Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiks krāšņās Kurzemes cimdu izstādes noslēguma pasākums


atlikušas 250 zīmes


Notiks krāšņās Kurzemes cimdu izstādes noslēguma pasākums (1)

Piektdienā, 29. martā, 2019 | BIRKAS: folklora , izstāde , muzejs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Ennija Kudrēviča

30.martā pulksten 11 Liepājas muzejā pulcēsies cimdu adītājas no Kurzemes lietišķās mākslas studijām, rokdarbu kopām un pulciņiem, lai atzīmētu izstādes "Cimdotā Kurzeme" noslēgumu.

Noslēguma pasākuma ietvaros būs iespēja noklausīties dažādas lekcijas un iesaistīties diskusijās par cimdu adīšanu. Interesenti varēs noklausīties rokdarbnieces Zintas Vārpiņas stāstījumu par cimdu vēsturi, savukārt, Tautas lietišķās mākslas studijas "Liepava" adīšanas meistare Sandra Brūna stāstīs par cimdu attīstības ceļu Latvijā, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Urkauska.

Liepājas muzeja māksliniece un izstādes iekārtotāja Alda Škubura apmeklētājus iepazīstinās ar dažādiem cimdu eksponēšanas paņēmieniem, bet ar cimdu rakstu ideju izmantošanu mūsdienu tekstilizstrādājumos dalīsies tekstilmākslas meistare Solvita Zarupska.

Sešas nedēļas viss iespējamais krāsu zieds uzziedēja Liepājas muzejā, kur bija iespēja vērot košus cimdu pārus no tuviem un tāliem Kurzemes novadiem.

Apvienojoties meistarīgām adītājām, tika izveidota krāšņa izstāde par godu Latvijas simtgadei, izceļot mūsu tautas lietišķās mākslas mantojumu un tradīcijas.

Etnogrāfisko rakstu dūraiņi, smalki mežģīņoti pirkstaiņi, pērļu adījumi, interesanti jaunrades darbi un pat dzintara rotājumi cimdos – trīs izstāžu telpās eksponētie vairāk kā 500 cimdu pāri nenoliedzami saistīja muzeja apmeklētāju uzmanību.

Pēc izstādes noslēguma pasākuma adītie cimdi atgriezīsies pie savam meistarēm Kuldīgā, Ancē, Saldū, Ventspilī, Spārē, Pastendē, Sabilē, Jaunpilī, Cīravā un arī tepat – mūsu Liepājas adītāju mājās. "Prieks par "Cimdoto Kurzemi" noteikti pavadīs gan cimdu adītājas, gan vērtētājus un valkātājus", ar gandarījumu teic Kurzemes tautastērpu un informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.


Sludinājums

Cimdiņš
20:44 | 29/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Tiešām skaista izstāde. Interesanti iekārtota! Patika!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki