Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiks Pavītola dziesmu nošu krājuma prezentācijas koncerts


atlikušas 250 zīmes


Notiks Pavītola dziesmu nošu krājuma prezentācijas koncerts (11)

Trešdienā, 26. aprīlī, 2017 | BIRKAS: LiepU , koncerts , Juris Pavītols , Līvi
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Otrdien, 2.maijā, pulksten 18 Liepājas Universitātes aktu zālē norisināsies Jura Pavītola dziesmu nošu krājuma "Vairoga Dziesmas 1972-1992" 1. daļas prezentācijas koncerts.

Kā informē Liepājas Universitātes Kultūras vadības 2. kursa studente Sandra Indriksone, Juris Pavītols ir mūziķis, komponists un leģendārās grupas "Līvi" dibinātājs. "Viņš padomju laikos bija pirmais liepājnieks – dziesmu autors, kurš sacerēja un pilsētas estrādes ansambļu skatē uzdrošinājās atskaņot tikai savu – oriģinālu repertuāru. Pēc Jura vadītā Liepājas kultūras nama vokāli-instrumentālā ansambļa uzstāšanās, publika piecēlās kājās un ovācijas nerimās. Tas bija, kas nedzirdēts!" atceras mūziķis Aivars Hermanis.

Šis ir pirmais Jura Pavītola dziesmu krājums, to izdod SIA "Musica Baltica". Tajā ir iekļautas 25 dziesmas, kas ir gan paša Pavītola, gan arī Liepājas un tādu grupu kā "Līvi" un "Saime" vēsture.

Prezentācijas koncertā uzstāsies četru akustisko ģitāristu grupa, kurā spēlē pats Juris Pavītols, Tomass Kleins, Norlands Millers un Matīss Pavītols,  Liepājas Sarkanā kora pamatgrupa "Šokolāde", kā arī jaunā un daudzsološā soliste Diāna Lube. Tiks izpildītas gan savulaik aizliegtās dziesmas – Vairogi, Kā caur tuksnesi, Ziņģes atmiņa, Dīvainu putni, gan neieteicamās balādes – Zemgaļu kara dziesma, Ar priekšgalu pret straumi, gan arī atmodas laika dziesmas – Sliekšņi, Augšāmcelšanās u.c.

Koncertu atbalsta Liepājas Universitāte un Liepājas Kultūras pārvalde.


Sludinājums

***
09:24 | 26/04/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vokālais ansamblis "Šokolāde".

nimbs
11:17 | 26/04/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Sen jau šādu krājumu vajadzēja izdot!

Sandra, nemelo!
11:25 | 26/04/17
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Pamaz Tev informācijas. Liepājas pilsētas estrādes ansambļu skatē NEKAD NEVIENS nevarēja piedalīties TIKAI AR SAVU komponētu skaņdarbu repertuāru. Piemēram, Pavītola "Līvi" spēlēja un dziedāja D.Tuhmanova "Posļe doždja" - latviskoti "Pēc gaidītā" ar R.Fomina tekstu, bet vienreiz arī krievu valodā "Ļestņica", izpildīja Sergejs Bikovs, VIA "Līvi" solists vokālists. Nav solīdi falsificēt vēsturi!

to 11:25
13:44 | 26/04/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Nav korekti vainot raksta autori, jo sacītājs ir Aivars Hermanis. Tā liecina pēdiņu pielietojums tekstā. Nu, komentētāj ar melu ķeršanas māniju, apskaties labi pirms komentē. Nepazīstu ne studenti, ne perfekti zinu, ko izpildīja Juris Pavītols tālajā padomju laikā skatēs. To vislabāk zina paši mūziķi. Tie, kuri vēl dzīvi. Bet man prieks par Jura Vairogioem un daudzām patiesi patriotiskām dziesmām. Tā bija uzdrīkstēšanās, kāda šodien sen vairs nav jūtama mūziķu tekstos. Lai gan ārēji izskatās, ka dzīvojam brīvi, realitātē nekas ideoloģiski nav mainījies. Tūlīt pat svinēs 9. maiju. Līvi bija izcili visos laikos, arī tad, kad tracināja funkcionārus ar zābakdziesmu, eglītēm un aprīli. Dzimtā valoda ir Tavi Vairogi - sveiks, Juri. Labs Tavs darbs. Tie, kuri zina, tie arī zinās. Priecājos par nošu vākumu.

tekita
11:58 | 26/04/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Sandra jau arī nemelo. Biju jaunulis, kad Pavītols Liepājas skatē, ja nemaldos tieši 72.gadā dziedāja tikai savas dziesmas, jo mamma bija ļoti ļoti pārsteigta par to, tāpēc atceros. Es grupas gaitām aktīvi nesekoju, jo nebija jau tādu iespēju, bet Tuhmanova dziesmai tekstu arī sarakstīja latviski Pavītols nevis Fomins. Tas gan bija jau ap 80tajim gadiem. Man vēl bija koncerta ieraksts.

retro
13:27 | 26/04/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Koncerts tiek dāvināts liepājniekiem par velti. Jauki.

xt
14:04 | 26/04/17
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

šodien okapanti ir iznīcināti un ne Vairogi, ne Tuhnanovi nevienam, tāpat kā L.metalurgs itnevienam nav vajadzīgi

retro
14:59 | 26/04/17
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

un dāvinātājs ir JKP. Par Bordāna partiju, neaizmirstiet balsojot

to retro
21:16 | 26/04/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kur tas ir rakstīts?

Raimonds
22:39 | 26/04/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Aivars Hermanis neko nav nepareizi teicis. 1972. gada aprīlī Liepājas Dzelzceļnieku klubā Aivars bija zālē, bet es biju kopā ar Juri uz skatuves. Mēs kopā ar Juri , Tāli un Ingu tiešām izpildījām tikai un vienīgi Jura autordziesmas ar"Vairogiem"finālā. Tā gan bija ne pirmā, bet otrā tāda veida uzdrīkstēšanās pēc Imanta Kalniņa 2xBBM. Vēlāk ar šo repertuāru apceļojām pusi Latvijas un augustā spēlējām festivālā "Liepājas dzintars".

Janka, tā bija
13:19 | 02/05/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jā tā bija, jo man skiet, ka tā bija tā skate Žeļezkā, kur viens krievu dzeks labi kopeja Tomu Džonsu un izpelnijās ovācijas

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki