Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Muzeju nakts radošajā telpā "Austras istaba"


atlikušas 250 zīmes


Muzeju nakts radošajā telpā "Austras istaba"

Ceturtdienā, 16. maijā, 2019 | BIRKAS: Romas dārzs , Muzeju nakts , Austras istaba , koncerts , kino
Izdrukāt Ziņot

Radošajā telpā "Austras istaba", kas atrodas Liepājā, mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā, Muzeju naktī tiks demonstrēta dokumentālā filma, kā arī notiks divi koncerti.

Sestdien, 18.maijā, kad plaši tiks atzīmēta starptautiskā Muzeju nakts, interesentus mīļi gaidīs arī "Austras istabas" radošie ļaudis. Pulksten 19 galerijas zālē būs skatāma LTV dokumentālā filma "Viss vienalga, mierā neliks! Austra Pumpure". 2013. gadā režisores Gintas Kaldavas un scenāristes Ievas Freinbergas veidotajā filmā redzama un dzirdama gan pati Austra, gan arī intervijas ar Ināru Kalnarāju, Andreju Miglu un vairākiem Austrasbērniem – Ievu Akurateri, Arni Miltiņu, Juri Hiršu, Silviju Silavu un Uldi Ozolu. Filmu muzikāli bagātina arī Imanta Kalniņa un Austrasbērnu dziesmas.

Pēc filmas, pulksten 20, atbilstoši Muzeju nakts tēmai, Austrasbērni aicina uz koncertu, kurā skanēs brīvības dziesmas – to vidū, kā ierasts, arī Imanta Kalniņa kompozīcijas un latviešu tautasdziesmas. Savukārt pulksten 21 galerijas zālē muzicēs dziesminieks Dinārs Gulbis, kura radītās dziesmas ar Imanta Ziedoņa, Agitas Dragunas, Ojāra Vācieša, Daigas Gulbes un citu dzejnieku tekstiem nu jau ieguvušas plašu skanējumu. Dināram raksturīgs īpašs balss tembrs, emocionāla izpildījuma maniere, un dziesmās viņam ļoti būtisks ir paustais stāsts jeb vēstījums.

Muzeju nakts notikumu laikā interesenti tiek aicināti apskatīt un iepazīt radošo telpu "Austras istaba", kurā atrodas un ir apskatāmas leģendārās dziesminieces Austras Pumpures mēbeles, gleznas, fotogrāfijas, nošu arhīvs un citas personīgās lietas no viņas dzīvokļa. Būs iespēja arī iegādāties Austras biedrības izdotās grāmatas, mūzikas ierakstus un dziesmu burtnīcas ar Imanta Kalniņa un dažādu Austrasbērnu sarakstītām dziesmām, kā arī latviešu tautasdziesmām. Radošās telpas "Austras istaba" veidotāji un uzturētāji, Austrasbērni, labprāt pastāstīs par gaidāmajiem dziesminieku koncertiem un dzejas pasākumiem turpmākā gada garumā, kā arī iepazīstinās ar jau paveikto un vēl paveicamo "Austras istabā" saistībā ar Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu. Ģitārspēles interesentiem, iepazīstot skolotājus, būs iespēja arī pieteikties ģitārspēles apmācības nodarbībām.

Muzeju nakts notikumus "Austras istabā" rīko Austras biedrība, atbalsta mākslas galerija "Romas dārzs" un Liepājas muzejs. Ieeja brīva, ziedojumi brīvprātīgi, informē Austras biedrības projektu vadītāja Inese Muižniece.

Pasākums tiek filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk tiks izmantoti pasākumu publicitātei (internetā sociālajos tīklos, medijos un citviet) un Austras biedrības reklāmas materiālos.  

Radošā telpa "Austras istaba" atrodas mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā, Liepājā, Zivju ielā 3. Verot durvis "Austras istabai", Austras biedrības pārstāvji un Austrasbērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā. "Austras istaba" tika atklāta 2018.gada 3.martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki