Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiks plaša konference "Piemares ļaudis un likteņi"


atlikušas 250 zīmes


Notiks plaša konference "Piemares ļaudis un likteņi"

Trešdienā, 25. oktobrī, 2017 | BIRKAS: LiepU , bibliotēka , muzejs , Letonika , konference , Vecliepājas rūķis
Izdrukāt Ziņot

Trīs dienas, no 31.oktobra līdz 2.novembrim, notiks Letonikas 7. kongresa Liepājas konference "Piemares ļaudis un likteņi" ar plašu referātu un kultūrizglītojošo pasākumu klāstu.

Konferences pirmajā dienā notiks vairāku mākslas izstāžu atklāšana, kurās būs skatāmi Dzintras Vīriņas, Guntas Krastiņas un Rucavas bērnu mākslas studijas darbi, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

1.novembra sēdes notiks Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē "Vecliepājas rūķis" un tās būs veltītas Olafam Gūtmanim viņa deviņdesmitās dzimšanas dienas gada izskaņā. Tiks pieminēti arī divi šīgada mūspuses simtgadnieki dzejnieki un rakstnieki Jēkabs Rūsiņš un Alberts Caune.

Pēc referātiem klātesošie tiks iepazīstināti ar topošo Birutas Petres grāmatu "Olafa Gūtmaņa dzejas valodas vārdnīca. Lietvārdi.", kā arī notiks kolektīvās monogrāfijas "Bārtas dzīpari" pirmā atvēršana. Pirmās dienas noslēgumā visi aicināti uz Olafa Gūtmaņa fotoportretu izstādes atklāšanu un uz Olafa Gūtmaņa dzejas uzvedumu "Dzimtās zemes kārs un gaismas izslāpis" Liepājas Latviešu biedrības namā. Visi pasākumi ir bez maksas.

2. novembra sēdes notiks Liepājas Universitātē, un to laikā nozares zinātnieki runās un diskutēs par dažādiem kultūrvēsturiskiem jautājumiem. Pētnieku uzmanības centrā spilgtu Piemares personību portreti un dzīvesstāsti. Tiks atklāts Ērika Kūļa un Ērika Hānberga dāvinātais un Alda Kļaviņa gleznotais valodnieces Benitas Laumanes portrets.

"Piemares ļaudis un likteņi" šogad notiek LiepU Kurzemes Humanitārā institūta desmitgades zīmē, un tā direktors Edgars Lāms ir gandarīts par institūta pētnieku atbildīgo un rezultatīvo darbību: "Lepojos ar to, ka Liepājas konference spējusi ieņemt cienījamu vietu Letonikas 7. kongresa kopējā aktivitāšu klāstā un ceru, ka pēc diviem gadiem Letonikas 8. kongresa plenārsēde ar vadošo Latvijas zinātnieku līdzdalību notiks tieši Liepājā."

Konferenci "Piemares ļaudis un likteņi" organizē Liepājas Universitāte, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, Liepājas muzejs un Rakstnieku Savienības Liepājas nodaļa; to atbalsta Valsts pētījumu programma Letonika un Liepājas Latviešu biedrības nams. Konferences programma apskatāma www.liepu.lv.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki