Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Piektdien "Austras istabā" koncertēs Agita Kaužēna


atlikušas 250 zīmes


Piektdien "Austras istabā" koncertēs Agita Kaužēna

Pirmdienā, 18. februārī, 2019 | BIRKAS: Austras istaba , Romas dārzs , koncerts
Izdrukāt Ziņot

Piektdien, 22. februārī, pulksten 18.00 radošajā telpā "Austras istaba" (Zivju ielā 3, mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā) notiks ikmēneša dziesminieku koncerts.

Tajā šoreiz klausītājus ar pašas sarakstītām un arī Imanta Kalniņa dziesmām priecēs dziesminiece Agita Kaužēna. Ieeja par ziedojumiem, informē Austras biedrības projektu vadītāja Inese Muižniece.

Dziesminiece, komponiste, daudzu pazīstamu bērnu dziesmu autore Agita Kaužēna ir īstens Austrasbērns - kopā ar Austru Pumpuri viņa koncertējusi kopš 1986. gada un ne tikai Latvijā, bet arī izbraukumu koncerttūrēs Vācijā, Austrijā, Spānijā, Norvēģijā, Somijā un citās valstīs. Koncertam "Austras istabā" Agita sagatavojusi koncertprogrammu, kurā iekļautas gan Imanta Kalniņa dziesmas, gan arī pašas sarakstītās dziesmas, gan arī pa kādam atmiņu stāstam.

Agita Kaužēna ir profesionāla komponiste, viņa mācījusies E.Dārziņa mūzikas skolas muzikoloģijas nodaļā, kur apguvusi kompozīcijas specialitāti, pēc tam studējusi Latvijas Mūzikas akadēmijā, apgūstot mūzikas pedagoģijas pamatus, vokālo mākslu un iegūstot mākslas bakalaura grādu kompozīcijas specialitātē. Vēlāk ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī mācījusies L.Stiebras skolā un apguvusi aktiermeistarības pamatus.

Mūzika un darbs ar bērniem veido Agitas piepildīto ikdienu. Viņa strādā par mūzikas pedagogu un kopš 2010. gada vada savu mūzikas studiju. Izdotas arī divas dziesmu grāmatas bērniem: "Princese un bruņinieki" (1996) un "Rūķi kūra ugunskuru" (2009), kā arī CD "Dziesmas bērniem", ko iedziedājuši Aijas Kukules vokālās studijas "OMNES" bērni.

Ieeja pasākumā ir par ziedojumiem Austras biedrībai "Austras istabas" pilnveidošanai un labiekārtošanai, Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanai un viņas ideju turpinājumam.

Kultūras notikumus "Austras istabā" rīko Austras biedrība, atbalsta mākslas galerija "Romas dārzs", Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Radošā telpa "Austras istaba" atrodas mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā, Liepājā, Zivju ielā 3. Verot durvis "Austras istabai", Austras biedrības pārstāvji un Austrasbērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā. "Austras istaba" tika atklāta 2018. gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki