Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sāks demonstrēt ASV atzinīgi vērtēto latviešu filmu “Modris”


atlikušas 250 zīmes


Sāks demonstrēt ASV atzinīgi vērtēto latviešu filmu “Modris”

Ceturtdienā, 23. oktobrī, 2014 | BIRKAS: kino , Kino Balle , Laura Jeruma , Rēzija Kalniņa , pirmizrāde
Izdrukāt Ziņot
Kadrs no filmas "Modris".
Kadrs no filmas "Modris".

Piektdien, 24.oktobrī, kinoteātros Latvijā un arī Liepājas kinoteātrī „Balle” pulksten 19.40 sāks demonstrēt jauno latviešu spēlfilmu „Modris”.

Filmas scenārijs ir balstīts uz patiesiem notikumiem. Modris ir 17 gadus vecs jaunietis, kuram ir draudzene un daži labi draugi skolā. Taču viņa atkarība no azartspēlēm rada konfliktu attiecībās ar māti, it īpaši tāpēc, ka viņa nebeidz Modrim atgādināt – tavs tēvs ir cietumā, un tu varētu būt mantojis tēva sliktos gēnus.

Attiecības vēl vairāk saasinās, kad ziemas vidū Modris ieķīlā mātes elektrisko sildītāju, lai dabūtu naudu spēļu automātiem. Viņa nodod dēlu policijai, un kolīdz sākas puiša piedzīvojumi ar Latvijas tieslietu sistēmu, viņa attiecības ar ārpasauli izmainās. Drīz vien Modris apņemas atrast tēvu, ko nekad dzīvē nav saticis.

Filmas režisors un scenārija autors Juris Kursietis karjeru sācis 20 gadu vecumā kā LTV Ziņu dienesta ārzemju ziņu korespondentu. Tajā laikā viņš arī spēra pirmos soļus, veidojot dokumentālās īsfilmas. Pēc sešiem televīzijā nostrādātiem gadiem Kursietis pievērsās kino. Lielbritānijā, Ziemeļu Mediju skolā ieguvis maģistra grādu kino režijā. Paralēli srādājis par otro režisoru latviešu spēlfilmās "Amatieris" un "Kolka Cool". Filmu skolu absolvējis ar izcilību. 2008. gadā Kursietis pievienojas „Red Dot Media” komandai, kur veidojis reklāmas, režisējis pilnmetrāžas dokumentālo filmu "Bēgšana no Kubas", strādājis kā scenāriju autors dažādām filmām, kā arī uzņēmis savu debijas pilnmetrāžas filmu "Modris”.

„Nav svarīgi, vai tu dzīvo Latvijā, Kanādā vai Indijā – cilvēku pamatattiecības visur ir vienādas. Filma ir par attiecībām un varu – starp vecākiem un bērniem, starp valsti un tās pilsoņiem. Digitālajā laikmetā mēs dzīvojam arvien lielākā tempā. Viss notiek ļoti ātri un bieži mēs aizmirstam, kas ir pats svarīgākais. Manuprāt, šī filma aicina mūs uz brīdi apstāties un padomāt par to, kur mēs esam, kas mēs esam un kā izturamies pret sev tuvajiem cilvēkiem un mums pašiem.

Šī filma parāda to, cik aizmirsta mūsu sabiedrībā ir līdzjūtība un cilvēcība. Varbūt ne ar nolūku, bet tādēļ, ka visi ļoti cenšas rīkoties pareizi, kamēr tas, ko mums patiesībā vajag ir apsēsties un runāt vienam ar otru,” saka režisors.

Filmas operators Bogumils Godfrejovs; lomās: Kristers Pikša, Rēzija Kalniņa, Laura Jeruma, Sabīne Trumsiņa.

Par filmu labas atsauksmes jau izteicis ASV kino žurnāls “Variety”, kas īpaši atzīmē Kristera Pikšas spēli filmā, salīdzinot neprofesionālo aktieri ar Rainera Vernera Fasbindera iecienīto Gotfrīdu Džonu jaunībā. “Pikšas asie sejas vaibsti jau iezīmē pieauguša cilvēka skarbumu, bet viņa uzvedība un ķermeņa valoda pieder tīnim, kurš jūtas apmaldījies un joprojām pa dzīvi pārvietojas tādā kā miega stāvoklī, kur atbildība par savu rīcību vēl nav iestājusies,” Modra lomas atveidotāju raksturo “Variety”.

“Nav nepieciešams profesionāls psihologs, lai secinātu, kas trūkst Modra dzīvē: vientuļās mātes uzaudzinātajam, samērā kārtīgajam jaunietim tūkst pozitīva tēla, kam līdzināties,” žurnāls raksta arī par filmas vēstījumu. “Audzināšanā dažreiz ir labāk ļaut bērnam pašam pieskarties karstai plītij, lai ļautu apdedzināties. Bet, kā redzams filmā, šāda “skarbā mīlestība” var radīt nopietnas sekas.”

“Kursietis nepiedāvā atbildes, bet viņš paveicis apbrīnojamu darbu, uzdodot jautājumus.” Recenzijas noslēgumā tās autors norāda uz filmas spēju uzrunāt auditoriju visā pasaulē: “filmas “Modris” stāstu būtu viegli pārnest uz jebkuru ASV vidienes pilsētu, kur vecāki un sistēma pusaudžus bieži vien uzlūko līdzīgi”.

Filma "Modris" nominēta septiņām nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" balvām, tostarp kā labākā spēlfilma un labākais režijas darbs. Filmas galvenās lomas atveidotājs neprofesionālais aktieris Kristers Pikša nominēts labākā aktiera balvai.

Kursieša debijas pilnmetrāžas kinofilmu atzinīgi novērtējuši arī pasaules kino profesionāļi – filma "Modris" tika iekļauta prestižā Toronto filmu festivāla programmā, savukārt A klases Sansebastjanas kinofestivālā Spānijā "Modris" saņēma balvu – "Īpašo atzinību" ("Special mention").Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki