Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Noslēdzies III Starptautiskais bērnu baleta festivāls


atlikušas 250 zīmes


Noslēdzies III Starptautiskais bērnu baleta festivāls Baleta viencēlieni 3.Starptautiskajā bērnu baleta festivālā

Autors: Sarmīte Pujēna
Sestdien, 25. oktobrī, 2014 | BIRKAS: balets , baleta festivāls , baleta un deju studija , Ingrīda Lūre , UPB , teātris
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Sestdien, 25.oktobrī, ar noslēguma koncertu izskanēja III Starptautiskais bērnu baleta festivāls, kas bija veltīts liepājniekam, baleta un dejas pedagogam Leonam Brunavam.

III Starptautiskā bērnu baleta festivāla noslēguma koncertā Liepājas teātrī piedalījās jaunie baleta dejotāji no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas baleta skolām un studijām. Koncertu atklāja Latvijas Nacionālā operas un baleta teātra prīma – balerīna Margarita Demjanoka.
Kā preses konferencē informēja festivāla rīkotāja, Liepājas Baleta un deju studijas vadītāja Ingrīda Lūre, šogad festivālu viesu skaits sasniedzis trīs simtus, bet dalībnieku, kas pārstāv trīs Baltijas valstis, ir vairāk nekā 260.

Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore, Latvijas Nacionālās operas pedagoģe un repetitore, horeogrāfe Gunta Bāliņa preses konferencē atzinīgi novērtēja baleta tradīciju atdzimšanu Liepājā, kā arī to, ka dalībnieku pulkā ir kādreizējais Latvijas Nacionālās Operas un baleta teātra solists Viesturs Jansons ar saviem audzēkņiem no Tallinas baleta skolas. Bāliņa atgādināja, ka pagājušā gadsimta 30. – to gadu beigās Liepājas teātrī dejoja un baleta izrādes iestudēja slavenā igauņu baleta prīma Anna Ekstone. Liepājas teātrī darbojās arī tikpat slavenais latviešu dejotājs un pedagogs Alberts Kozlovskis, kas vēlāk tika apbalvots par ieguldījumu zviedru baleta attīstībā. 20.gs. 30. – tajos un 40. – tajos gados uz Liepājas teātra skatuves tika izdejotas tādas izrādes kā „Gulbju ezers”, „Raimonda”, „Dons Kihots” un citas.

Gan Gunta Bāliņa, gan Maruta Dinga-Grosberga, kas pēc balerīnas karjeras veiksmīgi pievērsusies glezniecībai (viņas darbi visos trīs Liepājas baleta festivālos ir laureātu galvenā balva), gan Leona Brunava atraitne Valda Brunava un Latvijas baleta asociācijas pārstāve Sarma Rozenberga izteica atzinību Ingrīdai Lūrei par viņas pūlēm un ieguldījumu baleta tradīcijas atjaunošanā Liepājā, izsakot cerību, ka piepildīsies sapnis, un uz Liepājas teātra skatuves atkal tiks uzvestas baleta izrādes, kurās dejos Liepājas baleta mākslinieki.

Valda Brunava atcerējās, kā 1971.gadā kopā ar vīru ieradusies Liepājā no Čeļabinskas un kā abi pamazām sākuši atjaunot baleta tradīcijas, nodibinot Liepājā baleta studiju. „Arī Ingrīda bija viena no mūsu talantīgajām audzēknēm, kas gan ļoti drīz mūs atstāja, aizejot uz Rīgas horeogrāfijas skolu, lai turpinātu apgūt profesiju,” sacīja Brunava.

Tallinas baleta skolas pedagogs Viesturs Jansons atzina, ka ir priecīgs par uzaicinājumu piedalīties festivālā Liepājā un iespēju parādīt savus audzēkņus, bet Rīgas baleta skolas pedagoģe, horeogrāfe Agnese Andersone pastāstīja, ka bērni visu gadu gaidot, kad varēs atbraukt uz Liepāju, un „ir pārņemti ar Liepājas festivālu”.

Piektdien, 24.oktobrī, Liepājas teātrī festivāla ietvaros skatītāji redzēja divus baleta viencēlienus – Bruno Skultes “Koklētājs un velns”, kā arī Džordža Geršvina un Johana Štrausa “Klase – koncerts” Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņu izpildījumā, savukārt sestdien no rīta pulksten10 Liepājas Olimpiskajā centrā bija iespēja vērot Guntas Bāliņas vadīto atklāto meistarklasi, kā arī līdz pulksten 13 piedalīties tajās.

Galerijā „UPB” līdz nākamā gada 15.janvārim būs skatāma viena no festivāla izstādēm – „Ballet”, kuras autore ir Dace Dēliņa-Lipska.

Festivāla galvenais atbalstītājs ir kompānija „UPB”.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki