Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pirmajā Adventē spēlēs izcilais pianists Reinis Zariņš


atlikušas 250 zīmes


Pirmajā Adventē spēlēs izcilais pianists Reinis Zariņš

Trešdienā, 07. novembrī, 2018 | BIRKAS: koncerts , Lielais Dzintars
Izdrukāt Ziņot

Pirmajā Adventē, svētdien, 2.decembrī, pulksten 16 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" uzstāsies starptautiski atzītais pianists Reinis Zariņš.

Kamerzāles koncertu sērijas "Personīgi" svētku koncertā virtuozais mūziķis izpildīs vienu no 20. gadsimta klaviermūzikas virsotnēm – franču komponista Olivjē Mesiāna grandiozo, reti atskaņoto klavierciklu "Divdesmit skatieni uz Kristus bērnu", informē SIA "Lielais dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

"Šis cikls, lai arī apjomīgs, ir ļoti demokrātisks skanējumā. Tajā ir tik daudz pieejama, klausāma skaistuma, atpazīstama un reizē svaiga, tā ka liekas, jā, kaut kas tāds vēl nav dzirdēts. Tas saistīts ar Mesiāna unikālo valodu," Mesiāna opusu raksturo pianists Reinis Zariņš.

Reinis Zariņš ir viens no ievērojamākajiem Latvijas talantiem, arī trīskārtējs Lielās mūzikas balvas ieguvējs un 11 starptautisku pianistu konkursu laureāts. Londonā mītošā mūziķa interpretācijām piemīt reti sastopams līdzsvars starp ļoti personīgu un vienlaikus nesatricināmi objektīvu izteiksmi. Kas līdzīgs raksturīgs arī izcilā franču komponista Olivjē Mesiāna daiļradei, kuru pats meistars raksturojis kā teoloģiju skaņās. Viņa cikls "Divdesmit skatieni uz Kristus bērnu" ir viena no klaviermūzikas virsotnēm, un tai tuvoties uzdrošinās vien retais pianists. Reinis Zariņš nebaidās un šo sarežģīto partitūru spēlē no galvas.

Pianists atklāj, ka šo Mesiāna mūziku iepazinis komponista simtgades svinībās jau teju 10 gadus atpakaļ, kad mācījies Jēlas Universitātes mūzikas skolā. Studenti kopīgiem spēkiem atskaņojuši šo darbu, katram bijušas jāspēlē divas daļas. "Man iekrita iemācīties visgrūtākās – 5. un 6. daļu. Domāju – kāpēc gan nevarētu visu ciklu iemācīties?" atminas Zariņš.

2012. gadā Zariņš ieskaņoja divus albumus skaņu ierakstu namā "Champs Hill Records" – Eiropas un Krievijas komponistu klaviermūziku CD Circus & Magic un Latvijas profesionālās mūzikas pamatlicēja Jāzepa Vītola klavierdarbus, kas albuma "Jāzeps Vītols: Works for Solo Piano" veidolā nāca klajā 2013. gada maijā. Pianists ar izcilību absolvējis Jāzepa Mediņa mūzikas skolu un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu Rīgā, Jēlas Universitātes mūzikas skolu (ASV) un Londonas Karalisko Mūzikas akadēmiju.

Komponista Olivjē Mesiāna klavieru ciklu Zariņš atskaņoja Ziemassvētku festivāla ietvaros. Koncerts bija izvirzīts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas "Kilograms kultūras 2016" ziemas balsojuma mūzikas kategorijā.

Raksturīgi kamerzāles koncertu sērijai "Personīgi" klausītājiem būs iespēja tikties ar mākslinieku, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē. Biļetes uz koncertu nopērkamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Koncertu organizē SIA "Lielais dzintars". Tas noritēs 1 daļā, kopējais norises ilgums – 2 stundas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki