Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Romas dārzā" atklās ekspozīciju "Liepāja-Laiks-Mākslinieks"


atlikušas 250 zīmes


"Romas dārzā" atklās ekspozīciju "Liepāja-Laiks-Mākslinieks" (6)

Autors: Astra Dzērve, Galerijas "Romas dārzs" vadītāja
Piektdienā, 07. decembrī, 2018 | BIRKAS: Romas dārzs , izstāde
Izdrukāt Ziņot

13.decembrī pulksten 17.30 galerijā "Romas dārzs" atklās pastāvīgu ekspozīciju "Liepāja-Laiks-Mākslinieks", kurā vienkopus būs skatāmi Liepājas mākslinieku darbi, kas radīti 20. gadsimtā.

Galerijas izstāžu zālēs turpmāk ikvienam liepājniekam un pilsētas viesim būs iespēja iepazīties ar plašu Liepājas 20. gadsimta mākslinieku darbu kolekciju – gleznām, akvareļiem, grafiku. Ekspozīcija būs Liepājā vienīgais apmeklētājiem pastāvīgi pieejamais liepājnieku mākslas darbu krājums, kur klātienē skatīt ap 150 mākslas darbus, kas ir tikai neliela kolekcijas daļa.

Galerija "Romas dārzs" izvirzījusi uzdevumu kolekcionēt un apkopot to latviešu mākslinieku darbus, kuru dzīves un darba gaitas saistītas ar Liepāju. Kolekcijā ir pārstāvēti vairāk nekā 30 mākslinieki, kuru dzīves sākums un skolas gaitas aizsākušās Liepājā, ir mākslinieki, kuru ražīgākie darba gadi ritējuši šeit, kā arī mākslinieki, kuri aktīvi piedalījušies izstādēs, darbojušies mākslas pedagoģijā, tādējādi veidojot kultūras vidi un atstājot vērtīgu kultūras mantojumu.

Lielākā daļa darbu atspoguļo mākslas tendences pagājušā gadsimta sešdesmitajos, septiņdesmitajos, astoņdesmitajos gados, kad Liepājā aktīvi strādāja mākslinieki Valters Uzticis, Matīss Zavickis, Staņislavs Dinģelis, Artūrs Baumanis, Otto Tiliņš u.c. Vēlāko laika posmu parstāv Egils Radziņš, Egīls Brūns, Valdis Mackars.

Galerijas "Romas dārzs" darbības laikā tās krājumi ir papildināti arī ar apjomīgām vairāku Liepājas mākslinieku – Valtera Uztiča, Jāņa Lauvas, Staņislava Dinģeļa un Valda Mackara darbu kolekcijām. Pilnveidots mākslinieku Egila Radziņa un Roberta Stārosta darbu krājums.

Ekspozīcijā pārstāvēti arī liepājnieki, kuru mūža un daiļrades garākais posms aizvadīts trimdā. Tie ir Jānis Gailis, Augusts Annuss, Ēvalds Dajevskis, Kārlis Frīdrihs Šaumanis.

Interesants kolekcijas akcents ir Jāņa Jaunsleiņa zīmējumi, kas atspoguļo dažādas dzīves situācijas un cilvēku tipāžus Latvijas brīvvalsts sākuma posmā.

Tēlotājas mākslas darbu kolekcijas pirmsākumi aizsākušies galerijā "Māja" divtūkstošo gadu sākumā, kad uzņēmējs Ivars Kesenfelds to bija izveidojis Vecajā ostmalā 24. Vēlāk mākslas kolekcija mērķtiecīgi papildināta, iegādājoties darbus gan izsolēs, antikvariātos, gan no māksliniekiem un kolekcionāriem, darbi saņemti arī dāvinājumos, taču kolekcijas papildināšana joprojām ir aktuāls un nepārtraukts process. Turpmāk ekspozīcijā mākslas darbi tiks regulāri mainīti, lai galerijas apmeklētājiem būtu iespēja apskatīt arī pārējo kolekcijas daļu.

Ekspozīciju "Liepāja-Laiks-Mākslinieks" iekārtoja galerijas vadītāja Astra Dzērve un mākslinieks Vilnis Bulavs.

Galerijas darba laiks ir no otrdienas līdz piektdienai pulksten 11–18, sestdienās pulksten 11–16. Ieejas biļetes cena pieaugušajiem 2, 50 eiro, studentiem, pensionāriem – 1 eiro, bērniem, skolēniem ieeja bez maksas.


Sludinājums

.
16:56 | 08/12/18
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Cik daudz apmekletaji ir pa 2.50?????

Toms
18:27 | 08/12/18
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Ieejas maksa uz mākslas izstādēm lielāka nekā pašvaldības dāsni finansētā Kūrmājas prospekta muzejā.

Muzejs
18:47 | 08/12/18
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Nav taisnība!

:)
11:36 | 09/12/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Muzejam biļēšu kontrolieru un biļēšu kasieru uzturēšanas izmaksas reāli pārsniedz ieņēmumus no biļētēm.

Biju
11:51 | 09/12/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

biju musejā uz trijām miniistadēm istādēm un kopā samaksāju 4,5 eiriķu 3reiz 1,5- tāpēc neticu, ka nenosedz tos konrtolierus un kasierus.

Pūce
10:19 | 11/12/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Paldies par kolekciju un izstādi!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki