Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Noslēdzies XVII Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls


atlikušas 250 zīmes


Noslēdzies XVII Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls Ieskats aizvadītajā Ērģeļmūzikas festivālā

Izdrukāt Ziņot
FOTO: Laine Neimane

Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls šogad notika 17.reizi, Liepājā un Kuldīgā ar pasākumiem bērniem, vairākiem koncertiem un ziedojumu Liepājas Sv. Annas baznīcas ērģeļu atjaunošanai.

Jau vairākus gadus festivāla rīkotāji īpaši uzrunāja jaunos klausītājus, rīkojot izglītojošus pasākumus – neformālas mācību stundas, kurās tiek stāstīts par ērģelēm, kā arī ekskursijas Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeļu dzīlēs, kas ir pasaulē lielākās vēsturiskās mehāniskās ērģeles ar vairāk nekā 7000 stabulēm.

Festivāla ieskaņā bērnu bibliotēkas "Vecliepājas rūķis" darbinieki bija sagatavojuši grāmatu izlasi, kurās varēja uzzināt par ērģelēm. Vēlāk bibliotēkas telpās festivāla mākslinieciskā vadītāja Dace Bluķe sniedza vairākas nodarbības sākumskolas "Varavīksne" un Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas audzēkņiem, stāstot par ērģeļu uzbūvi, instrumentu daudzveidību un to plašajām izmantošanas iespējām dažādos mūzikas žanros.

Festivāla atklāšanā izskanēja dzejkoncerts visai ģimenei "Lapa ar zelta maliņu", pēc kura jaunie klausītāji bija aicināti iepazīties ar Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģelēm, par kurām stāstīja ērģelniece un topošo mūziķu skolotāja Larisa Carjkova.

Festivālā dzirdējām arī unikālu improvizācijas koncertu Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē lietuviešu ērģelnieka Vida Pinkeviča izpildījumā, koncertus baroka noskaņās Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē un koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē, kā arī bezmaksas koncertu Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā.

Viens no koncertiem notika sadarbībā ar ērģelnieci Ilonu Birģeli un viņas rīkotajiem II Vēsturisko ērģeļu svētkiem "Latvija – ērģeļu zeme", no kura visi ienākumi – 282 eiro – pēc ērģelnieces ierosinājuma tiks ziedoti Liepājas Sv. Annas baznīcas ērģeļu atjaunošanai.

Ziedojumu vākšana turpinās līdz 14. oktobrim, kad ar maratonkoncertu Rīgas Doma katedrālē noslēgsies II Vēsturisko ērģeļu svētki. Tad, konsultējoties ar ērģeļu meistariem par pirmajiem stiedzamākajiem darbiem, savāktie līdzekļi tiks ziedoti Sv. Annas baznīcai ērģeļu atjaunošanas uzsākšanai.

Festivāla noslēgumā Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē klausījāmies veltījuma koncertu izcilajam ērģelniekam Tālivaldim Deksnim, no kura šogad pavasarī atvadījās Latvijas mūziķu un mūzikas mīļotāju saime. Tālivaldis Deksnis ir devis lielu ieguldījumu Latvijas ērģelnieku izglītošanā un Latvijas ērģeļu izpētē, apkopē un restaurācijā. Viņš ir bijis konsultants un padomdevējs Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālei ērģeļu uzturēšanas un restaurācijas procesā, kā arī vairakkārt pats bijis festivāla viesis kā solists, meistarklašu vadītājs un konsultants mākslinieku izvēlē.

Festivālu rīkoja nodibinājums "Via Cultura" ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Plašāka informācija www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos twitter.com/ViaCulturaLV un facebook.com.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki