Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiks stīgu instrumentu festivāls "Mēs esam un būsim…"


atlikušas 250 zīmes


Notiks stīgu instrumentu festivāls "Mēs esam un būsim…"

Autors: PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola
Otrdienā, 29. maijā, 2018 | BIRKAS: Lielais Dzintars , koncerts , mūzikas vidusskola
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Trešdien, 30.maijā, pulksten 18 "Lielā dzintara" mākslas galerijā "Civita Nova" sāksies jau septītais Liepājas reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu audzēkņu festivāls "Mēs esam un būsim…".

Koncertā, kuru organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV), jaunie mūziķi (vijolnieki un čellisti) uzstāsies kā solisti, būs dzirdami dažāda sastāva kameransambļi un LMMDV Stīgu instrumentu ansamblis. Repertuārs būs plašs un daudzveidīgs – koncertā skanēs gan ļoti pazīstami un populāri skaņdarbi, gan Liepājā vēl neskanējuši opusi.

Festivāla noslēgumā uzstāsies apvienotais reģiona stīgu instrumentu orķestris. Tajā kopā muzicēs vairāk kā pussimts jaunie vijolnieki un čellisti no Liepājas, Aizputes, Saldus, Skrundas, Pāvilostas, Vaiņodes un Nīcas. Stīgu orķestrim raksturīgo skanējumu spilgti atklāj baroka laikmeta komponistu sacerējumi, tāpēc orķestra repertuārā skanēs itāļu baroka spožākā pārstāvja A. Vivaldi koncerts stīgu orķestrim un vācu lielmeistara G. F. Hendeļa uvertīra operai "Alčīna". Koncertā tiks atskaņota J. Haidna Rotaļlietu simfonija, kur stīgu orķestra skanējumu bagātinās flautas un vairākas svilpītes.

Koncertā varēs klausīties kādu latviešu tautas dziesmas apdari, būs iespēja dzirdēt divus skaņdarbus ar tikai stīgu instrumentiem raksturīgu izpildījuma un skanējuma veidu – picikato. Tā būs ļoti pazīstamā J. Štrausa Picikato polka un L. Andersona skaņdarbs "Plink, Plank, Plunk". Festivāla orķestra vadītāja būs LMMDV skolotāja Beata Zariņa-Blaščinska.

Pirms koncerta apmeklētājiem būs iespēja apskatīt LMMDV veidoto konceptizstādi "Es būšu...!", kuras koncepcija saskan arī ar festivāla apvienotā orķestra ideju –"Kļūsti par vienu no mums un piepildi savu sapni!"

Ieeja festivālā – koncertā ir bezmaksas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki