Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pirmizrādi piedzīvo "Bernardas Albas nams"


atlikušas 250 zīmes


Pirmizrādi piedzīvo "Bernardas Albas nams" (6) Ieskats Viestura Meikšāna iestudējumā

Piektdienā, 07. decembrī, 2018 | BIRKAS: Viesturs Meikšāns , pirmizrāde , teātris , Inese Kučinska
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Edgars Pohevičs

Sestdien, 8. decembrī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Federiko Garsijas Lorkas lugas "Bernardas Albas māja" (skatuves versijā – nams) iestudējums Viestura Meikšāna režijā.

Režisors pats veidojis arī skatuves telpu un kustību partitūru, kā arī devis žanrisko apzīmējumu – alkas un spēles.

Federiko Garsija Lorka (1898 – 1936) ir viens no izcilākajiem dzejniekiem un dramaturgiem spāņu kultūrā, luga "Bernardas Albas māja" minama kā viena no viņa daiļrades virsotnēm.

Viesturs Meikšāns Lorkas lugas poētisko tekstu salīdzinājis ar tango ritmiem, un to īpaši Liepājas teātra iestudējumam tulkojis dzejnieks Edvīns Raups, par kura veikumu Meikšānas saka: "Izcils".

Izrādes spēles telpa veidota ārkārtīgi askētiska, bet arī asprātīgi. Tajā tikpat kā nav rekvizītu, akcents likts uz spilgtiem aktierdarbiem.

"Bernardas Albas nams" ir stāsts par sievietēm vīriešu pasaulē. Pēc vīra nāves Bernardas Albas (aktrise Inese Kučinska) namā tiek pasludinātas sēras. Viņas meitas ir pakļautas mātes noteiktajiem stingrajiem likumiem, kontrolei un dzelžainajai kārtībai. Kad vecākai meitai tiek dota iespēja saderināties, Bernardas nama pamati sāk šķobīties, – iemesls tam ir gan māsu savstarpējās nesaskaņas, gan mīlestība un pat apmātība ar māsas līgavaini, kas mostas vairākās māsās.

"Pasaules dramaturģijā, kurā akcents ir likts uz vīriešiem, šī ir izcila luga, kuras centrā – sievietes," atzīst režisors.

Bez Ineses Kučinskas lomās redzēsim Andu Albuži, Lauru Jerumu, Agnesi Jēkabsoni, Samiru Adgezalovu, Karīnu Tatarinovu, Viktoru Elleru, Pēteri Lapiņu un jauno aktrisi Elzu Gauju, kurai šī ir debija uz Liepājas teātra skatuves.

Izrādei tapt palīdzējusi arī scenogrāfa asistente Marija Rozīte, kostīmu mākslinieces Evija Pintāne un Baiba Litiņa, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, skaņu mākslinieks Māris Dejus.

Izrādi iespējams noskatīties arī 9. un 11. decembrī, kā arī 13. un 16. janvārī.


Attēli:

Sludinājums

Aktieris
21:19 | 08/12/18
ZIŅOT
(-8)
(5)
+

Diemžēl Liepājas aktieri nevelk. Viesturs Meikšāns izdarījis visu, kas iespējams, bet netalantīgie vietējie aktieri nespēja iznest tik sarežģītu dramaturģiju.

Nepiekrītu
16:05 | 12/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

nav izdarījis

Laimo
15:12 | 09/12/18
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Bravo! Liepājā beidzot ir UNISEX aktieri! Emocionāls lugas lasījums lomās ar slidkalniņu un ēnu pārvietošanos. Īsi sakot - radio luga. Paldies!
p.s.
Vīnu pirms izrādes nemalkoju.

ES
11:18 | 10/12/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Nopietna luga, ir ok. Ļoti patika Ellers

to kleita
10:27 | 11/12/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ja jums liekas, ka aktiera spējas var vērtēt tikai pēc tā, cik viņam teksta, vai cik uzkrītošs viņš ir, tad tā esat jūs, kas kaut ko nesaprot. Nesaku, ka Ellers bija izcils, taču noteikti labs, izcila bija Jēkabsone, ļoti labas Kučinska, Jeruma, Tatarinova.

Kleita
04:41 | 11/12/18
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

Kas tieši Ellerā varēja patikt? Viņš taču nebilda ne vārda un bija tikai nemanāms fons. Nu ja Tavs līmenis un patikšana saistās tikai ar to, ka līdz ko vīrietis uzvelk kleitu, tā tas ir smieklīgi, tad mums vienkārši pamatīgi atšķiras IQ. Izrādes dramaturģija un režisora darbs bija labs, bet Liepājas teātra aktieri ļoti vāji.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki