Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Promenādē" ekstravagantā franču dueta "Rhizottome" koncerts


atlikušas 250 zīmes


"Promenādē" ekstravagantā franču dueta "Rhizottome" koncerts

Autors: Anna Paula Pujēna, koncertcikla sabiedrisko attiecību koordinatore
Piektdienā, 10. martā, 2017 | BIRKAS: koncerts , Promenade Hotel , Iededz gaismu , Via Cultura
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Piektdien, 10. martā, pulksten 18 viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē koncertcikla "Iededz gaismu" izskaņā notiks saksofona un akardeona dueta "Rhizottome" koncerts "Franču mūzikas saknes".

Koncerts notiek Francijas institūta un Francijas vēstniecības rīkoto Frankofonijas dienu ietvaros.

Frankofonijas dienas ir veltītas franču valodai un to mērķis ir veicināt interesi par franču valodas apguvi, kurā, starp citu, runā ap 200 miljonu cilvēku visa pasaulē, kā arī iepazīstināt sabiedrību ar Frankofonijas izpausmes formām mūzikā, teātrī un citur. 2017. gada vadmotīvs ir „Radošuma Frankofonija", īpaši pievēršoties kultūru daudzveidībai un starpkultūru dialogam.

Franču mūziķu duets "Rhizottome" vairāk nekā lieliski iekļaujas Frankofonijas dienu programmā. Viņu radītā mūzika atsaucas franču tradicionālās mūzikas tēmās, paplašinot tās ar mūsdienīgu skanējumu un drosmīgām improvizācijām. Dueta sastāvu veido akardeoniste Armella Dusē (Armelle Dousset) un saksafonists Matjē Mecgers (Matthieu Metzger).

Armella Dusē ir ieguvusi grādu Skatuves mākslā Kino sekcijā, taču viņas interesei par māklsu nav robežu, piemēram, pašlaik viņa sadarbojas ar vairākiem Francijas horeogrāfiem, uzstājoties dažādās dejas performancēs. Taču viņa vienmēr ir interesējusies arī par mūziku. Tā rezultātā 2008. gadā viņa iepazina saksofonistu Metjū Mecgeru, ar kuru izveidoja pašreizējo duetu "Rhizottome". Metjū Mecgers ir apguvis gan klasisko saksafonu, gan džezu, paralēli klasiskās mūzikas interesēm, aktīvi iesaistās arī dažādos laikmetīgās mūzikas projektos, eksperimentējot ar mūzikas un elektronikas dotajām iespējām.

Abu mūziķu saspēle laika gaitā ir mainījusies no klasiskās mūzikas atskaņojumiem uz ielām un deju vakaros līdz koncertiem visā pasaulē un izstrādātam unikālam un neparastam skanējumam. To veido duets starp mehānisko akordeonu un soprāna saksofonu, radot maigu un harmonisku tembru. Viņu atskaņotā mūzika ir reizē jutekliska un enerģiska.

Koncerts "Franču mūzikas saknes" noslēgs šā gada koncertciklu "Iededz gaismu", kas jau vairākus gadus iepriecina liepājniekus un pilsētas viesus ar kamermūzikas koncertiem gada tumšākajā laikā. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja koncertos ir bez maksas. Organizatori lūdz izvērtēt koncertu piemērotību bērna vecumam.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes, Valsts SIA "Latvijas koncerti" un Francijas kultūras centra atbalstu. Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos facebook.com, twitter.com/ViaCulturaLv, draugiem.lv/viacultura/.


 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki