Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pasniegtas Liepājas kultūras gada balvas


atlikušas 250 zīmes


Pasniegtas Liepājas kultūras gada balvas (18) Liepājas kultūras gada balvu pasniegšana

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 28. februārī, 2014 | BIRKAS: Kultūras balva , i-week , muzejs , teātris , Agnese Jēkabsone , mākslas pētījumu laboratorija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Piektdienas vakarā svinīgā sarīkojumā Liepājas muzejā "Kultūras balvas 2013" saņēma Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone, Liepājas muzejs un festivāla "i-Week" organizētāji.

Kā sarīkojuma ievadrunā teica Kultūras pārvaldes vadītāja pienākumu veicējs Juris Jirgens, "noguruši no globalizācijas, novērtējam savpadību". Tiem, kuri netika pie galvenajām balvām (šogad balvas atkal bija trīs), Jirgens par mierinājumu teica: nominēts, tas jau nozīmē pamanīts, kaut ko labu izdarījis, un tas ir galvenais! Pārējais jau esot atkarīgs no žūrijas garastāvokļa un citiem subjektīviem faktoriem.

Nominētie jeb pamanītie saņēma skaistas ziedu buķetes, Liepājas domes pateicības rakstus, brīnišķīgas balss īpašnieka Kārļa Kazāka dziesmas, Liepājas gleznotāju ciltsmātes Skaidrītes Elksnītes lielisko darbu ekspozīciju fonā un Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņu mācību firmas bagātīgi klātu galdu pasākuma noslēgumā.

Liepājas domes pateicības Juris Jirgens un domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis, kuram šis bija pirmais publiskais sarīkojums jaunajā amatā, pasniedza:
Jānim Baltābolam "Par iegūto Grand Prix starptautiskajā jauno mūziķu konkursā Kauņā „Kaunas Sonorum-2013”";

Aivim Neimanim un Inesei Sērdienei "Par kultūras nakts „Akti naktī” pasākuma producēšanu, realizējot drosmīgas un jaunas idejas neierastā Liepājas vidē" ;

Valērijam Šestilovskim "Par profesionālu jauniešu izglītošanu Liepājā, strādājot Emīļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā un vadot pūtēju orķestri „Liepāja”";

Rihardam Beltem "Par Liepājas Leļļu teātra darbības nodrošināšanu 25 sezonu garumā";

Kasparam Vecvagaram "Par entuziasmu un radošo pieeju, komponējot dziesmas bērniem un izdodot mūzikas albumu „Ar mīļumu”";

Benitai Laumanei "Par zinātnisko pētījumu un monogrāfiju „Jūra latviešu valodā un folklorā”" ;

Jānim Krastiņam "Par Liepājas jūgendstila mantojuma aktualizēšanu Latvijas un starptautiskajā akadēmiskajā vidē";

Liai Mona Ģibietei "Par aktīvu iesaistīšanos Latvijā pirmā un vienīgā Kurzemes tautas tērpu informācijas centra izveidē";

Liepājas stīgu kvartetam "Par iegūto 1.vietu Pirmajā Arvīda Norīša Baltijas valstu stīgu kvartetu konkursā";

Liepājas Bērnu un jaunatnes centram "Par sekmīgi organizēto festivālu „Latvju bērni danci veda” un masku gājienu „Ziemassvētku krikumi”";

Liepājas Olimpiskā centra Kultūras daļai "Par kultūras pasākumu nodrošināšanu Liepājā";

Liepājas domes Tautas mākslas un kultūras centram "Par Liepājas amatiermākslas kolektīvu dalības nodrošināšanu XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos";

Liepājas teātrim "Par izcilo Liepājas teātra izrādes „Piafa” iestudējumu";

Īpašā pateicība tika pasniegta "UPB Holdings" par mecenātismu un par izstādes „UPB Art/Māksla” organizēšanu Liepājā.

Liepājas "Kultūras balvu 2013" un prēmiju 1200 eiro apmērā saņēma Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija un biedrība Elektroniskās mākslas un mediju centrs E-Lab  par Liepājas atpazīstamības veicināšanu, organizējot starptautisko mediju mākslas festivālu „I-WEEK”.

Liepājas "Kultūras balvu 2013" un prēmiju 1500 eiro apmērā saņēma Liepājas muzejs par Salvadora Dalī izstādes „Sirreālā materializācija”, „Francijas mākslas pērles.Grafika” un Eiropas unikālo kolekciju festivāla „Vēsture bez robežām” organizēšanu.

Liepājas "Kultūras balvu 2013" un prēmiju 1500 eiro apmērā saņēma Agnese Jēkabsone par pašaizliedzīgo darbu, iestudējot galveno lomu Liepājas teātra izrādē „Piafa”.

Liepājas Kultūras balva tika pasniegta trešo gadu pēc kārtas, un tās uzdevums ir novērtēt tos kultūras notikumus, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājā.

Vērtēšanas komisijā strādāja Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadītājs Andris Vilks, kordiriģents, Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieciskais vadītājs, Latvijas mūzikas akadēmijas Kora diriģēšanas katedras vadītājs Māris Sirmais, Dr.art. kinokritiķe, teorētiķe, Mākslas zinātņu doktore, laikraksta "Diena" Kultūras nodaļas galvenā redaktore Dita Rietuma, interneta žurnāla „Satori” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, savukārt no Liepājas komisijas sastāvā darbosies laikraksta „Kurzemes Vārds” pielikuma „Kultūras Pulss” redaktore Anda Pūce un Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja pienākumu pildītājs Juris Jirgens.

Komisijas priekšsēdētājs ir Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, sporta un kultūras jautājumos Vilnis Vitkovskis.Attēli:

Sludinājums

Domīgais
22:03 | 28/02/14
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Priekš kam tik daudzskaitlīga žūrija bija vajadzīga? Pietiktu ar Pūci un Jirgenu

Runā Liepāja
22:10 | 28/02/14
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

"Kultūras pārvaldes pienākumu veicējs Juris Jirgens" - balta vientiesība! Vairāk neviena tur taču vairs nav, ne?

pirmo reizi dzirdu
22:26 | 28/02/14
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Liepājas "Kultūras balvu 2013" un prēmiju 1200 eiro apmērā saņēma Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija un biedrība Elektroniskās mākslas un mediju centrs E-Lab par Liepājas atpazīstamības veicināšanu, organizējot starptautisko mediju mākslas festivālu „I-WEEK”.

kush
17:43 | 04/03/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Zīnāmu cilvēku zināmam lokam, katram kuram nav jazin!

arī no laukiem
14:57 | 04/03/14
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

tad jau es arī laikam no laukiem, jo par i-week dzirdu pirmo reizi. intereses pēc iegoglēj-izmeta tikai pasākuma web lapu LV valodā... nu šaubos vai to var nosaukt par "Liepājas atpazīstamības vecināšanu"...

Nu ko
22:28 | 02/03/14
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

Lauķis

:)
06:10 | 01/03/14
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Laikam Jirgens zaudējis savaldību sarunā ar Pujēnu kundzi. Laikam Pujēna grib noskaidrot Jirgena kompetences dziļumu vai seklumu kultūras jomā.

liepājnieks
06:15 | 01/03/14
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

Labs pasākums. Paldies Jirgenam ar labu sākumu kultūras stutēšanā Liepājā.

Visu cieņu
06:58 | 01/03/14
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Pasākums tiešām bija labs un vērtīgs. Ja Kultūras ministrija tikai tagad spriež par to, ka nepieciešamas balvas arī kultūras nozarē, tad Liepājā tas jau notiek. Kā zināms šajā jomā strādājošajiem nav liels atalgojums, taču darbs bieži vien tiek ieguldīts nesavtīgs. Balva vai atzinība, neatkarīgi no tās lieluma, vienmēr ir uzmundrinoša un ceļ nozares prestižu.

ziec
09:45 | 01/03/14
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

apsveicu Aivi, tu jau sen to esi palnījis!

Andron Mc
11:17 | 01/03/14
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Katram pa štukai balvā! Par "pievienoto vērtību"!
Reāli ražotāji!

Hmm
15:10 | 01/03/14
ZIŅOT
(-9)
(5)
+

Vai tad Liepājā ir muzejs?

Aha
16:29 | 01/03/14
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Ir, ir

Tiešām?
15:14 | 01/03/14
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Ka tik nav tā, ka Juris te tiek slavēts ne par saviem nopelniem, bet tas jau uz katra paša sirdsapziņas. Balva tiešām liek sajusties īpaši, gan dēļ žūrijas, gan paša skaistā pasākuma. Paldies īstajiem veidotājiem!

Bet
16:03 | 01/03/14
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

vai tad Juri te slavē? man tā nešķiet

Tas pats
10:36 | 02/03/14
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Pļurkstat tā kā tādas tirgus vecenes.

Režisors
22:26 | 02/03/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Blakus Agnesei pat Vilnis izskatās pēc premjera...

Sandra
21:54 | 03/03/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai Vilnītis vēl joprojām brīvs?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki