Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Saksofonists Rudzinskis atgriežas ar džeza koncertu (video)


atlikušas 250 zīmes


Saksofonists Rudzinskis atgriežas ar džeza koncertu (video)

Pirmdienā, 11. maijā, 2015 | BIRKAS: koncerts , Zelta griezums , mākslas vidusskola
Izdrukāt Ziņot

Trešdien, 15.maijā, pulksten 18 Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā uzstāsies godalgotais Latviešu džeza saksofonists un komponists Toms Rudzinskis.

Tas notiks astotā radošās izcilības pasākuma "Zelta griezums" ietvaros, informē pasākuma organizētāji.

Aprīļa izskaņā, pulcinot Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas audzēkņus, mūziķus, džeza mūzikas mīļotājus un citus interesentus, ar meistarklasi un diskusiju par džeza mūzikas attīstību Toms Rudzinksis viesojās radošajā telpā "Ideju bode". Atceroties atsaucīgo uzņemšanu, mūziķis ir gandarīts par iespēju atgriezties Liepājā – viņaprāt, džeza mūzika, tās improvizatorsikā un uz sadarbību vērstā daba, it īpaši saskan ar "Zelta griezuma" sarunu par radošo izcilību un augstvērtīgas kultūrvides izveidi.

Džeza koncertā apvienojušies vieni no šībrīža aktīvākajiem džeza mūziķiem Latvijā – izpildītajai mūzikai raksturīga spontanitāte un komponēšana esošajā mirklī, savukārt sastāva skanējumā svarīga loma atvēlēta tieši dzīvajai elektronikai, kas sola klausītājiem izteiksmīgu muzikālu piedzīvojumu visā koncerta garumā.

Toms Rudzinskis pārstāv jauno Latvijas džeza izpildītāju un komponistu paaudzi, 2014. gadā ieguvis "Grand Prix" konkursā "Dutch Jazz" un 2012. gadā izvēlēts par Amsterdamas koncerzāles "Bimhuis" džeza vēstnieku. Rudzinska kvarteta 2014. gada nogalē izdotais albums "Abra" nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons 2014" kā "Labākais džeza albums" un "Labākā debija". Līdz ar albuma izdošanu mūziķis atgriezies Latvijā, lai koncertētu, komponētu, organizētu un vadītu džeza mūzikas koncertsesijas un meistarklases.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki