Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pasniegtas Liepājas kultūras balvas 2016


atlikušas 250 zīmes


Pasniegtas Liepājas kultūras balvas 2016 (17) Liepājas kultūras balvas pasniegšana biedrības namā

Piektdienā, 24. februārī, 2017 | BIRKAS: Kultūras balva , Latviešu biedrības nams
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Kultūras pārvalde

Piektdien, 24. februārī, Latviešu biedrības namā apbalvoti Liepājas Kultūras balvas 2016 ieguvēji – desmit spilgtākie un nozīmīgākie pagājušā gada notikumi un personības Liepājā. 

"Augstvērtīga kultūras programma un plaša visdažādāko žanru pieejamība pilsētā sniedz drošu pamatu mūsu ambīcijām un ļauj Liepāju dēvēt par Latvijas kultūras galvaspilsētu. Ikviens liepājnieks un pilsētas viesis tiek lutināts ar visplašāko kultūras notikumu spektru katrai gaumei. Vēlamies Liepājas Kultūras balvu veidot par nozīmīgu izcilības un kultūras kvalitātes izaugsmes rosinātāju un prestižu tā apliecinājumu liepājnieku un visas Latvijas priekšā," atzina Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Liepājas Kultūras balvu 2016 un prēmiju 1200 eiro apmērā par profesionālu izaugsmi 2016.gadā saņēma neatkarīgais "Goda teātris".

Balvu un katrs prēmiju 1000 eiro apmērā  –  dramaturģe Rasa Bugavičute Pēce par radošu un augstvērtīgu dramaturģes darbu, rakstniece Jana Egle par augstvērtīgu literāro darbību un izcilu debiju prozā ar stāstu krājumu "Gaismā", kā arī mākslinieks Aivars Kleins par pašaizliedzīgu darbu, izveidojot un iedzīvinot mākslas salonu "Ludviķis".

Liepājas pilsētas domes pateicības un Liepājas Kultūras balvas 2016 statuetes tika pasniegtas:

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas kolektīvam par plašu mākslas, dizaina un kultūrizglītojošu jubilejas pasākumu programmu "90 gadi mākslas";

Liepājas Simfoniskajam orķestrim par ierakstu "Pēteris Vasks / Flute Concerto / Symphony No.3" un "Elegy" īstenošanu;

Koncertzālei "Lielais dzintars" par mākslas telpas "Civita Nova" izveidi, veicinot laikmetīgās mākslas pieejamību Liepājā;

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai par unikālu mākslas projektu "Vēja stāsts Liepājā";

Kurzemes Deju svētku radošai komandai par vērienīgo deju lieluzvedumu "Pašā jūras vidiņā";

"Prāta Vētras" skaņu ierakstu kompānijai par vērienīgo koncertu "7 soļi svaiga gaisa".

Katrs laureāts saņēma daļu no metālmākslinieka Reiņa Kuncīša darinātās skulptūras "Liedags", kas veidota no ķeta (čuguna), bronzas un ozolkoka. Tā no vienota mākslas darba tapusi par desmit individuālām statuetēm.

10 nozīmīgākos notikumus un spilgtākās personības Kultūras balvai 2016 no iesniegtajiem pieteikumiem izvērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis, Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas projektu vadītāja un Melngaiļskolas bigbenda projektu vadītāja Irita Kālēja, mākslinieks Egons Peršēvics, komponists, mūziķis un kultūras žurnālists Edgars Raginskis, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane, laikraksta "Kurzemes vārds" žurnāliste Ilze Kļepikova un mūziķis, radio un televīzijas raidījumu vadītājs Zigfrīds Muktupāvels.

Ceremonijā balvas saņēmējus un kultūras nozares darbiniekus muzikāli priecēja dziedātāja Agnese Rakovska. Klātesošos uzrunāja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki Vilnis Vitkovskis un Gunārs Ansiņš, kā arī Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens. Pasākumu vadīja Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova.

Liepājas Kultūras balva tiek pasniegta kopš 2012. gada un tās galvenais mērķis ir atbalstīt jaunu iniciatīvu rašanos un pateikties par nozīmīgiem un izciliem sasniegumiem Liepājas kultūras dzīvē, informē Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.Attēli:

Sludinājums

MARIJA
02:55 | 25/02/17
ZIŅOT
(-3)
(11)
+

Paldies par brīnišķīgo pasākumu! Labākais, sirsnīgākais un emocionālākais gada pasākums!

Oi Pirdon
09:32 | 25/02/17
ZIŅOT
(-4)
(29)
+

Ko Pirdienmeiča tur dara? Nav sajaukusi pasākumus? Apbalvoja labākos gada notikumus kultūrā, nevis pasniedza balvas par lielāko apkaunojumu.

to sqs
12:19 | 26/02/17
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Tā no kuras smako visvairāk. :) Viena no koncertzāles darbiniecēm, sakrāšļotu seju un zirga smaidu.

sqs
09:08 | 26/02/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Kura tad tā ir?

>
10:33 | 25/02/17
ZIŅOT
(-5)
(26)
+

acīmredzot vadībai domāšana nav tā stiprākā puse,ka ņēma viņu līdzi uz šo pasākumu.
Tas daudziem klātesošiem bija kultūršoks.....

Muzeja žurka
11:32 | 25/02/17
ZIŅOT
(-5)
(15)
+

Starp citu Kolibere atkal ļoti labi parādīja savu zemo kultūras līmeni. Ierodoties ar 10 minūšu nokavēšanos un lienot visiem pa priekšu uz savu vietu. Visi pārējie bija spējīgi ierasties laikā, bet Pirdienmeiča pat uz kultūras balvas pasniegšanu, kur zināja, ka būs viss Liepājas zieds, nespēj ierasties laikā un visiem publiski parāda savu zemo līmeni un neaudzinātību.

taisnība-
12:47 | 25/02/17
ZIŅOT
(-1)
(16)
+

visss Liepājas zieds....

Nesaprotu
17:29 | 25/02/17
ZIŅOT
(-0)
(22)
+

Ko tur darīja Ansiņš, Hadarovičs, Štāle, Brūna, Plūksna, Fricbergs, Puks un visi pārējie domes "kultūrālie"?

khe khe
13:09 | 26/02/17
ZIŅOT
(-10)
(0)
+

Cik snobiska tāda ``Kapsēta``... Izklausās - ar vēl lielāku nozīmīgumu par domes darbinieku nozīmīgumu - tik labi pārzina, kam ir nopelni, kam nav, tik nicīgi - par sekretārēm. Un tik augstu - par kamerām. Tak, visbiežāk, tās kameras pašas cilvēkiem lien virsū.

Kapsēta
17:59 | 25/02/17
ZIŅOT
(-2)
(26)
+

Tas ir domes darbinieku greizais priekšstats par savu nozīmīgumu. Ja vēl par Ansiņu varētu saprast, tad par kādiem nopelniem tur sēž Puku pāris, Štāla, Brūna un Plūksna? Katra sekretāre tagad sevi uzskata par tik smalku un nozīmīgu personu, ka jālien kameru priekšā.

Lai Sesks nogrāpstas...
18:55 | 25/02/17
ZIŅOT
(-3)
(22)
+

Atsevišķi personāži,tiešām nezin, kas ir etiķete, bet mani tas vairs nespēj šokēt, ja pat uz teātri cilvēki dodas džins biksēs un izstaipītos džemperos. Bildēs redzams, ka pat Kleins kā no talkas nācis. Muzeja darbinieces tiešām uzvilkušas drēbes kā uz došanos nakts izpriecās. Dzintara dāmas vispār zem kritikas. Hartmane kā no vasaras kūrorta atbraukusi-pleci pliki, mati sasieti zirgastā, laikam vēlas izcelt savu neformīgo kaklu, izskatās pēc zivs. Pirdienmeiča tur rokās balvu, it kā būtu to daņēmusi par savu bezgaumīgo izteicienu. Vājprāts.

Šito
15:11 | 27/02/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

laikam skāris mēness aptumsums.

Dagoberts
19:38 | 25/02/17
ZIŅOT
(-4)
(15)
+

Lasu šo tavu poētiski skaisti pareizā latviešu valodā uzrakstīto un priecājos - štrunts par etiķeti! Galvenais, ka etiķetes kritizētāji ir inteliģenti un ļoti kulturāli!

Tiešām vājprāts - piekrītu!

Jirgenam
08:26 | 26/02/17
ZIŅOT
(-2)
(20)
+

Vai Kultūras pārvaldes vadītājs var paskaidrot, kāda iemesla dēļ šajā ceremonijā, kur sumina kultūras darbiniekus, centrālās personas pie klātajiem galdiem bija Štālas Indras ģimene un Puku Ģimene un Hodorovičs?

Ziedonis
09:40 | 26/02/17
ZIŅOT
(-5)
(8)
+

Vai tad ielūgumus Jirgens dalīja ? Ja tā ,tad redzams ,kuras personas viņam škiet svarīgas ! Štāle ir domes revidnete !!!!

ups
14:42 | 01/03/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nea! Štāle tagad galvenā laulātāja.

Liepājnieks
10:25 | 01/03/17
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Rakstā apgalvots, ka Liepāja ir Latvijas kultūras galvaspilsēta..! Muļķībai un aprobežotībai nav robežu.. :) Šogad balva suvenīru bodītei, nākošgad jau būs pusmaratonam un rallijam...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki