Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sakaslejas baznīcā ziedojumu koncertā Reinbergs un Kleins


atlikušas 250 zīmes


Sakaslejas baznīcā ziedojumu koncertā Reinbergs un Kleins (1)

Sestdien, 23. novembrī, 2013 | BIRKAS: koncerts , ziedojums , advents , Vents Reinbergs , Tomass Kleins
Izdrukāt Ziņot

Svētdien, 8. decembrī, pulksten13 Sakaslejas baznīcā skanēs koncerts ”Svece” ar mūziķu Tomasa Kleina (balss, akustiskā ģitāra) un Venta Reinberga (ērģeles) piedalīšanos.

Akustiskajā koncertā tiks atskaņotas pirms divdesmit gadiem un pavisam nesen tapušas Tomasa Kleina dziesmas ar dzejnieka Guntara Rača vārdiem, kā arī Johana Sebastiana Baha mūzika ērģelēm.

Adventa laika mūzika, kuru caurstrāvo pārdomas, ilgas un pateicība par to, kas mums dots.

Ieeja pret ziedojumiem baznīcas remontam.

Tomass Kleins ir ģitārists, vokālists un mūzikas autors, vairāku latviešu grupu, tai skaitā “Neptūns”un “Līvi", dalībnieks. Līvu dalībnieks bijis vairāk nekā desmit gadus. Pēc tam bija muzicēja duetā “Fomins & Klein"s, kā arī Aivara Brīzes grupā “Leģions”. Vēlāk uzsāka solokarjeru.

Tomass Kleins: “Šī nav pirmā reize, kad spēlēju baznīcā. Savulaik “Līvi” ar Juri Kulakovu uzstājās ar Mateja pasiju daudzās Latvijas baznīcās. Ko man teikt? Lai dziesmas runā pašas par sevi!”

Vents Reinbergs ir beidzis Liepājas Em.Melngaiļa mūzikas vidusskolas teorijas un kompozīcijas nodaļu. Ērģeļspēli sācis mācīties privāti pie kādreizējā Sv.Trīsvienības baznīcas ērģeļnieka J.Jauģieša. Vēlāk beidzis Grīga Mūzikas Akademiju Bergenas pilsētā, Norvēģijā.

Ikdienā Vents Reinbergs strādā par muzikālo vadītāju Avedoeres baznīcā Kopenhāgenā, Dānijā, kur vada korus, aranžē koncertus, kā arī pats raksta mūziku dažādos stilos, no pop, rock un gospel līdz avangarda klasikai.

Lai gan Vents jau vairāk nekā 20 gadus dzīvo un strādā Dānijā, viņš regulāri atrod iespēju apciemot dzimto pilsētu.

Koncertprogrammā “Svece” klausītājiem būs iespēja dzirdēt gan senākas, gan jaunas Tomasa Kleina dziesmas autora izpildījumā, gan arī Johana Sebastiana Baha (1685–1750) ērģeļmūziku, kur Vents Reinbergs spēlēs variācijas par ciešanu laika korāļu tēmām un citus skaņdarbus, kā arī savas improvizācijas par Adventa laika tēmu.

Koncertprogrammas idejas autors ir Vents Reinbergs, kuram šī iecere radās pavisam nesen nodarbojoties ar savu ciltsrakstu petīšanu. Portālā Raduraksti http://www.lvva-raduraksti.lv/ , tagad pieejami Valsts arhīva dokumenti, baznīcas grāmatas un Tautas skaitīšanu rezultāti. Šos dokumentus cītīgi un pacietīgi studējot gada garumā, Vents ir noskaidrojis, ka visi viņa senči ir kristīti, laulāti, kā arī izvadīti pēdējā gaitā tieši no Sakaslejas baznīcas 200 gadu laikaposmā.

“Re kā dzīvē gadās – vēl pirms gada man nebija ne jausmas, kur atrodas Saka un, ka tur ir kāda baznīca. Tagad uzzināju, ka jumts caurs. Pats ar āmuru darboties neprotu, bet varu palīdzēt arī citādāk!” saka Vents Reinbergs.

Ieeja uz koncertu ir pret ziedojumiem baznīcas remontam.

Kontakti uzziņām:
Vents Reinbergs, e-pasts: wents@reinbergs.dk tel: +45 23722791
Sakaslejas draudzes mācītājs Erlands Lazdāns, tel: +371 29234548
Sakaslejas draudzes valdes priekšniece: Agita Pētersone, tel: +371 29124128


Sludinājums

Kāršu Roze
22:33 | 27/11/13
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

irLiepaja varētu noorganizēt ``bānīti`` - izdarītu Dievam (un Reinbergam ar Kleinu) tīkamu darbu. Gan jau, ka braucēju netrūktu.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki