Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Promenade Hotel" skanēs renesanses komponista darbi


atlikušas 250 zīmes


"Promenade Hotel" skanēs renesanses komponista darbi (1)

Sestdien, 02. jūlijā, 2016 | BIRKAS: Promenade Hotel , koncerts
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 2.jūlijā, pulksten 19 viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zalē notiks unikāla projekta "Orlando di Lasso krogu tūre" renesanses mūzikas koncerts, informē organizatori.

Tajā izcilais flāmu senās mūzikas ansamblis "Zefiro Torna" (Beļģija, vadītājs Jurgens Debruins) sadarbībā ar vokālo ansambli "Putnu dārzs" (Latvija, vadītāja Antra Dreģe) atskaņos renesanses komponista Orlando di Lasso darbus, iedzīvinot koncertprogrammā "krogu tūres" tradīciju. Projekta "Lassus Pub crawl" programmu veido kolorīts daudzbalsīgo dziesmu kokteilis – franču šansoni, itāļu vilanellas un vācu dzērāju dziesmas.

Programmas ideja dzima Monsā (Beļģija), gatavojot Eiropas Kultūras galvaspilsētas 2015 svinības. Monsa ir renesanses meistara Orlando di Lasso dzimtā pilsēta, kuras šarms, senatnīgā atmosfēra un izsmalcināto krodziņu izvēle iedvesmoja mūziķus "krogu tūres" koncertprogrammai.

Orlando di Lasso ģeniālā komponista roka padarījusi par dārgakmeņiem franču, itāļu un vācu krogus dziesmas, liekot satikties "augstajai" un "zemajai" kultūrai – kolorītajās dziesmās strāvo sulīga dzīves izjūta: skaistums, dzīvesprieks, dekadence, skumjas un parodija. Latvijā "krogus tūres" kustība ir maz pazīstama, toties daudzās Eiropas pilsētās bāru tūres ir ļoti populāras un darbojas kā sociālizēšanās pasākums lokālajām komūnām un tūristiem. Liepāja ir tūres pirmā pieturvieta ārpus Beļģijas.

Flāmu senās mūzikas ansamblis "Zefiro Torna" (ZT) specializējies  Eiropas viduslaiku, renesanses un baroka mūzikas atskaņošanā unikālā veidā.

Autentiskie senie instrumenti, kā arī spēles, dziedāšanas un improvizācijas tehnikas balstītas rūpīgā vēsturisko mūzikas stilu izpētē. Tomēr ZT neaprobežojas tikai ar vēsturisku pieeju senās mūzikas atskaņošanā, bet labprāt izmanto arī mūsdienu mākslas izpausmes formas. Neskaitāmi iestudējumi, kas tapuši, sadarbojoties ar literātiem, vizuālās mākslas pārstāvjiem, dejotājiem, mūsdienu mūzikas izpildītājiem un folkmūziķiem, vienmēr centrējas ap kādu simbolisku vai alegorisku tēmu.

Šī pieeja padarījusi ansambli slavenu gan Beļģijā, gan citur pasaulē. Zefiro Torna ir gaidīts viesis slavenās koncertzālēs, festivālos, mākslas muzejos un galerijās. Viņu iestudējumi regulāri tiek apbalvoti, daži no tiem ir ieskaņoti CD ( http://www.zefirotorna.be/home2.html ).
 
Jauktais vokālais ansamblis "Putnu dārzs" ir populārā sieviešu ansambļa "Putni" tradīciju mantinieks. 2008.gadā uz vokālā ansambļa "Putni" bāzes izveidojās 2 patstāvīgi kolektīvi – profesionālu brīvmākslinieču grupa "Putni" un jauktais ansamblis "Putnu dārzs". Kopjot a cappella dziedāšanas tradīciju, ansamblis "Putnu dārzs" īsteno radošas, konceptuālas un inovatīvas sadarbības formas, uzstājoties kopā ar citiem kolektīviem, kā arī profesionāliem mūziķiem un komponistiem. Ansambļa repertuārs ir plašs un daudzveidīgs, ansamblis sniedz regulārus koncertus Latvijā un ārpus tās robežām. Vieni no pēdējo gadu spilgtākajiem notikumemi ir dalība "Rīga 2014" Eiropas kultūras galvaspilsētas lielkoncertā Mežaparka estrādē "Lec saulīte" solistu statusā (2014), dalība Latvijas - Šveices kameroperu projektā "Līsistrate" (2014), projekts "Četri koncerti Zemgales baznīcās" (2015), kā arī regulāra uzstāšanās Rīgas pilsētas rīkotajos koncertos – skatēs un konkursos, kuros gūtas tikai godalgotas vietas. Ansambļa vadītāja ir Antra Dreģe.

Projektu īsteno kultūras biedrība " Spektrs" un nodibinājums "Mūzikas un mākslas atbalsts fonds", atbalsta VKKF, Rīgas dome, Liepājas Kultūras pārvalde.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietas un www.bilesuparadize.lv.


Sludinājums

fred alex
21:07 | 16/07/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki
Vai jums ir nepieciešams aizdevumu vai finansejumu jebkadu iemeslu del, piemeram,
a) Personal Loan, Business Expansion,
b) Business Start-up, izglitibas,
c) Parada Consolidation
d) Hard Money Aizdevumi
aizdevums jebkura lieta?
Mes piedavajam aizdevumu ar zemu procentu likmi 2% un bez kredita parbaude, mes
piedavajam individualie aiznemumi, paradu konsolidacijai aizdevumi, riska kapitals, biznesa aizdevumiem, izglitibas aizdevumi, majoklu krediti vai "aizdevumiem jebkadu iemeslu del! Â". Tomer musu metodi, piedava jums iespeju noradit summu aizdevuma nepieciešams, un ari ilgumu jus . varat atlauties Tas dod jums realu iespeju iegut lidzeklus, jums ir nepieciešams, ja interese, rakstiet mums!

fredalexloanlender101@gmail.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki