Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Rakstnieku nodaļa pagaidām bez savām telpām


atlikušas 250 zīmes


Rakstnieku nodaļa pagaidām bez savām telpām (16)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 02. februārī, 2017 | BIRKAS: literatūra , Sandra Vensko , Humanitārais institūts , LiepU , Latviešu biedrības nams , Egons Līvs , Dzejas dienas
Izdrukāt Ziņot
Dzejas dienās pie Mirdzas Ķempes pieminekļa.
Dzejas dienās pie Mirdzas Ķempes pieminekļa.
FOTO: Modris Helds

Rakstnieku savienības (RS) Liepājas nodaļa kopš janvāra sākuma palikusi bez savām biroja telpām, kas līdz šim atradās Liepājas Latviešu biedrības namā.

"Leļļu teātrim bija vajadzīgs vairāk telpu, un kāpēc lai viņi meklētu kaut kur citur, ja tieši blakus bija mūsu birojs, turklāt ar janvāri mūsu noslēgtais īres līgums beidzās," portālam pastāstīja nodaļas vadītāja un RS valdes locekle Sandra Vensko.

Tas, ka šobrīd nodaļa ir bez savām telpām, netraucēs turpināt iesākto, apliecināja Vensko. Arī šogad būšot gan semināri un konkursi, gan Egona Līva balvas "Krasta ļaudis" pasniegšana, gan Dzejas dienu sarīkojumi, ko nodaļa rīkoja kopā ar Kultūras pārvaldi, Skolotāju asociāciju, Piejūras literāro akadēmiju, Liepājas universitātes Humanitāro institūtu un citiem. Gatavojoties Latvijas simtgadei, nodaļa arī cer izdot dažas grāmatas, piemēram, ko līdzīgu pirms desmit gadiem klajā laistajam Liepājas literātu prozas krājumam "Ar sakņu sajūtu vējā", kura izdošanu iedvesmoja rakstnieks Olafs Gūtmanis.

Lai gan ikdienā biroja telpas nodaļai nav vajadzīgas astoņu stundu garumā, tomēr "gribētu nelielu telpu, kur satikties, pārspriest ieceres un projektus", atzina Vensko.

Sludinājums

melu detektors
08:13 | 02/02/17
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Sandrai vajadzētu beigt melot. Tāda rakstnieku savienības nodaļa Liepājā reāli nepastāv. Rakstnieku savienības biedri nav informēti par Vensko privātajām aktivitātēm bijušajās biroja telpās.

aha
10:40 | 02/02/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Pilnīgi un absolūti piekrītu.

ķempe
09:41 | 02/02/17
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

RS pirmkār vajadzīgs vadītājs. Sandra tāda nav. Viņas nav. Priekškam telpas?

esejists
10:10 | 02/02/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

es biju domājis, ka tā telpa biedrības namā ir Valentīnam mītnes vieta - citu nevienu tur nemanīja

LapsaE
14:02 | 04/02/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Valentīnam ir pat ļoti pieklājīga un glīta dzīves vieta kādā no pilsētas mikrorajona ēkām. LBN telpās viņš tiešām STRĀDĀJA RS Liepājas nodaļas, izdevuma Vārds un citu literārās kultūras izpausmju labā. Drīkst pieteikties vēl kāds, kurš tikai uz entuziasma pamata par pliku paldies ir gatavs to uzņemties!

tomēr
11:37 | 02/02/17
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Latvijas rakstnieku savienības Liepājas nodaļa ir unikāla organizācija, vienīgā ārpus Rīgas, nevienā citā pilsētā tādas nav. ļoti gribētos, lai savstarpējās nesaprašanās un nīgruma atmosfērā Liepāja šo iespēju nepazaudētu. RS biedri - liepājnieki, varētu jau saiet kopā un izspriest un izrunāt, kas trūkst, kas par daudz, ko gribētos. varbūt vienkārši nav savstarpējas informācijas apmaiņas. un ļoti žēl, ka biroja telpa ir pazaudēta.. telpa ir vajadzīga - liepājnieku grāmatplauktam, regulārām sanāksmēm utt.

to tomēr
11:48 | 02/02/17
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Lai rakstnieki saietu kopā un padiskutētu, Liepājā ir daudz un lielas publiskas telpas, kā piemēram, Humanitārais institūts, LiepU literatūras fakultāte, Liepājas centrālā bibliotēka. Bibliotēkā LIBRIS katru nedēļu telpas iznomā dažādi cilvēki savām lekcijām, semināriem. Vai tur nevar notikt regulāras rakstbnieku satikšanās? Simboliska vieta: M.Ķempes vārdā nosaukta iela. Tādēļ nav saprotams, kapēc Vensko kopā ar Valentīnu vēlas savu privāto biroju?

tomēr
11:57 | 02/02/17
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

ne vārda neteicu par Vensko vai Valentīnu, vai par to, ka visam jāpaliek tā, kā bijis līdz šim. ceru, ka kāds arī saprata, par ko runāju. telpai tomēr vajadzētu būt piesaistītai RS nodaļai, jo, kā jau teicu, rakstniecība ir joma ar taustāmu (lasāmu) rezultātu. vajadzētu telpu ar vietu nelielai RS nodaļas bibliotēkai, ar iespēju uzņemt kādu viesi, parunāties zem četrām acīm vai nelielā sabiedrībā, nelielām diskusijām, intervijām, - jebkurā laikā, ne tikai tad, kad cita telpa atbrīvojusies.

kaut kas traks!
12:27 | 02/02/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Liepāja pilna ar tukšām mājām, tukšām telpām, tukšiem logiem, arī ar liekēžu kabinetiem, un nevar atrast telpiņu RS nodaļai. Tad neba tur tik daudz to rakstnieku - ne esošo, ne potenciālo, lai meklētu Rožu zāles apjomus. Un gan jau, ka pat Dome kaut ko var piedāvāt. Ja prasītu. Ja vajag tikai pareklamēties, tad var arī pabrēkāties.

grāmattārps
16:07 | 02/02/17
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Sandra Vensko ir viens no visnepatīkamākajiem, visļaunatminīgākajiem un visnepatiesākajiem cilvēkiem, kādu dzīvē nācies sastapt.

Ojā -klases biedrs
19:26 | 02/02/17
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Pilnībā piekrītu par nepatiesību ! Tas bija jau skolas gados, kad meloja , blēdījās skolotājiem acīs skatīdamās ! Kā tāda blēde var kaut ko pilsētā vadīt ?

jirgens
20:27 | 02/02/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Gribētos, bet neko labu par Sandru nevaru pateikt. Ne kā par rakstnieci, ne cilvēku. Patīk melot, tas tiesa.

tomēr- am 11.37
12:39 | 03/02/17
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

``Latvijas rakstnieku savienības Liepājas nodaļa ir unikāla organizācija, vienīgā ārpus Rīgas, nevienā citā pilsētā tādas nav. ļoti gribētos, lai savstarpējās nesaprašanās un nīgruma atmosfērā Liepāja šo iespēju nepazaudētu.. telpa ir vajadzīga - liepājnieku grāmatplauktam, regulārām sanāksmēm utt.``
Vai ar to vien, ka ``citās pilsētās tādas nav`` (lasi - ir rakstnieki, bet nav nodaļas, jo nav kas ``izsit`` nodaļu) pietiek, lai kas būtu unikāls? Ir dzirdēts, ka unikāla mūsu nodaļa kopā ar visiem, kas Liepājā sauc sevi par rakstniekiem un dzejniekiem, ir tieši ar to, ka no laika gala starp viņiem ir bijusi tā ``savstarpējās nesaprašanās un nīgruma atmosfēra``. Kam tad tādā atmosfērā tās sanāksmes, kam tur tie grāmatplaukti?

Jeblonskis
09:57 | 05/02/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kādas tiem liekēžiem telpas?! Lai uztin šalli un iet ar kurkstošu vēderu uz celma pasēdēt! Tāpat kā Eduards!

Rakstniece
10:22 | 06/02/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Pirmkārt jau tādas nodaļas papīros nemaz nav. Ir Liepājas rakstnieki, kuri ir Rakstnieki, kuri ir savienības biedri, no kuriem daži - kādi 3-4, apmeklēja arī glauno kabinetu Biedrības namā. Lielākoties tas stāvēja tukšs. Un par dzejas dienam - tās taču biliotēka rīko, ja kas, un Literāro akadēmiju arī pavisam citi cilvēki.

Ō, paldies, Rakstniece
11:42 | 06/02/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Jūsu ieraksts skaidri liecina par gaisotni starp jums, rakstniekiem. Bet, ja kāds cits pasaka to, tad ņemat un samīnusojat.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki