Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Norisināsies tautas deju festivāls "Aprīļa pilieni"


atlikušas 250 zīmes


Norisināsies tautas deju festivāls "Aprīļa pilieni"

Autors: Iveta Štelmahere, "Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrasabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja
Ceturtdienā, 25. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Latviešu biedrības nams , tautasdejas , festivāls , Aprīļa pilieni , Kvēle , Odziņa
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Normunds Kaprano

Sestdien, 27.aprīlī, pulksten 18 Latviešu biedrības namā norisināsies jau piecpadsmitais tautas deju festivāls "Aprīļa pilieni".

Atraktīvajā festivālā pulcēsies vidējās paaudzes un jauniešu deju kolektīvi no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, lai dienas gaitā izpaustos radošās un sportiskās aktivitātēs, bet festivāla noslēgumā iepriecinātu skatītājus ar daudzkrāsainu koncertprogrammu.

Dejotāji ik gadu ar lielu aizrautību sacenšas par festivāla ceļojošo balvu "Lielais piliens". Dienas pirmajā pusē kolektīvi piedalīsies sportiskās aktivitātēs "3+3 pilienu sacensības" Liepājas Piedzīvojumu parkā "Tarzāns", kur pārbaudīs savu komandas garu, drosmi un izturību. Savukārt pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks festivāla koncerts, kas būs interesants ar to, ka katrs deju kolektīvs izdejos ne tikai vairākas jau zināmas dejas, bet piedāvās arī vienu jaunradītu deju, izmantojot latviešu filmu mūziku un tematiku.

Festivāla ceļojošās balvas "Lielais piliens" ieguvēju noteiks festivāla rīkotāju izveidota žūrija, apkopojot "3+3 pilienu sacensības" un koncerta skatītāju simpātiju balsojuma rezultātus. Lai varētu nobalsot par iepatikušos deju kolektīvu, katrs skatītājs pie ieejas koncerta norises vietā, apmaiņā pret ieejas biļeti, saņems balsošanas žetonu.

Tautas deju festivāls "Aprīļa pilieni" radīts, lai stiprinātu Dziesmu un deju svētku tradīciju, popularizējot latviešu tautas deju un skatuviskās dejas žanru, pulcējot vienkopus Latvijas deju kolektīvus un veicinot to vadītāju jaunradi, pieredzes apmaiņu un sadarbību.

Festivālu rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs kopā ar vidējās paaudzes deju kolektīvu "Kvēle". Koncerta mākslinieciskā vadītāja Ingrīda Lūka. Festivāla sportiskās aktivitātes atbalsta Liepājas piedzīvojumu parks "Tarzāns".

Festivāka koncerta biļetes cena 3 eiro. Biļetes var iegādāties SIA "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās.

Festivāla dalībnieki:
JDK "Imanta" (Rīga)
JDK "Drīziņš" (Dobele)
TDA "Rīdzenieks" (Rīga)
JDK "Austris" (Rīga)
VPDK "Rota" (Jelgava)
JDK "Liedags" (Ventspils)
VPDK "Auda" (Rīga)
VPDK "Dzirnakmeņi" (Krimuldas novads)
VPDK "Letkiss" (Salas novads)
JDK "Odziņa" (Liepāja)
VPDK "Kvēle" (Liepāja)


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki