nozaru – rakstniecības un mūzikas – attīstībā, bet arī veicinās diskusiju par nacionālās identitātes jautājumiem.

Rakstniecības un mūzikas muzejs jau meklējis dziesmas Daugavpilī un Jelgavā, plāno doties arī uz Cēsīm, kā arī iztaujāt galvaspilsētas iedzīvotājus.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki