Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Rakstnieks Ēriks Kūlis atvērs savu jaunāko garstāstu


atlikušas 250 zīmes


Rakstnieks Ēriks Kūlis atvērs savu jaunāko garstāstu (3)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 17. janvārī, 2019 | BIRKAS: bibliotēka , grāmata , Ēriks Kūlis , Jānis Šteinbergs , Jānis Dreiblats , Zvaigzne ABC
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 19.janvārī, pulksten 14 Zinātniskās bibliotēkas 3.stāva lasītavā rakstnieks Ēriks Kūlis iepazīstinās lasītājus ar savu jaunāko grāmatu – garstāstu "Saulesbrāļi".

Šī grāmatas noslēdz prozas daiļdarbu idejisko triloģiju, kurā ietilpst apgādā "Zvaigzne ABC" publicētie romāni "Vecīt, bez komentāriem..." un "Atsaldētais".

Rakstnieks nepaguris aicina iedziļināties to cilvēku domāšanā, kuru rīcība nav savienojama ar sabiedrības ierastajiem priekšstatiem par tikumību, un rāda, ka viņi dzīvo tepat, starp mums.

Grāmatas atvēršanā bez autora piedalīsies arī aktieris Jānis Dreiblats un mūziķis Jānis Šteinbergs. Šajā reizē gaidāms vēl viens pārsteigums – lasītava ieguvusi jaunu portreta dāvinājumu, un tas ir rakstnieka Ērika Kūļa portrets, ko gleznojis Aldis Kļaviņš, bet pasūtījusi un bibliotēkai dāvinājusi profesore Benita Laumane.

Pasākumu vadīs bibliotēkas vadītāja Ilga Erba.

Ieskatam – fragments no garstāsta "Saulesbrāļi":

"Zenons Bišmārks dzīvi uztver samērā viegli un vienkāršoti, jo viņam nekas nepieder, izņemot to, kas mugurā un vēderā. Tāds pats ir arī bijušais armijas biedrs un tagadējais čomaks Afoņa. Abiem jānopūlas, lai sevi nodrošinātu ar eksistences līdzekļiem, kuru īsajā sarakstā neiztrūkstošs ir alkohols. Abi bieži darbojas visai ekstrēmos apstākļos un nonāk riskantās situācijās, kas var beigties traģiski, un ar Afoņu tā gandrīz arī notiek.

Līdz šim Zenons daudzmaz ticis pāri visām likstām ar spītīgu, dabasbērnam raksturīgu optimismu. Savu bezpajumtnieka kodeksu viņš īsteno ar dzelžainu pārliecību un apbrīnojamu pašcieņu. Turklāt vīrietim ir arī mīļotā sieviete Lēta, kas gan nav bijusi pārāk uzticīga, toties uzticama gan.

Taču pēdējā laikā Zenonam nākas saņemt ne tikai morālus belzienus vien. Ja saule pēc Dieva gribas spīd pār labajiem un ļaunajiem vienādi, tā tomēr mēdz novērsties arī no saviem "brāļiem", un tad ar paļaušanos uz aklu veiksmi izrādās par maz."

Sludinājums

Natasha
03:26 | 18/01/19
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Hello there.We piedāvājam aizdevumus no $ 5000 līdz $ 900,000. Ar pilnu juridisko dokumentāciju par finansējumu, kā arī akreditēto līdzekļu apstiprināšanu un licencēšanu klientiem 3-5 darba dienu laikā. Sazinieties ar mums, izmantojot: freedomfinancialnetwork2019@gmail.com ;
Cietā naudas aizdevumi,
Personīgie aizdevumi,
Uzņēmumu aizdevumi
Kopuzņēmuma aizdevums
Studenta aizņēmums,
auto aizdevums,
Būvniecības aizdevumi,
aizdevumi,
Privātie aizdevumi,
Hipotēku kredīti, E.T.C
Lūdzu, sazinieties ar mums: freedomfinancialnetwork2019@gmail.com

Kule putās.
11:08 | 18/01/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

NU vai kāds var pateikt priekš kam tas Kūļa portrets tur vajadzīgs? Viena ākstīšanās un klajš publisks onānisms.

Pīļu dīķī viss pa vecam
21:17 | 18/01/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Kūlis tiešām apnicis ar to savu līšanu visām pudelēm par korķi. Varētu viņš ar savu šauro domubiedru grupiņu tusēties savā dzīvoklī, turpat apmainīties savstarpējām laipnībām un dāvanām, gleznot un priecāties viens par otru, uzsist uz pleca un burbuļot savā pašapmierinātībā. Jo ārpus tās šaurās grupiņas, nevienam visa šī izrādīšanās un tās viņa neskaitāmās grāmateles tāpat nav vajadzīgas.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki